AdamBoganD

Ściemnianie klientów nie popłaca nie tylko w seo - Polsat ukarany

14 postów w tym temacie

Napisano (edytowany)

Tydzień temu po dość długim postępowaniu Polsat został ukarany przez UOKiK karą finansową ponad 5 mln zł (*) za wprowadzanie w błąd klientów przy reklamie internet bez limitu w 2014 roku, wielu klientów poskarżyło się do uokik-u i cudownie "nie działający" internet lte będzie słono kosztować polsat.

Więcej tu:

https://uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=12896

http://iv.pl/images/83565515452108920790.jpg

* - decyzja nie jest prawomocna a Polast odwołał się do Sądu.

Edytowano przez AdamBoganD
dodano kolorowy banerek

Pożyczka chwilówka bez bik? Sprawdź na pozyczkibezbikikrd.pl

Forum: forum.pozyczkibezbikikrd.pl

52 minuty temu, AdamBoganD napisał:

5 mln zł

e tam

pójdzie w koszty i niczego nie nauczy bo kara mało dotkliwa

jakby mieli oddać wszystkie opłaty każdemu kto korzystał z takiej "usługi" plus ta kara to co innego

na takiej karze zyskuje tylko szwindlarz i państwo a usługobiorca za to płaci :) mało to budujące

4 osoby lubią to

@kayman dobrze to ująłeś. Nie wiem też czy Polsat nie dostał od PiS (pośrednio) klapsa za stawianie się np. w wiadomościach. Czas na TVN :D

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

To są drobniaki - z ciekawości spojrzałem ile kosztują reklamy to wychodzi jakieś 20 - 60 tyś. zł za 30 sekund. W paśmie to jest co najmniej 5min reklam czyli licząc po 40 tyś. zł to jakieś 400 tyś. zł - czyli taka kara to strata reklam z jednego filmu, bo tam jest kilka bloków reklamowych i to dłuższych niż 5min.

1 osoba lubi to

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO.

Teraz, Finan napisał:

Co do zasady żadnych kar nie można wrzucać w koszty.

nomenklatura, jak wolisz będą mniejsze zyski, jakie to ma znaczenie dla Kowalskiego który i tak za to zapłacił :)

1 osoba lubi to

Dokładnie dla Kowalskiego nie ma żadnego znaczenia.Powinno być co najmniej tak: Kara + zwrot tego co zapłacił Kowalski.Ale to nie realne bo podniesie się larum że Kowalski korzystał z usługi.

logo_novacash3.png

Chcesz stworzyć własny program partnerski? - porozmawiajmy o tym.

Szybka pożyczka online                                                     

ale tu własnie chodzi o to larum, bo jak Kowalski coś zawini to mu nakazują zadośćuczynienie + kara :) więc jak równo to równo :)

1 osoba lubi to

Napisano (edytowany)

Sam jestem ofiarą tych oszustów. Napisałem im wiadomość przez icok i chyba nie pozostanie mi nic innego jak droga sądowa. Podpisałem umowę z Polsatem na LTE (zerwałem umowę z TPSA płacąc karę), po krótkim czasie okazało się, że przykręcają kureczek, dodatkowo Plus od którego dzierżawią łącza też nakłada im limity za przekroczenia (takie smsy pojawiały się w panelu routera). A pod koniec używania gównianego ODU/IDU prędkość nie przekraczała 1MB/s z obiecanych 20MB/s, przestały się ładować niektóre strony, nie działała poczta. Na każde zgłoszenie ta sama mantra, bo może zmieniło się ukształtowanie terenu (kurw... nie było ruchów górotwórczych!!!). Pieprzenie kotka za pomocą młotka. W wypisywaniu bzdur miszczem wodolejstwa i niekompetencji jest Pani podpisana pod ostatnim mailem (chyba szkolona w Amway lub PiS).

Szanowny Panie
Uprzejmie informujemy, że decyzja Prezesa UOKIK w kwestii wprowadzania konsumentów
w błąd w prowadzonych kampaniach reklamowych jest nieprawomocna, a Spółka nie podziela
opinii Prezesa w tym zakresie. W związku z czym Spółka złożyła do Sądu odwołanie
od powyższej decyzji.
Przypominamy również, że „bez limitu” w nazwie Promocji odnosiło się do zapewnienia
dostępu do sieci po przekroczeniu Pakietu i braku pobierania opłaty za wykorzystane
dane poza Pakietem, co zostało wyraźnie wyjaśnione w warunkach Promocji.
W żadnym miejscu natomiast Cyfrowy Polsat nie gwarantował braku limitów prędkości,
z którą dostęp do sieci  po przekroczeniu Pakietu mógł być realizowany.
Zgodnie z zasadami Promocji prędkość po przekroczeniu pakietu była obniżana
i w Regulaminie podana była  jej maksymalna wartość odpowiednio do wybranego
pakietu.  W warunkach promocji wyraźnie zostało także zastrzeżone,
że prędkość może być obniżona ze względu na politykę FUP,
która  stanowi powszechnie stosowaną metodę mającą na celu zabezpieczenie
dostęp do sieci na odpowiednim poziomie dla wszystkich użytkowników.
W związku z powyższym Spółka nie widzi podstaw do uznania zgłoszenia. 
Z poważaniem, 
Edytowano przez AdamBoganD

właśnie się wyślizgałem (jak przypuszczam) z podobnego 

jednak prawo jest w bardzo złym miejscu, tu mam na myśli nieprawdę w reklamach, brak odpowiedzialności za wciskanie kitu przez handlowców i tego typu "techniki sprzedaży" jak np ukrywanie faktycznych cech usługi lub produktu

cóż lipa to lipa, tak było i będzie więc pierwszym pytaniem powinno być -> czy mogę i na jakich zasadach mogę z tego zrezygnować :) a dopiero wysłuchiwać "zalet" :)

1. Napisałem do Polsatu pismo z propozycją zakończenia umowy bez kary - odmowa.

2. Wysłałem pismo do Powiatowego Rzecznika Praw Konsumenta - minęło 30 dni, ostatnia faktura anulowana i umowa zamknięta bez kary.

Można?! Owszem.

2 osoby lubią to

Dnia 8.02.2017 o 20:16, Finan napisał:

Dokładnie dla Kowalskiego nie ma żadnego znaczenia.Powinno być co najmniej tak: Kara + zwrot tego co zapłacił Kowalski.Ale to nie realne bo podniesie się larum że Kowalski korzystał z usługi.

Trochę  późno odpowiadam ale ostatnio Vectra za swoją promocję musiała oddawać byłym klientom po 30 zł lub obniżyć koszty obecnym również za jakąś promocję.

Pozdrawiam

Pysio

Domondo.pl nowy sklep z osłonami przeciwsłonecznymi

Niestety nie mam szans na odzyskanie opłat za internet z którego nie korzystałem od września 2016 do marca 2017 (7 * 70 zł).

Na szczęście teraz jadę na światłowodzie z Inea, prędkość bez problemów 100 Mb/s a nie 0,2Mb/s jak w Polsacie w godzinach szczytu.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.