Zaloguj się, aby obserwować  
nostromo

Dodanie nowego pliku css

Polecane posty

Witam. 

Dodałem sobie na stronie nowy plik css o nazwie overwrite. Chcę w nim wpisywać wszystkie zmiany w szablonie na stronie.

Styl dodany jest jako pierwszy. Jednak mimo to przeglądarka go ignoruje. Muszę wpisywać !important aby zaciągał styl właśnie z overwrite. 

Czy jest możliwość w jakiś sposób powiedzieć przeglądarce który css jest ważniejszy? 

Pozdrawiam. 

Arkusz stylów z poprawkami musi być wczytany po tym pierwszym, podstawowym.

Edytowano przez ttah

dymna.jpg

który css jest ważniejszy

Styl najbliżej elementu jest ważniejszy. !important zwiększa ważność ponad style bez niego. Logicznie rzecz biorąc - kolejne style nadpisują poprzednie, a twój nowy plik ze stylami ma nadpisać style w poprzednim.

nihil fit sine causa

Działa.

Dałem w liście ładowanych css na końcu, czyli najbliżej skryptu.  (Trochę to przewrotne). 

Usunąłem !important i działa. 

Dzięki. 

Pozdrawiam. 

To logiczne kolejny styl nadpisuje wcześniejszy. A jeśli chodzi o !important to im mniej tym lepiej.

Poza tym masz drugą możliwość nie dodawać pliku tylko w tym pierwszym dopisywać nowe reguły css na końcu. W ten sposób strona będzie wczytywać o jeden css mniej a to oznacza lepszą wydajność. Jeszcze lepiej jak byś zmieniał istniejące reguły css w tym pierwszym pliku, bo to dodatkowo oznacza krótszy kod - czyli najlepiej. O ile oczywiście jest to możliwe.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.