Jump to content

Upgrade z wersji 1.6 do 1.7


Recommended Posts

Czy ktoś podjął się już aktualizacji z wersji 1.6 do najnowszej, tj. 1.7?

Z tego co wyczytałem jeszcze przez jakiś czas wersja 1.6 będzie nadal rozwijana, ale wszystko co dobre ma swój koniec. 

Czy jest sens przenosić się teraz do 1.7?

Link to post
Share on other sites

Aktualnie nie ma sensu upgrade, zbyt duże błędów jest jeszcze w podstawowej wersji sklepu 1.7 nie mówiąc już o kompatybilności modułów. 

Aktualizacja za pomocą modułu nie będzie możliwa tak jak to było w przypadku 1.5>1.6

webKS - Wdrożenia stron i sklepów Internetowych.
Usługi Informatyczne 'webKS'.

Link to post
Share on other sites
 • 3 months later...

@rav88

Zależy od sklepu i potrzeb. Jeżeli w sklepie nie chcesz wprowadzać nowych modułów, wystarczy Ci standard PS to 1.7. Jeżeli budujesz rozbudowany sklep wiele modyfikacji to 1.6 (info na tą chwilę). 

webKS - Wdrożenia stron i sklepów Internetowych.
Usługi Informatyczne 'webKS'.

Link to post
Share on other sites
 • 2 weeks later...

@rav88 jest tak jak pisze krzysiuus. Jeśli nie potrzebujesz modułów lub te, które są wymagane są dostosowane do 1.7 to możesz śmiało stawiać 1.7. Ja mam sklep jeszcze na starym 1.5.6.0 i działa. Aktualizacja przewidziana na ten rok, ale na razie nie tykam, bo szablon graficzny jest do xxxx i jego wersja pod 1.6 jest totalnie skopana. Od czasu wydania 1.5.6.0 powstało wiele ciekawych szablonów, kiedyś nie było takiego wyboru, więc brało się, co było. Teraz mam sklep bez RWD. Tragedia. Pisze to tylko po to, żebyś wiedział, że 1.6 będzie jeszcze długo żyła. Ja niedawno kupowałem moduły do sklepu i bez problemu znalazłem wersje pod 1.5.x, więc w przypadku 1.6 da radę na tym pociągnąć jeszcze długo.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By W4SL
   Cześć, mam pytanie. Odrazu powiem, że na SEO się kompletnie nie znam, dopiero się ucze :D 
    
   Niedawno tworzyłem strone dla firmy która świadczy pewne usługi, strona typu one page taka "wizytówka". I teraz ta firma chce dodatkowo otworzyć sklep. I moje pytanie brzmi:
   Czy mogę do tej strony głównej dodać opcje w menu "sklep", a sam sklep umieścic na podstronie - domena.pl/sklep , czy moze jednak warto wykupić oddzielną domene dla sklepu? Jak to wygląda pod kątem seo?
   Zastanawiam się czy jak sie wpisze w google nazwe firmy to czy nie wyskoczą jedynie informacje o usługach jakie ta firma swiadczy, a informacje o sklepie będą zupełnie niewidoczne? 
  • By JaneSmith
   W styczniu 2020 przymierzam się do uruchomienia sklepu. Zdecydowaliśmy się na silnik PrestaShop.
   Zastanawiamy się teraz nad wyborem najbardziej optymalnego serwera.
    
   Czy możecie mi odpowiedzieć czy lepszy jest VPS czy Chmura?
  • By simpleideas
   Dzień dobry,
    
   Jako firma z wieloletnim doświadczeniem w branży informatycznej, zachęcamy do skorzystania z szerokiego wachlarzu profesjonalnych usług.
    
   Migracje sklepów i oprogramowania między systemami oraz serwerami, migracja poczty, Optymalizacja pod Google Pagespeed Insights z gwarancją wyniku 85/100 (zwykle wyniki osiągają 95-100/100) dla dowolnego CMS, sklepu lub statycznej strony, Optymalizacje wydajnościowe serwisów internetowych oraz serwerów WWW - przyspiesz swój serwis internetowy, Optymalizacje SEO, Usuwanie wirusów ze stron internetowych, odwirusowywanie, Serwery SEO z dużą ilością adresów IP przygotowane "pod klucz", Modyfikacje serwisów i sklepów funkcjonujących na platformach Prestashop, Shoper, Wordpress (+WooCommerce) i innych, Instalacja pełnego środowiska pod hosting stron i poczty w oparciu o i-MSCP (lub dowolny inny panel - np. ispconfig, vesta itd). Instalacje wykonywane na i-MSCP uzupełniam na życzenie o wsparcie dla LetsEncrypt oraz możliwość zmiany wersji PHP, Instalacja rozwiązań pod storage - owncloud itd., wraz z doborem optymalnego cenowo serwera, Przygotowanie mailingów, kreacji mailingowych oraz całych rozwiązań do wysyłki profesjonalnych mailingów i newsletterów, Pełen nadzór oraz interwencje z gwarantowanym czasem reakcji w przypadku wystąpienia problemów z Twoim serwerem.  
   Jako, że jesteśmy pewni rozwiązań, które wdrażamy - do każdej usługi zapewniamy pełne bezpłatne wsparcie posprzedażowe przez określony czas. 
    
    
    
   Podmiotem świadczącym powyższe usługi jest:
   simpleideas.pl Łukasz Nowak
   ul. Konstytucji 3go Maja 37/2, 42-450 Łazy
   tel: 327970707 / 733191111
   biuro@simpleideas.pl
   NIP 6492196784, REGON 243585475
  • By rav88
   Męczyłem się z kilkoma poprawkami na prestashop. Postanowiłem, że zlecę to jakiemuś programiście. Dwa razy nie trafiłem: wyglądało na to, że albo mają zbyt wiele zleceń albo nie potrafią sprostać prescie 1.7. Znacie kogoś dobrego, kto robi zadania do końca? 
  • By 4play
   MarketingAD.pl
   Gdańsk ul. Wita Stwosza 18c
   NIP: 5842454158
   kontakt+małpa+marketingad+pl
    
   Szukam dobrego programisty do rozwoju funkcjonalności sklepu jednej z wiodących kobiecych marek odzieżowych. Osoby zainteresowane proszę o kontakt mailowy (adres powyżej) prześlę szczegóły pierwszej funkcjonalności do wyceny. Najlepiej osoba z okolic Trójmiasta.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy