Zaloguj się, aby obserwować  
hakeryk2

Jakość <title> strony i czynniki wpływające na pozycje

Polecane posty

Witam forumowiczów

Mam pewne pytanie, a dokładnie nawet 2 i są one związane z tytułem<title></title> strony.

Przykład na którym będziemy opierać to pytanie:

Mam do wypozycjonowania frazę produktu "Klawiatura mechaniczna firmy XXX". 

1. Czy łatwiej będzie wypozycjonować podstronę z tytułem Klawiatura mechaniczna firmy XXX - NazwaSklepu.pl niż Klawiatura mechaniczna firmy XXX - Darmowa Wysyłka! - NazwaSklepu.pl

Uogólniając pytanie: czy dodatkowe frazy w title zmniejszają moc całego title? Czy zabieg marketingowy w postaci informowania o darmowej wysyłce nie wpływa korzystniej na klikalność a obniża ogólny wynik ze względu na za dużą ilość słów w Title.

Wiele osób używa również przymiotników i jako ich tytuł podstrony wygląda jak tytuł z allegro: np Ultra wytrzymała klawiatura mechaniczna firmy XXX - NazwaSklepu.pl i czy również wtedy siła przekazana frazie klawiatura mechaniczna firmy XXX spada?

2. Czy konieczne w sferze sklepów internetowych jest dodawanie do końcówki title nazwy swojego sklepu lub domeny? Czy jest to tylko marketing czy ma też inne, realne przełożenie na pozycję w wyszukiwarce? Czy jednak podstrona o title Klawiatura mechaniczna firmy XXX osiągnie wyższe wyniki ta brandem?

Wiem, że są to pytania dla początkujących, ale spędza mi to od dłuższego czasu sen z powiek a niestety nie mam jak zaryzykować i przetestować tego w praktyce.

Najlepsze kserokopiarki, drukarki dla biura Xerolux.pl

A jeśli szukasz stołu drewnianego lub szklanego zapraszam na MeblujDom.pl

Jej po ponad 800 wyświetleniach tematu w końcu pierwsza odpowiedź:)

1. Dzięki za odpowiedź ale też międzyczasie zrobiłem sobie mały test i dla kilku frazy pousuwałem przymiotniki i okazało się, że frazy po ~5-6 dniach frazy podskoczyły o 2-3 pozycje do góry. Potestuję jeszcze trochę i zobaczę czy przełoży się to jakoś bardziej racjonalnie i w większej skali.

2. Pytanie czy z marketingowego punktu widzenia ma to w ogóle sens skoro i tak dziś w internecie ludzie szukają najniższej ceny a nie to w jak "prestiżowym" sklepie to kupią. 

Najlepsze kserokopiarki, drukarki dla biura Xerolux.pl

A jeśli szukasz stołu drewnianego lub szklanego zapraszam na MeblujDom.pl

Title lepiej robić w miarę, krótko i zwięźle. Tytuł w serpach ma ok 60 znaków, a resztę ci utnie.

Co do nazwy sklepu to zależy, jak sklep jest znany to ludzie wpisują nazwę produktu + nazwę sklepu (np zalando)

Tytuł nie pozycjonuje ale wspomaga pozycjonowanie.  Lepiej skoncentruj się na optymalizacji sklepu. Zamieszczenie słów kluczowych na podstronie daje lepsze efekty niż w tytule.  Jednak wszystko należy robić z "głową na karku". 

Pozycjonowanie sklepu na brand to żadne pozycjonowanie. Zakładam że Twój sklep i marka jeszcze długo nie będzie rozpoznawalna.  Także jest to zbyteczne. ;)

Jak wybrać firmę pozycjonerską?    -   Certyfikat SSL - Zabezpiecz swoją stronę    -     Hosting i Darmowa Migracja Twojej Strony

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez wykapospolita
      Witam,
      jestem tu pierwszy raz i mam blade pojęcie po pozycjonowaniu. Zastanawia mnie jedno pytanie. Prowadzę stronę na wordpresie (www.sprawnypo40.pl) i pozycjonuje wpisy za pomocą Yoast SEO. Wtyczka mi podpowiada, że fraza kluczowa powinna znaleźć się w tytule - najlepiej na początku. U mnie zawsze na początku są kropki - bo tak mi wizualnie bardziej pasuje. Czyli * i potem tytuł - często fraza kluczowa jest od razu. Czy to ma jakikolwiek wpływ na indeksowanie i warto jednak dawać tytuły bez tej kropki na początku? 

Pozdrawiam
    • Przez JaneSmith
      Jak Waszym zdaniem reaguje Google: negatywnie / ignoruje znaki specjale zamieszczane w Title strony?
      Chodzi mi o wszelkiego rodzaju: gwiazdki, serduszka, kropki.

• Przez YouMadeMyDay
      Dzień dobry,

Jestem największym laikiem w kwestii pozycjonowania i interesuję się tym od niedawna, więc z góry proszę o wyrozumiałość. Czytałam już kilka artykułów na ten temat, ale nie znalazłam konkretnej odpowiedzi na mój problem.

Mianowicie, na mojej stronie mam kilkadziesiąt produktów z tej samej kategorii (np. czapki. Jeden rodzaj ale w kilkunastu kolorach). Jak więc dopasować ALT oraz TITLE? Czy wszystkie mają być kompletnie inne, czy np. TITLE może być dla wszystkich takie samo, a jedynym zróżnicowaniem będzie dodanie nazwy koloru do produktu?

Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez Przemas_Łódź
      Witam

Mam problem z tytułem strony, w kodzie jest wstawiony tytuł w znacznikach <title> tak jak powinno być,
      w google po wpisaniu nazwy - printexpress - wyświetla się ten tytuł, natomiast w Majestic Seo pokazuje brak tytułu.
      adres strony to: printexpress.com.pl

Stronka ostatnio poleciała w wynikach, może mieć to związek z tym <title>.
      Nie wiem o co chodzi z tym, wcześniej było wszystko ok. Prośba o jakąś informację w tym temacie.

pozdrawiam
      PD

• Przez 123budujemy.pl
      Witam,
      pytanko o nazwy plików 
      czy zdjęcie jpg  z title, alt'em i  nazwa-pliku.jpg
      ma większą korzyść pod względem seo niż ten sam title i alt ale z nazwą pliku DSC00234.jpg

zgóry dziękuję za odpowiedź. Niestety cały mój blog to pliki  ze zdjęciami o nazwach jak np.  DSC05914.jpg  
      jak by nazwa miała duże znaczenie to musiałbym zoptymalizować musiałbym całego bloga zmienić kilka tysięcy nazw plików i linki do nich we wpisach ?

pozdrawiam
      Marcin