Jump to content

Im większy serwis tym więcej linków potrzebuje?


Recommended Posts

Jest sobie serwis który zaczął działalność trzy lata temu. Miał po roku z 200 podstron i kilkanaście linków. Pamiętam jakie pozycje osiągało wiele podstron i na które frazy. Po następnym roku miał podstron już z 800 ale linków prawie nie przybyło, może ze dwa. I chociaż jest dobrze zoptymalizowany, jest linkowanie wewnętrzne (kategorie, podobne wpisy) to pozycje tych wcześniejszych podstron spadły. Dopiero ponowne linkowanie sprawiło że wzrosły i przewyższyły te dawne pozycje. 

 

Podobną sytuację zaobserwowałem na innej stronie którą współtworzę.

 

Czyli co: pomimo dobrego linkowania wewnątrz, to żeby utrzymać pozycje starych podstron wraz z rozrastaniem się serwisu trzeba proporcjonalnie nowe linki zdobywać?

Edited by Linkman
Link to post
Share on other sites

Internet nie stoi w miejscu... niestety jest konkurencja która chce być lepsza (nie można ich za to winić), to ciągły wyścig z setką innych serwisów które pod jakimś względem chcą być lepsze niż inne serwisy.

Piękne i lśniące włosy sprawiają, że czujesz się młodo! Sprawdź na portalu KOBIECO.PL  jak poderwać chłopaka sprawdzonymi sposobami! Towarzystwo budownictwa społecznego TBS to krok ku lepszej przyszłości... Czy długi to także jeden z Twoich problemów? sprawdź jak szybko wyjść ze spirali zadłużenia!

Link to post
Share on other sites

Może po wzroście site, linki wewnętrzne do starych podstron zostały zepchnięte głębiej w strukturze serwisu (czytaj: są dalej od strony głównej)?

Sprzedam linki graficzne tematyka - Budownictwo, Fotografia, Finanse, Gastronomia, Motoryzacja, Sport, Nauka, Ślub, Turystyka, IT, Zdrowie, Zwierzęta.

Tani, szybki i niezawodny hosting, już od 35zł rocznie  - Webhosting1st

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze to nie jest wcale duży serwis aby mógł skorzystać z "mocy" linkowania wewnętrznego, po drugie brak pojawiania się nowych linków do serwisu jest wyraźnym sygnałem, że przestał być interesujący. To chyba jasne, że serwis który przestali "linkować internauci" jest  "nieatrakcyjny" skoro go nie "linkują" i wylatuje w kosmos ;) . Poza tym jak ktoś już wspomniał "konkurencja nie śpi" ..

Jak to powtarzał Zwierzak z Muppetów ?? Aha : "mysleć, myśleć, myśleć..." :D

  • Like 2

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna na http://foodphotos.eu/ :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Link to post
Share on other sites

sygnał o spadku atrakcyjności wskutek zaprzestania linkowania

 

to przecież "główny składnik algorytmu".. :/

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Link to post
Share on other sites

@Beerbant ci wszytko wyjaśnił :)

 

Dodam tylko przykład. Prowadziłem sklep, który był na wiele fraz wysoko. Dwa lata temu wyłączona została sprzedaż, zostały produkty bez możliwości kupna. Mimo podobnych linków sklep systematycznie tracił pozycje.

Link to post
Share on other sites

Dwa lata temu wyłączona została sprzedaż, zostały produkty bez możliwości kupna. Mimo podobnych linków sklep systematycznie tracił pozycje.

Zaraz zaraz po 1 co to znaczy "mimo podobnych linków " po 2 nie bardzo rozumiem co ma wyłączenie możliwości kupna do pozycji w G. :sciana:

Edited by suszela

IQOS - Po co śmierdzieć papierosami i jeszcze się nimi truć? Polecam podgrzewany tytoń jako alternatywę https://api.iqosfriends.pl/polecam?a=BNII8U :rolleyes:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy