Zaloguj się, aby obserwować  
poloo89

Google : niebezpieczna witryna

Polecane posty

Witam.

Mam problem z witryną klienta.

www.zwg.com.pl

wyświetla komunikat o niebezpiecznej witrynie.

Google ma na ten temat takie zdanie:

dangerous.pngTa witryna jest niebezpieczna

Witryna http://www.zwg.com.pl zawiera szkodliwe materiały, które:

• Przekierowują użytkowników na niebezpieczne witryny

Proszę o informację jak zabrać się, że naprawienie witryny, żeby odwiedzający mogli spokojnie bez niepokojących komunikatów odwiedzać stronę.

Pozdrawiam

Najważniejsze to prześwietlić kod strony, czy czasem coś się nie podczepiło :) Możliwe, że Twoja strona została zainfekowana jakimś syfem.

Potrzebujesz skryptu PHP/MySQL? a może aplikacji na system WIndows? Interesuje Cię instalacja oraz konfiguracja serwera Linux VPS lub Windows VPS? Jeżeli tak, to zapraszam na PW :)

Napisano (edytowany)

Którą dokładnie masz tam wersję Joomla 2.5? Pewnie nawet nie najnowszą z linii 2.5. Ostatnia wersja - 2.5.28 - ukazała się 10 grudnia 2014.

Pytanie, czy strona była w jakikolwiek podstawowy sposób zabezpieczona. Mam kilkadziesiąt witryn działających na Joomla 2.5.28 od kilku lat i żadnych włamań. Kwestia należytego zabezpieczenia i używania tylko sprawdzonych, bezpiecznych rozszerzeń.

http://www.joomla.pl/o-joomla/joomla-w-praktyce/mam-witryne-w-joomla/postepowanie-po-wlamaniu

Najlepiej namów od razu klienta na migrację do najnowszej wersji Joomla 3.7.2. Przydało by się też odświeżenie tej witryny, RWD i dopracowanie SEO.

Edytowano przez Jac

"Jak Feniks z popiołów..."

Projektowanie Stron Internetowych

Dzięki za wszelakie podpowiedzi.

Z tą witryna to jest tak, że klient ma tą stronę od jakiegoś dłuższego czasu.

Ja niestety jej nie robiłem, tylko przyszedł do mnie już z istniejącym problemem.

Niestety o wiele więcej do czynienia wialem z wp niż z joomla.

Zobaczymy. Spróbuję jeszcze poszukać przyczyny.

Pozdrawiam

Troszkę czasu minęło, ale widzę, że autor dalej nie uporał się z problemem. Komunikat pewnie dostałeś przez ten skrypt:

<script language=JavaScript src=/media/system/js/stat344.php ></script>

Ale i ta doklejka do motywu spowodowana jest czymś innym. Ogólnie ten rodzaj wirusa to bardzo prosta sprawa ;) Jeśli autentycznie masz wersję Joomli 2.x.x to przejście do 3 nie powinno stanowić większego problemu.

Zapraszam także na mojego bloga Jacek Jagusiak. Oferuje także usługę odwirusowania stron www jak i serwerów.

W takich wypadkach zazwyczaj pobierałem pliki witryny i przeszukiwałem je pod kątem występowania fraz (notepad + szukaj w plikach) aby sprawdzić gdzie został dodany "złośliwy kod", który wcześniej został wstępnie zidentyfikowany.

Wdrożenia sklepów Prestashop: www.selljus.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.