Jump to content
Sign in to follow this  
rissah

Blokowanie ruchu i robotów z domen .xyz

Recommended Posts

Witam

 

Mam tanie pytanie - mam stronę na Wordpressie, od kilku dni w panelu GA mam informacje o znacznym ruchu robotów z domen .xyz. Znalazłem trochę informacji - niemal wszystkie to jakieś rosyjskie serwisy albo serwisy rzekomo sprawdzające zgodność strony z wytycznymi US itp.

 

Da się to jakoś zablokować? Jest tego coraz więcej, początkowo jakieś strony buketeg.xyz itp., ale teraz już kilkadziesiąt przynajmniej domen z tym rozszerzeniem xyz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By pjck
   Po pobraniu przez google, zgłoszeniu do indeksacji dostaję taki komunikat: "Indexed, though blocked by robots.txt"

   Zastanawiam się co jest przyczyną.

   W "Examples" poniżej ów komunikat wyświetla jeszcze linki. I te linki najczęściej zawierają polskie litery - oraz w każdym przypadku jeden link z końcówką "/search"
    
   Czy to w ogóle ma jakieś znaczenie praktyczne?  
  • By zwora
   Witam,
    
   Mam problem z niektórymi urlami, bo zawierają znak podkreślenia. Niestety nie mogę ich zastąpić myślnikami w nazwach plików, bo są podlinkowane w różnych miejscach i nie chciałbym tego stracić. Zatem mogę tylko zmienić urle w pliku .htaccess. Niestety mimo wielu prób nie uzyskałem dobrych efektów.
    
   Mam np. adres www.rolterm.pl/zaluzje_aluminiowe.html i chciałbym go zamienić na www.rolterm.pl/zaluzje-aluminiowe.html
    
   Najlepiej żeby zamiana była automatyczna, niezależnie od adresu (np. dla pliku rolety_rzymskie.html żeby też działała), ale w ostateczności może być reguła tylko dla konkretnego pliku (dla każdego mogę ją ustawić osobno).
    
   Mój plik .htaccess w tym momencie wygląda następująco:
    
   ## EXPIRES CACHING ## <IfModule mod_expires.c> ExpiresActive On ExpiresByType image/jpg "access 1 year" ExpiresByType image/jpeg "access 1 year" ExpiresByType image/gif "access 1 year" ExpiresByType image/png "access 1 year" ExpiresByType text/css "access 1 month" ExpiresByType text/html "access 1 month" ExpiresByType application/pdf "access 1 month" ExpiresByType text/x-javascript "access 1 month" ExpiresByType application/x-shockwave-flash "access 1 month" ExpiresByType image/x-icon "access 1 year" ExpiresDefault "access 1 month" </IfModule> ## EXPIRES CACHING ## Options +FollowSymLinks RewriteEngine On RewriteBase / RewriteCond %{REQUEST_URI} !\.(html|php)($|?) [NC] RewriteRule ^([^_]*)_+(.*)$ $1-$2 [E=underscores:Yes,N] RewriteCond %{ENV:underscores} ^Yes$ RewriteRule (.*) http://%{HTTP_HOST}/$1 [R=301,L] RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www. RewriteRule ^(.*)$ http://www.%{HTTP_HOST}/$1 [R=301,L] Redirect 301 /index.php /index.html ErrorDocument 404 http://rolterm.pl/404.html <ifModule mod_gzip.c> mod_gzip_on Yes mod_gzip_dechunk Yes mod_gzip_item_include file .(html?|txt|css|js|php|pl)$ mod_gzip_item_include handler ^cgi-script$ mod_gzip_item_include mime ^text/.* mod_gzip_item_include mime ^application/x-javascript.* mod_gzip_item_exclude mime ^image/.* mod_gzip_item_exclude rspheader ^Content-Encoding:.*gzip.* </ifModule> Niestety obecna reguła, ani żadna z prawie dziesięciu innych, które znalazłem w sieci (i które u innych działały) u mnie nie daje pozytywnego rezultatu.
    
   Zatem proszę o pomoc i z góry dziękuję.
  • By Adrenaline1
   Witam,
   Jeśli to nie ten dział to proszę o przeniesienie
    
   Czy jest możliwość przekierowania w htaccess starej domeny na nową jednak bez strony głównej?
   Używam obecnie przekierowania w htaccess z wykluczeniem katalogów:
   # Do not rewrite these directories
   RewriteRule ^(katalog A) - [L]
   RewriteRule ^(katalog B) - [L]
   # Rewrite all other URL
   RewriteRule (.*) http://nowa domena/$1 [L,R=301]
    
   Jeśli ktoś che poczytać co, jak i dlaczego to zapraszam poniżej.
    
   Miałem portal społecznościowy w kraju A, w którym miałem znakomite pozycje w google,
   postanowiłem rozwinąć portal na inne kraje jednocześnie zmieniając domenę na krótszą (wiem, trochę to błąd robić dwie rzeczy w jednym czasie).
   Zrobiłem kopię portalu, przeniosłem go na nową domenę a pierwszą przekierowałem w htacces na nową za pomocą htacces jak powyżej (z wykluczeniem katalogów).
   Pierwsza domena jednak bardzo spada w wynikach wyszukiwania w "kraju głównym"/ pierwszym, prawdopodobnie z uwagi na to, że z meta title i description zniknęłyj znaczące słowa kluczowe dla pierwszego kraju.
   Pomyślałem zatem aby w starej domenie A, w index zrobić landing page ze starymi (dobrze wypozycjonowanymi frazami w kraju A) słowami kluczowymi, która jednak będzie zawierać odnośniki (np. logowanie, rejestracja) do nowej strony.
   Myślę, że w takim przypadku mógłbym odzyskać dobre pozycje w kraju A a jednocześnie przenosic użytkowników do nowej domeny.
    
   A może ktoś ma pomysł jak inaczej odzyskać dobre pozycje w kraju A nie robięc jendnak duplikatu strony?
    
   Będę wdzięczny za każdą poradę
    
    
    
  • By atp
   Wcześniej moja strona była opatrzona certyfikatem SSL. W pliku htaccess było przekierowanie linków z http na https. Linki w Google zaindeksowane są jako https. Zmieniłem serwer i nie mam możliwości zainstalowania certyfikatu SSL. Potrzebuję teraz z powrotem przekierować wszystkie linki na http. Próbowałem to zrobić przy pomocy htaccess, za pomocą następujących wpisów:
    
   Próba 1:
   <If "%{HTTPS} == 'on'" > Redirect permanent / http://shirtz.pl/ </If> Próba 2:
   RewriteEngine On RewriteCond %{HTTPS} =on RewriteRule ^(.*)$ http://%{HTTP_HOST}/$1 [L,R=301] Tutaj były różne kombinacje - bez i z różnymi znakami, z domeną zamiast HTTP_HOST itp.
    
   Próba 3:
   RewriteEngine On RewriteCond %{HTTP:X-Forwarded-Proto} =https RewriteRule ^(.*)$ http://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,R=301] Próba 4:
   RewriteEngine On RewriteCond %{SERVER_PORT} ^443$ RewriteRule (.*) http://shirtz.pl/$1 [R=301,L]  
   Żaden z powyższych kodów nie zadziałał. Jest może jeszcze jakiś inny sposób? Ewentualnie jak "zmusić" Google do przeindeksowania wszystkich strona na http?
  • By puerto
   Witam. Mam pytanie odnośnie przekierowania 301. Posiadam stronę A wraz z dwoma podstronami i chciałbym ją przekierować w całości na stronę główną domeny B. I teraz pytanie: Czy można to zrobić w ten sposób:
    
   Strona główna domeny A -> Strona główna domeny B
   1 Podstrona domeny A -> Strona główna domeny B
   2 Podstrona domeny A -> Strona główna domeny B
    
   Czy jest to poprawne rozwiązanie z punktu SEO? Każda podstrona została wypozycjonowana pod inne frazy a teraz chciałbym to przenieść na jedną stronę. Z góry dziękuję za pomoc w temacie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy