Jump to content
Sign in to follow this  
asd1asd

Problem z wyborem nazwy i rozszerzenia domeny

Recommended Posts

Jestem nowy na forum, więc dzień dobry wszystkim. 

Nie wiem od czego zacząć, więc może tak: prowadzę działalność gospodarczą o profilu auto serwis (wulkanizacja + mechanika samochodowa). Lokalizacja znajduje się pod Łodzią. Mam zamiar postawić sobie stronę początkowo informacyjną, którą z czasem będę powiększać o nową zawartość. Firmę hostingową mam już wybraną, problemem jest domena (nazwa i rozszerzenie). 

Problem polega na tym, iż domeny pl, com, com.pl, eu, net oraz org z nazwą firmy w nazwie są zajęte. Wolne zostały tylko info, biz oraz net.pl. Jest sens brania którejś z tych trzech? Czy może jednak pl lub com w formie AutoserwisLokalizacja, NazwafirmyLokalizacja, NazwafirmyAutoserwis lub inne formy mieszane?

Tutaj naprawdę masz pełną dowolność.

Każda domena jest dobra. Tak naprawdę wybór nazwy nie jest aż tak kluczowy - najważniejsza jest późniejsza promocja strony.

Programowanie w języku PHP od podstaw.

Kurs SQL i baz danych.

Zapraszam na forum PHP.

Jeśli zależy ci na dobrej pozycji strony w wynikach w google, to stawiałbym raczej na domenę .pl w formach jakie podałeś.

Jeśli zależy ci na dobrej pozycji strony w wynikach w google, to stawiałbym raczej na domenę .pl

iż, gdyż, ponieważ? 

uzasadnij dlaczego akurat .pl-ka ma zagwarantować pozycję a takie .info już nie?

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Posiadanie kodu kraju w rozszerzeniu domeny najwyższego poziomu (w tym przypadku .pl) poprawia pozycję witryny dla danego kraju.

naprawdę? Jakieś testy robiłeś? Na jakiej próbce domen?

Bo ja widzę domeny globalne na Polskie frazy w topach

re287am9.jpg

@JFox89, to z jakiegoś szkolenia??

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

a ten precel co podałeś to oficjalne stanowisko Google czy ktoś po prostu tak sobie myśli i napisał precla?

Pytam jeszcze raz robiłeś testy? Bo ja robiłem i jakoś nie widzę różnicy miedzy rankowaniem domeny .pl i com

Natomiast widzę różnicę w innych wyszukiwarkach, ale autor nie będzie pozycjonować się w nich.

Sprawdź sobie ręcznie serpy na komercyjne frazy, są tam domeny globalne i nie pojedyncze.

Różnicy miedzy com, .pl. com.pl .net i inne nie widzę. Są różnicy w domenach z nowymi końcówkami, ale to dyskusja na inny temat.

re287am9.jpg

że gorzej wchodzą w serpy, indeksują się sprawdź sobie site:.nowa kocówka

To chyba kwestia czasu, lub to że osoby z PP pokupowali setki domen z nowymi końcówkami w promocji i teraz to usilnie pchają w top, a wyszukiwarka jakoś to na poziomie algorytmu odcina. Na pewno różnica jest, ale nad etiologią jeszcze nie zastanawiałem się jakoś, przyjmuje to na zasadzie jest jak jest i tyle. Nie kupowałem ogromnej ilości tych domen.

re287am9.jpg

.pl nie jest na sprzedaż ? Jeżeli nie to moim zdaniem powinna się w nazwie domeny znaleźć nazwa firmy jeżeli chcesz być z nią utożsamiany i rozpoznawany (AutoserwisNazwaFirmy). Jeżeli Ci to lotto to bierz AutoserwisLokalizacja

tlo.thumb.png.4dc6e92341acac85cb84960e3328f014.png

Nie wiesz w co zainwestować pieniądze ? Wejdź na DKW.pl   i zobacz sprawdzone sposoby na zarabianie pieniędzy! Masz problemy finansowe i potrzebujesz gotówki? Poznaj darmowe pożyczki i wybierz najlepszą ofertę pożyczkową dla siebie.

Nie zaglądałem parę dni, bo zapomniałem, że tutaj pisałem i jest 11 odpowiedzi. Dzięki wszystkim. 

Po namyśle stwierdziłem, że jednak zostanę przy domenie info (bo strona ma być bardziej o charakterze informacyjnym) lub biz (związana z biznesem). Po za tym, im krótsza nazwa, tym łatwiejsza do zapamiętania przez klientów. 

@Meyton: jeśli każda domena jest dobra, to tak jak wyżej. 

@JFox89: wydaje mi się, że większy wpływ niż domena ma jednak pozycjonowanie i SEO. 

@cannot: niestety nie. Ktoś prowadzi bloga w tej domenie i co rok ją odnawia. 

Według mnie pl jest lepsza, a wszystko przez to, że ludzi z zasady wklepują pl na końcu. Byłem świadkiem niejednokrotnego takiego wpisywania przez klienta. Często ludzie wpisują w Google nazwę firmy z pl na końcu. Jeżeli chodzi o pozycjonowanie to masz wolną rękę...

Edited by ar4
  • Like 1

DAMTOX.PL - pozycjonowanie stron!

StolicaZdrowia.pl - Portal o zdrowiu

Tworzenie stron www - damtox.pl

ostatnio jeden z resellerów kont współdzielonych poinformował mnie, że na jednym koncie całkowicie blokują maile z domen .top (duży spam leci)

spotkaliście się z czymś takim, że w przypadku spamu mailowego wycina się całe TLD, a nie próbuje jakoś inaczej filtrować tego spamu? pytam, bo nie wiem czy to powszechne zjawisko czy inni sobie z tym lepiej radzą...

o ile np w przypadku domen .xyz (bo też wycieli maile z tej domeny) nie zawracałbym sobie tym głowy (bo raczej końcówka słaba na postawienie czegoś docelowego), to IMO końcówka .top ma potencjał i jest trochę fajnych domen wolnych i jeśli takie zagrania były by powszechne to mocno obniża to wartość tej domeny...

antydeska.pl - drewniana elewacja bez impregnacji i konserwacji, :o  a jeśli szukasz modnych i stylowych butów to polecam sklep: brooman.pl