Jump to content

Pozycjonowanie tzw. "tab"-ów

Recommended Posts

Witam

Mam pytanie do Was odnośnie w jaki sposób pozycjonować tzw. "zakładki" czy "tab". Nie potrafię tego nazwać prawidłowo. Chodzi mi ui tab, które jest dostępne w Jquery.

Obecnie mam np. 3 zakładki i odnośnik do nowego linku. Pytanie jest następujące. Czy lepiej robić nowy link do każdej zakładki czy pracować w obrębie jednego linku ?

Co wg Was lepiej wpływa na pozycję strony wersja 1 czy 2 ?

Możecie macie doświadczenie odnośnie tego zagadnienia. W załączeniu przesyłam przykład.

Pozdrawiam

przyklad.jpg

Mam ten sam problem, facet zrobił stronę w Fusion Builderze, żadnych linków ani podstron, raptem 1 podstrona i wszystko jeden blok danych.

Google Speed Insight 0/100 i nie kumaju strony, nawet po mocnej kompresji i ustawieniach optymalizacyjnych 5/100. Jest problem.

Na pewno Google Analytics który mierzy wszakże kliknięcia na podstrony i z tego np. konwersje wypada z gry przy takiej konstrukcji strony.

Poza tym przyjęło się że klient trafia na url docelowy skojarzony z frazą, podobnie jak w Adwords, musi być "landing page", czyli osobny url na dany produkt/usługę. To samo Google Merchant Center - wymaga parametru url.

Nie wiem jak to może działać z takimi zakładkowymi odpowiednikami. Na pewno jest to dobre pytanie, co z tym tematem dalej będzie.

Webmasterzy często mają to do siebie, że zupełnie nie kumają SEO i robi się dużo nieporozumień.

Google robiło już wycinki, Unity w przeglądarce Chrome na stosie spalili. Może zrobią to samo z "Tabami", bo na razie to wątpię żeby zaniechali struktur url. Mam wrażenie że na tym się opiera całe Google: struktury url.

Też jestem ciekaw jak to się ma w praktyce, jak taby są kojarzone. Czy Google ma patent jak to interpretować.

Odpowiadając na Twoje pytanie, nie ryzykował bym i robił tradycyjnie z podstronami.

@szczalpi jeśli masz tylko jeden obiekt to IMO lepiej mieć osobne linki... daje to więcej możliwość linkowania

BTW patrząc na opis to raczej zainwestuj w teksty bo to jest syf totalny i na pewno nie zachęca. 

to jest dokładnie to samo jak dawno temu były strony całe we flashu robione, a google w ogóle go nie czytał. 

• Like 1

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Też miałem kiedyś taki problem. Jednak rozwiązałem to trochę "kompromisowo" mianowicie: rozbiłem stronę na 3 główne usługi i tam umieściliśmy takie zakładki w jQuery. Dało to lepszy efekt niż singlepage z tabami do wszystkich usług. Mimo tego  dalej spodziewałem się że będzie kiepsko - w końcu liczba stron z jednej wzrosła do co najmniej czterech. Z linkowaniem takich tab'ów jest problem. Jednak mają to do siebie, że łatwo przechowują dużą ilość treści na podstronie... "przyjemnie opakowaną" dla usera. W porównaniu ze zwykłymi podstronami - gdzie jest naturalnie mniej treści to taki panel jest in plus. W pozycjach widziałem duże różnice.

Szkółka sadzonek winogron w Dolinie Prądnika, sprzedaż sadzonek winorośli.  |  Przewodnik po Ojcowie: Strona o Ojcowskim Parku Narodowym