Jump to content

jak podnieść pozycję strony na frazę z nazwy domeny


Recommended Posts

Witajcie świątecznie ;) Mam blog nalewajk.pl, pozycjonuję od roku amatorskimi sposobami, udaje mi się podnosić pozycję na prawie wszystkie frazy, ale pozycja frazy "nalewajk" (z nazwy domeny) z tygodnia na tydzień spada o 1-2 pozycję tygodniowo, jak można to wytłumaczyć, wyższe pozycje w google ma inna moja strona, mój profil FB, czy też link do Wikipedii, gdzie szukać przyczyny? pozdrawiam i dziekuję

Link to post
Share on other sites

Masz trochę pomieszane strony www fotoprimo i nalewajk mają niektóre elementy takie same. BTW rzuć swoje nazwisko do title i powinieneś pójść do góry, 

BTW a Ci z Ciechocinka fotografowie to rodzina ?

 • Like 1

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By himate128
   Hej,
   mam nadzieję, że dobry dział i taki sam temat nie był poruszany (na pewno był, ale nie mam pojęcia jak to nazwać, ani tym bardziej znaleźć).
   Zauważyłem, że niektóre strony mają swoje wewnętrzne wyszukiwarki niepowiązane z google, a po wpisaniu danej frazy w google pojawia się wynik, niekoniecznie prowadzący do artykułu w tej witrynie (bo takowy może nie istnieć), lecz tylko do wyniku wyszukiwania na tej stronie.
   Aby lepiej zrozumieć co mam na myśli, postaram się to zilustrować konkretnym przykładem.
    
   Wpisuję w google frazę "źle dobrane okulary" - oczekuję artykułów/wątków na forach, w których temat ten będzie poruszony.
   Jednakże na jednej z topowych pozycji jako 'title' pojawia się właśnie to, co wpisałem czyli "źle dobrane okulary", a po kliknięciu zostajemy przekierowani na coś w stylu [jakaś domena]/temat/zdrowie/źle+dobrane+okulary albo [jakaś domena]/search/źle+dobrane+okulary - po wejściu oczywiście nie dostajemy konkretnego artykułu na ten temat, ale tylko wynik wyszukiwania - wszystkie powiązane artykuły z daną frazą, w danej stronie.
    
   Jest to doskonała sztuczka, bo jeśli nawet na jakiejś stronie nie ma tego, czego szukamy to taki wynik w google tworzy złudzenie, jakby to tam było i przyciąga trochę osób. Druga sprawa jest taka, że jeśli strona jest świetnie wypozycjonowana (np. forum o zdrowiu) i ma taką właśnie wewnętrzną, dobrze skonfigurowaną wyszukiwarkę to bardzo dużo fraz (powiązanych ze zdrowiem) będzie się pojawiało właśnie tak jak opisałem to na wcześniejszym przykładzie.
    
   Jeśli ktoś rozumie co mam na myśli i potrafi to jakoś profesjonalnie nazwać (w sensie lepiej, niż tytuł mojego wątku) to prosiłbym o jakieś informacje na ten temat
    
  • By Damino
   Witam.

   Szukam jakiegoś narzędzia do znalezienia brakujących fraz na stronie w treści. Więc za pomocą Keywordtool.io i Planera stworzyłem sobie listę fraz pod pozycjonowanie long tail. Listę mam w csv. Frazy 2,3,4 wyrazowe. Część z tych fraz już mam na stronie, chciałbym wiedzieć które nie występują w ogolę i przeredagować część tekstów (opisów produktów i artykułów) żeby każda z tych ciekawszych występowała z 2-3 razy w obrębie całej strony. Myślałem że uda mi się to osiągnąć za pomocą http://tools.seobook.com/general/keyword-density/ , ale nie radzi sobie z polskimi znakami, a mimo że dodałem moją listę to nie widzę żeby to działało.

   Czy jest jakieś proste (darmowe najlepiej) narzędzie do sprawdzenia jakich fraz z listy brakuje na stronie w treści ? Narzędzi do sprawdzenia nasycenia jest sporo, ale mi chodzi o taką funkcję.
   Pozdrawiam.

    
  • By cejla
   Cześć wszystkim,
   są jakieś bezpieczne przedziały, a raczej górna granica, ilości słów kluczowych na stronie głównej?
  • By Pan Inwestor
   Witam ponownie szanowne grono!
    
   Prowadzę bloga pod adresem www.inwestycjewinternecie.pl Nazwa bloga nieco długa i trudna do zapamiętania, więc postarałem się o krótszą wersję domeny www.iwi.pl I teraz zastanawiam się jak ugryźć temat z podpięciem tej domeny. Może podam kilka faktów na początek:
    
   1. Domena www.inwestycjewinternecie.pl
   - historia od 2013 roku oraz wykupiona do 2020 roku
   - posiada sporo backlinków
    
   2. Domena www.iwi.pl
   - historia domeny od 2005 roku
   - mało backlinków
    
   Zdaję sobie sprawę, że zmiana adresu na krótszy może poskutkować utratą pozycji w wyszukiwarce. Jednak byłoby to o wiele lepsze ułatwienie dla stałych czytelników. Ale czy może na początek nie zrobić tylko przekierowania na w ramce na starą domenę? Chętnie poznam opinie na ten temat kolegów z doświadczeniem w tej kwestii.
    
    
  • By hazi
   Dobra mamy przykładową taką sytuacje:
    
   Ja i konkurent prowadzimy bloga na wordpressie.
    
   Walczymy z konkurentem o wysoko pozycje przykładowo na fraze pozycjonować.
    
   Ta fraza znajduje się tylko w podstronie u mnie i u konkurenta w tytule posta przykładowo:
    
   H1  Naucz się pozycjonować strony
    
   H2  Naucz się pozycjonować strony.
    
   Piszemy oboje jakiś artykuł i tam damy przykładowo na 300 wyrazów , 2 razy słowo kluczowe pozycjonować.
    
   Ja i konkurent mamy unikalną treść strony.
    
   Posty mamy napisane według standardów SEO ten standad mamy dzięki wtyczce Yoast SEO.
    
   Oboje nic nie robimy tylko czekamy aż google umieści nas na pozycjach teraz pytanie kto wygra tą walke? jeżeli oboje czekamy i nic nie linkujemy:)
    
   Teraz pytanie czy ja moge wygrać jeżeli np. zaczne linkować tą podstrone wstawiając anchor pozycjonować z atrybutem dofollow na jakiś forach , w profilu sygnaturce komentarze itd.?Zachowam proporcje czyli przykładowo 150 linków dofallow i nofallow.
    
   Jeżeli napisałem coś źle prosze mnie poprawić jestem początkujący.
    
    
    
    

   przepraszam tam pownno być napisane dofollow i nofollow
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy