Jump to content
Myszeq

Przekierowanie 301 kilka ważnych pytań

Recommended Posts

Witam Serdecznie forumowiczów :) !

W skrócie bardzo ale to bardzo proszę o pomoc, męczę się w temacie już tydzień i tylko wy możecie mi pomóc :)

Zmieniam system CMS z Php Fusion na WorldPress w tej samej domenie z oczywistych względów. I przerzuciłem już wszystkie artykuły i chciałbym teraz przerzucić ich moc seo, pagerank oraz linkowanie z innych stron itd, wpadłem oczywiście na "przekierowanie 301". Nie znam się na tym zbyt dokładnie dlatego proszę o instrukcję działania i czy cała moc podstron zostanie przeniesiona :) -  wtyczki WP nie działają.

PYTANIA:

1) Potrzebuję recepturę aby przerzucić np. podstronę w tej samej domenie "http://www.mojastrona.pl/przyklad.php" na "http://www.mojastrona.pl/przyklad/

czy receptura: Redirect 301 /przyklad.php /przyklad/   będzie w takim przypadku poprawna i przeżuci całą moc ? :)

2) Mam tych artykułów aż 600 i czy wszystkie jeden pod drugim wrzucić na sam początek w .htaccess ??

np.

Redirect 301 /przyklad1.php /przyklad1/

Redirect 301 /przyklad2.php /przyklad2/

Redirect 301 /przyklad3.php /przyklad3/

3) Posiadam również linki które znalazłem w internecie nazywają się chyba "GET" wyglądają w ten sposób:

http://www.mojastrona.pl/news.php?readmore=176

http://www.mojastrona.pl/readarticle.php?article_id=2

http://www.mojastrona.pl/viewpage.php?page_id=103

z czego 176, 2 i 103 to numery newsa, artykułu i nowej strony ...

I ta recetura 

Redirect 301 /viewpage.php?page_id=103 /przyklad/

w tym przypadku nie działa ... musi być chyba jakaś inna ale jak mówiłem jestem laik w tych sprawach i nie mam pojęcia jak to ugryźć, jak podalibyście mi przykład na podstawie moich przykładowych linków jak to wykonać to na pewno się jakoś odwdzięcze ! :)

Z góry dziękuję , jeżeli jakaś mądra głowa odpowie mi na te pytania postaram się wynagrodzić włożony trud :)) !!

Pozdrawiam Serdecznie !

I jeszcze jedno pytanko na szybko, jak zrobi sie przekierowanie 301 to google nie uważa to jako zduplikowany tekst :) ? i podstrona pozostanie unikalna? I w wynikach wyszukiwania, który link będzie się wyświetlał ten nowy czy ten stary ? :)

... musi być chyba jakaś inna ale jak mówiłem jestem laik w tych sprawach i nie mam pojęcia jak to ugryźć, jak podalibyście mi przykład na podstawie moich przykładowych linków jak to wykonać to na pewno się jakoś odwdzięcze ! :)

Z góry dziękuję , jeżeli jakaś mądra głowa odpowie mi na te pytania postaram się wynagrodzić włożony trud :)) !!

Więc zamiast rozsyłać dziwne PM proponuję skorzystać z działu zlecenia.

Proszę.

HTTP 200 usługi IT - Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL
- Full Stack Developer - :chatownik:

Czy jest tu ktoś kto jest w stanie mi pomóc a nie zgrywac cwaniaka i udawać że się pomogło:) ?

Zamiast obrażać innych od cwaniaków przeczytaj regulamin działu ogłoszenia i zlecenia, napisz poprawne ogłoszenie może ktoś i zgłosi się odpłatnie Tobie pomóc.

• Like 2

re287am9.jpg

Możesz też skorzystać z jednej z wtyczek do WP, np. https://pl.wordpress.org/plugins/simple-301-redirects/

Pozdrawiam

Niedrogie wpisy w płatnych, zadbanych, długowiecznych katalogach (hurtem taniej - pisać na PW):

Problem w tym że niestety wtyczki nie działają z tymi linkami i muszę zrobić w .htAccess potrzebuje jedynie poprawnych formuł a resztę sobie poradzę:)) dziękuję za próbę pomocy ! :)

Próbowałeś już wszystkich rozwiązań z tego tematu?

Przekierowanie 301 to przeniesienie ruchu z podstrony A, na podstronę B, więc nie jest to duplikowanie treści. Do czasu aż w wynikach google nie odświeży się Twoja strona będzie wyświetlał się stary link.

Właśnie widziałem ten temat i nie wiem jak to zastosować do moich przykładów z tych linków Get chyba jestem za głupi... Potrzebowałbym gotowe zastosowanie tego do np http://www.mojastrona.pl/viewpage.php?page_id=103 tego linka :) z góry dziękuję. I później analogicznie ogarnę wszystkie te linki get.

napisz poprawne ogłoszenie może ktoś i zgłosi się odpłatnie Tobie pomóc.

Może zamknij inne działy, zostaw tylko ogłoszena/zlecenia. Niby moderator a nigdy nie pomoże(chyba, że za refa) a ciągle odsyła do ogłoszeń - żenada. -->tutaj przypomnienie czym jest i do czego służy forum dyskusyjne.

Kasa to nie wszystko....:D

Edited by wojtekk
  • Like 1

Widzisz Wojtek jak on zaczyna od wyzwania od "cwaniaków" po takim starcie nikt już nie będzie palić się do pomocy, dla tego napsialem o ogłoszeniach. To zwykła logika nic więcej. 

re287am9.jpg

Może zamknij inne działy, zostaw tylko ogłoszena/zlecenia. Niby moderator a nigdy nie pomoże(chyba, że za refa) a ciągle odsyła do ogłoszeń - żenada. -->tutaj przypomnienie czym jest i do czego służy forum dyskusyjne.

Ale tu nie ma żadnej dyskusji tylko jest oczekiwanie na gotowca.  Poza tym chyba jest, to najlepsze rozwiązanie jeśli faktycznie jest jak:

Witam Serdecznie forumowiczów 

W skrócie bardzo ale to bardzo proszę o pomoc, męczę się w temacie już tydzień i tylko wy możecie mi pomóc :)

Zamiast jakiegoś dziwnego przymawiania się  i wysyłanie PM :wacko:

• Like 1

HTTP 200 usługi IT - Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL

Tak od razu mnie przekierowaleś na dział zlecenia a teraz gadasz że ja zacząłem wyzywać. Przeczytaj moj post pierwszy, myślę że jest dość kulturalny taka logika że jak się nie chce pomóc albo się nie zna odpowiedzi to po co się udzielać?

Ale tu nie ma żadnej dyskusji tylko jest oczekiwanie na gotowca.  Poza tym chyba jest, to najlepsze rozwiązanie jeśli faktycznie jest jak:

Zamiast jakiegoś dziwnego przymawiania się  i wysyłanie PM :wacko:

Oczekiwanie na gotowca, powiedz, że żartujesz ... :o szukałem informacji i starałem się zrobić to sam przez tydzień. Postanowiłem napisać na forum bo tak mi poradzili ludzie z hostingu, ponieważ nie mam pojęcia jak to zrobić. Napisałem kilka spraw, które się dowiedziałem i chciałem potwierdzenia i porady. a Ty piszesz że ja szukam gotowca... to jak nie wiem jak to zrobić to jak mam napisać pytanie na forum, żeby nie prosić o gotowca haha ?

starałem się zrobić to sam przez tydzień.

Wiec zaprezentuj ten kod reguł do modrewrite, który przez ten tydzień Popełniłeś. 

• Like 2

a to co takie, ile kont jeszcze masz?

• Like 1

re287am9.jpg