Jump to content

Recommended Posts

Mam mały dylemat, pozycjonuję stronę główną na pewną dosyć konkurencyjną frazę, jest top10, no ale chcę więcej :) I tutaj mam pytanie, ta strona posiada sporo podstron czy upychając tam (oczywiście w miarę rozsądku) moje słowo kluczowe jestem w stanie bardziej pomóc stronie głównej zyskać wyższe pozycje czy prędzej dojdzie do kanibalizacji słów kluczowych? 

Skoro masz sporo podstron to skup się na long-tailu, zamiast na siłę pchać główną akurat na wymyśloną przez Ciebie frazę.

Jeden seo rabin powie tak, a inny powie nie.

Zostałem SEMitą, żeby nawet w pracy siedzieć przy komputerze B)

• 2 weeks later...

Google może uznać taką stronę za prze-optymalizowaną i oberwie podwójnie za taki wybryk. Zależy dużo od tego jak strona jest wykonana. Co do Matta - on jedno - google drugie ;)

Ale ja bym jednak nie ryzykował, wejdzie nowy update, google zmieni zdanie, strona grubo oberwie.

• 4 weeks later...

Przede wszystkim, zwróć uwagę na to, jakie wyniki wypluwa google na daną frazę. Jeśli w top10 będziesz miał 9 wyników na podstrony, a tylko Twoją główną, to będziesz miał jasny sygnał by iść w kierunku podstron. Niektóre branże charakteryzują się tym, że nawet frazy hard indeksują się na główną mimo rozbudowanego contentu na pozostałych stronach. It depends - IMO

@unfair - słuszna uwaga, nie ma co zbyt wiele kombinować, przesycenie strony frazami, zbyt duża ilość linkowania wewnętrznego exact match może dać odwrotny skutek. 

A tak z innej beczki, to Witaj PIO - mój pierwszy wpis na forum :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By PiotrSwed1
      Czy ktoś z Was robil takie przekierowanie gdzie tylko jedną podstrone domeny A przekierowujemy na jedna podstrone domeny B czyli przekierowujemy ruch metodą 301 tak by ze starego adresu staradomena.pl/starapodstrona przeszedl ruch na nowadomena.pl/nowapodstrona  - ale by nie naruszyc w ten sposob pozycji innych podstron na staradomena.pl?

Cel jest taki że dla superfajnego slowa kluczowego obie te podstrony lokują się w okolicach 30tej pozycji, a wolalbym by byla tylko jedna z nich - za to lokowala sie w pierwszej dziesiatce. Z drugiej jednak strony, staradomena.pl pojawia sie w TOP5 dla innych fraz  (srednio waznych ale jednak) - i tego bym nie chciał utracić. 

Obie domeny maja po kilka lat i staly bogaty profil linkow, ale z tego samego zaplecza (byly linkowane ta samą metodą).  
    • By suszela
      Witam serdecznie,
      mam mały problem z indeksacją podstron. Mianowicie wcześniej podstrona wyglądała tak: mojastrona/stoly w chwili obecnej wygląda tak mojastrona/pl/stoly Google zaindeksował obie i teraz w search console wyrzuca mi błąd, że nie może zaindeksować sobie tej podstrony (błąd 403) przyczyna wiadoma, po prostu podstrona nie istnieje.. Teraz pytanie czy za pomocą htaccess mogę przekierować /stoly na /pl/stoly (jakieś inne rozwiązanie?) i czy w jakiś sposób google sobie to zaindeksuje? I czy może odbić się to na wynikach w pozycji, prócz oczywiście utraty z indeksu /stoly?
    • By arizz
      Witam wszystkich 

Mam pytanie , otóż tak mam stronę która ma kilka podstron i na każdej jest ta sama nawigacja taki jakby sliderbar + 3 okienka z tekstem i chciałbym zostawić to menu w takiej formie z tym samym tekstem na tych podstronach jednak będzie to już Duplicate Content z tej 1 głównej strony i teraz pytanie jak to zoptymalizować , może dodać blockquote i źródło z głównej strony co Wy na to , lub może jakiś inny pomysł .

Proszę o pomoc
    • By THI
      Witam,
      na sprzedaż przejęta domena po sklepie internetowym,
      domena: BagazPodrozny.pl - pr=3
      podstrony pr=2
      np:http://www.bagazpodrozny.pl/pl/c/Torby/59
      około 50 podstron z pr.
      domena ważna rok.
      Cena to: 210 zł netto
      Kontakt email:
      KAMSEO
      info [@] kamseo.pl
      NIP: 573 281 31 88
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy