Zaloguj się, aby obserwować  
Trojzab

Czy maluczkim opłaca się pozycjonowanie zewnętrzne?

Polecane posty

MaxPan, ale po roku jak wpakuje 3 klocki i zrezygnuje z adwords to google też zdejmie linki i znowu wpakowana kasa i zostaje z niczym. Pytanie autora z serii "Panie premierze jak żyć"?

jak wpakuje 3 klocki i zrezygnuje z adwords [...] wpakowana kasa i zostaje z niczym
Błędne rozumowanie ponieważ:

- reklama może owocować sprzedażą usług produktów;

- klienci którzy skorzystali z usługi mogą powrócić lub marketingiem wirusowym sprowadzić innych;

HTTP 200 usługi IT - Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Node.js / MySQL :chatownik:

Mi tego nie mów, tak rozumuje autor tego wątku.

Napisano (edytowany)

Lubię tę demagogię, i opowiadanie o setkach domen do przedłużenia :), dla tak wymagajacego klienta 300 PLN/ 4 frazy=75PLN, cena za naprawdę mocne frazy. Dla tak wymagajacych klientów raczej można między bajki włożyć że ktoś buduje specjalnie zaplecze, co najwyżej wrzuci jakiś link na istniejącym zapleczu razem z X innymi.  Jak na tak wymagające frazy po roku nie uzyskali topów to oznacza ze albo było mało tych zaplecz albo zaplecza były marne i tyle.

Jeśli były by wyniki, to za taką kasę nie warto zawracać sobie gitarę samodzielnym pozycjonowaniem, czas właściciela też ma swoją wartość.

Edytowano przez Arkaszka
  • Like 4

pozycjonowanie zgodnie z wytycznymi googla daje pewność braku filtra, bo kto by filtrował domeny w top 200

@Arkaszka, pozory trzeba tworzyć ;) klienta traktuje się jak owce do strzyżenia, więc bez gry pozorów by się nie dał :)

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Panowie, tu nie ma demagogi, autor tematu sam zadał pytanie, cytuję:

Jest szansa, ze ktoś będzie budował coś naszego w takim przedziale cenowym?

Pokazane wyliczenia to nie demagogia, to konkret mówiący o tym, że nie ma szansy na budowanie czegoś specjalnie dla klienta w takim przedziale cenowym.

• Like 1

LinkTak.pl - kampanie TrustRank 
148 domen z TrustFlow > 30; 647 domen z TrustFlow 20-30; 945 domen z TrustFlow 10-20; 213 domen z TrustFlow 5-10

[...]  200-300  [...] Jest szansa, ze ktoś będzie budował coś naszego w takim przedziale cenowym?
W tej cenie można zatrudnić nawet podwykonawcę, który za 50- 100 zł założy klika blogów na darmowych platformach i nawet doda jakiś tekst ...

Więc jak mawia moja znajoma, to wszystko kwestia podejścia  czy szklanka jest w połowie pusta czy też pełna ;)

HTTP 200 usługi IT - Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Node.js / MySQL :chatownik:

Napisano (edytowany)

@Arkaszka, pozory trzeba tworzyć ;) klienta traktuje się jak owce do strzyżenia, więc bez gry pozorów by się nie dał :)

Byłem taką owcą. 800PLN / msc (abonament) za opiekę nad 5 frazami, w których 2 już były w top10 (ale na pozycjach 8-9. W pierwsze 3 miesiące :"seło" wprowadziła te dwa hasła do TOP5 (poprzez dodanie do głównych katalogów), przyczyniło się  to oczywiście do wzrostu ruchu i super, ale "zapomnieli" o pozostałych 3 frazach. Jedna do samego końca (ponad rok) siedziała między 20 a 30 pozycją, druga 40-50, trzecia to doliny i szczyty, 10-50. Jako raporty dostawałem dane spisane z webmaster tools. Po proszeniu się o to, jakie linki były dodawane, wręcz walce o to, że chce wiedzieć co konkretnie robią "dla mojej strony", okazało się, że nie robią prawie nic.

Gdy miałem coraz więcej wątpliwości odnośnie korzystania z ich usług, zakupiłem oraz przechwyciłem kilka domen "dla testów". Robiłem najróżniejsze rzeczy na najróżniejsze frazy - blasty scrapebox, tony swl, darmowe spam-precle, spam po katalogach, komenty disqus, spam w katalogach ksiąg gości - i wyciągałem wnioski. Poświęciłem na to trochę czasu (głównie wieczory), ale krok po kroku "coś zaczynało czasem wychodzić". Wiadomo, że nie jestem żadnym specjalistą (aczkolwiek zauważyłem, że w tej branży to modne, liznąć wiedzę i wstawić sobie "Specjalista ds. SEO" przed imię i nazwisko), ale teraz oszczędzam pieniądze, a konkretne zadania pozycjonerskie zlecam zewnętrznym firmom (np. precle) lub pracownikowi (np. merytoryczne posty na forach zahaczających o branże).

W obecnej sytuacji (3-4 strony, planuje 1-2 więcej na nowe rynki) kosztowo jest to o niebo lepsze od firm seo, u których efekt może być taki sam jak i u mnie - czyli być top albo nie być nic - a odpowiedzialność i tak ponoszę tylko ja (naczytałem się jak wiele firm umywa ręce w razie kłopotów lub zgania na klienta).

Najbardziej cieszy mnie fakt, że trzymam rękę na pulsie, wiem co się dzieje i skąd są linki, a także sam mogę dobierać więcej fraz bez znacznego zwiększenia kosztów.

Reasumując i odpowiadając na pytanie autora: opłaca się.

Edytowano przez KrisTent
  • Like 1

Sprzedaję namioty.. dużo namiotów :king:

Byłem taką owcą. 800PLN / msc
To nie owcą, a dojną za przeproszeniem  krową :glaszcze: .... AdWords był by znacznie efektywniejszy przy takim budżecie

Napisano (edytowany)

Byłem taką owcą. 800PLN / msc

To nie owcą, a dojną za przeproszeniem  krową :glaszcze: .... AdWords był by znacznie efektywniejszy przy takim budżecie

Adwords to sam "robiłem", również ok 300-800zł/msc w zależności od sezonu :), jakby miała mi to jeszcze ta firma robić, to olaboga :glupek2::hahaha: 

Edytowano przez KrisTent

Sprzedaję namioty.. dużo namiotów :king:

Adwords to sam "robiłem",
To miałem na myśli ...

Napiszę szczerze, to zależy od branży i od tego czy nas stać na to by nie marnować czasu na pozycjonowanie. najlepiej jak to robi doświadczona firma zewnętrzna, ale wtedy musimy mieć bezpośredni kontakt z pozycjonerem i często z nim rozmawiać, pytać się itp. Pańskie oko konia tuczy. Jeśli chodzi o ciach link to rzeczywiście koszt (jak wszystko) dla maluczkich jest duży natomiast cena dla dużych jest śmiesznie mała w porównaniu z innymi formami reklamy.

W obecnej sytuacji (3-4 strony, planuje 1-2 więcej na nowe rynki) kosztowo jest to o niebo lepsze od firm seo, u których efekt może być taki sam jak i u mnie - czyli być top albo nie być nic - a odpowiedzialność i tak ponoszę tylko ja (naczytałem się jak wiele firm umywa ręce w razie kłopotów lub zgania na klienta).

Robiąc samemu zawsze jest taniej niż zlecając komuś. Przecież to jest zrozumiałe... Jak ktoś umie to niech robi sam, tym bardziej, że najczęsciej nie liczycie pracy własnej, za którą komuś trzeba zapłacić.

Tematu był tu na forum wałkowany wielokrotnie.... 

Co do budżetu to w normalnej firmie będzie on zależny od tego co ma ona zrobić. Chcecie by linki zostały, by wybudować do tego SEO indywidualne zaplecze to trzeba za to zapłacić.

99,9% osób chce wysokich pozycji lub ruchu, przy czym należy to osiągnąc jak najtaniej. A cene osiąga się poprzez rozdzielenie kosztów na wielu klientów - dlatego buduje sie własne firmowe zaplecze.

To, że firmy opowiadają, że tworzą zaplecze pod klienta a tego nie robią to inna bajka...

Z cyklu "Przysłowia Polskie":
- "We wakacja jak i w wiosnę - Google podskakuje se radośnie."
Mój blog o pozycjonowaniu i nie tylko... Strona firmowa - www.antygen.pl

Robiąc samemu zawsze jest taniej niż zlecając komuś.

Uhmmm, przekonałem sie sam robiąc remont... Chciałem "zaoszczędzić" 3 tysie a okazało się, że przez ten czas przytuliłbym 5 tys.... Myślę,że podobnie jest w każdej branży ;) 

• Like 5

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna na http://foodphotos.eu/ :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Małe firmy, chcąc poświęcić niską kwotę na pozycjonowanie, najlepiej gdy zajmą się tym osobiście. W przypadku tych, którzy pracują w branży pozyskującej klientów głównie sezonowo dobrze jest zainteresować się AdWords np. przedszkola, składy drewna. Nie zawsze pieniądze wkładane w pozycjonowanie się zwracają. Jeśli jednak ktoś je ma i chce mieć po prostu zrobione to nikt mu przecież nie zabroni zatrudnienia firmy zewnętrznej :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez SEOsklep24.pl
      Teksty branżowe/sponsorowane 3000-5000 znaków

Google nie ukrywa swojego podejścia do wartościowego contentu. Od kilku lat obserwujemy w branży SEO trend, który idealnie oddaje powiedzenie "Content is King". To właśnie wartościowe, ciekawe i przydatne treści są obecnie jednym z kluczowych czynników świata pozycjonerów. Dotyczy to zarówno tekstów znajdujących się na promowanej stronie i artykułów, które wykorzystywane są do promowania serwisu na zewnętrznych stronach.
      I tu pojawia się nasza oferta - chętnie przygotujemy teksty branżowe/sponsorowane, niezbędne podczas prowadzenia kampanii SEO. Wysokiej jakości teksty, z branżowymi poradami i ciekawostkami a także zawierające niezbędne frazy kluczowe i naturalnie wplecione odesłanie do promowanej witryny - oto teksty oferowane przez SEOsklep24.pl
      Artykuły pisane są przez profesjonalnych copywriterów, którzy doskonale rozumieją sens contentowych kampanii reklamowych i wiedzą, jak napisać ciekawy, przydatny i reklamowy tekst, który nie tylko przypadnie do gustu robotom wyszukiwarek, ale także potencjalnym klientom czytającym sponsorowaną treść.

Link do usługi: https://seosklep24.pl/oferta/492-artykuly-content-3000-5000-znakow.html
      Cena:  35zł

Co oferujemy w ramach usługi?

W ramach usługi oferujemy napisanie wysokiej jakości tekstu branżowo/sponsorowanego. Tego rodzaju teksty zawierają przydatne porady dotyczące tematyki wskazanej przez zamawiającego a także odnośniki kierujące do promowanej strony internetowej. Porady, ciekawostki i newsy z branży - to jest podstawą każdego tekstu.
      Przed napisaniem artykułu, copywriter zapoznaje się z tematyką, przeprowadza research i po zebraniu niezbędnych informacji - pisze tekst. Publikacja jest zoptymalizowana pod wybrane słowa kluczowe, zawiera podział na akapity, punktory i dodatkowe formatowanie. Dzięki temu tekst jest przejrzysty dla robota wyszukiwarek a także dla internautów. Co najważniejsze - przydatne informacje promują artykuł w Google i wśród użytkowników, poprawiając przy tym reputację reklamowanej marki i generując wartościowy ruch na stronę.

Mogą Państwo zamówić teksty następujących długości:
      3000 znaków ze spacjami
      5000 znaków ze spacjami

Jeśli chcesz zapoznać się z przykładowym artykułem to zapraszamy do kontaktu e-mail.

Czego potrzebujemy do realizacji zlecenia?

Informacji odnośnie ilości i rodzaju zamawianych tekstów
      Słów kluczowych (można podać całe zestawy słów kluczowych lub adresy URL, które mają zostać użyte w opisie)
      Adresu opisywanej strony
      Dodatkowe wytyczne (na przykład, na czym się skupić opisując daną stronę bądź jakie informacje wyszczególnić w specjalny sposób)

Teksty pisane są na bieżąco przez naszych copywriterów, termin realizacji zazwyczaj mieści się w przedziale 2-5 dni roboczych. Proszę jednak mieć na uwadze, że każde zlecenie wymaga czasu, a termin oddania zależy także od aktualnego obłożenia zamówieniami, dlatego dla większych zleceń terminy dostarczenia tekstów ustalane są indywidualnie!

Kontakt:

mail: j.brozyna@seosklep24.pl

Dane Firmy:

J&J Jakub Brożyna
      ul. Krajobrazowa 10/6
      35-119 Rzeszów
      NIP: 6852245474
    • Przez Pozycjonusz
      Pozycjonusz.pl - pozyskaj nowych klientów Twojego lokalnego biznesu!

Zapraszamy do skorzystania z naszej usługi pozycjonowania lokalnego, dzięki której pozyskasz wartościowe linki z wielu źródeł. Jest to idealny wybór dla biznesów opierających się na lokalnej, regionalnej społeczności.

Kompleksowy lokalny link building jest usługą, w której oferujemy pozyskiwanie linków do Państwa strony. Urozmaicone linki pozwolą na zbudowanie bezpiecznego i naturalnego profilu linków przychodzących.  Miejsca z których jednocześnie możemy pozyskiwać linki to:
      ⦁    NAP (Name, Adres, Phone)
      ⦁    Artykuły sponsorowane
      ⦁    Serwisy ogłoszeniowe
      ⦁    Katalogi Firm

Dodatkowo nasza firma może zająć się wizytówką Państwa firmy w Google Moja Firma. Począwszy od założenia jej, wypełnienia wszystkich potrzebnych informacji, po prowadzenie jej. Posiadanie aktywnej i uzupełnionej wizytówki jest nieodłącznym elementem pozycjonowania lokalnego.

Dlaczego warto inwestować w lokalne seo?

Usługa pozycjonowania lokalnego skierowana jest dla przedsiębiorstw handlowych, produkcyjnych i usługowych działających na terenie konkretnego miasta bądź regionu oraz dla firm posiadających oddziały na terenie Polski.
      Linkowanie Państwa strony jesteśmy w stanie realizować już od 159PLN.

Po więcej informacji, zapraszamy na stronę - https://www.pozycjonusz.pl/lokalne-seo/

Jeśli dalej zastanawiasz czy pozycjonowanie lokalne jest ważne, sprawdź nasz wpis - https://www.pozycjonusz.pl/dlaczego-warto-inwestowac-w-pozycjonowanie-lokalne/

Dane kontaktowe:
      POZYCJONUSZ Patryk Chlabicz
      ul. Sienkiewicza 1/1 lok. 102
      15-092 Białystok
      NIP: 542-305-11-83 REGON: 200258577
      (biuro czynne: pn. - pt. 8:00 - 16:00 )
      Tel: 535 901 662
      kontakt@pozycjonusz.pl
    • Przez SEOsklep24.pl
      Solidne 31 linki z prywatnego zaplecza SEO z historią!

Jeżeli Twoja strona nadal nie znajduje się w TOP 10 w wyszukiwarce Google na wskazane słowa kluczowe, jeżeli masz już dosyć linków, które nie działają lub po prostu szukasz usługi, która w sposób szybki, skuteczny, tani i bezpieczny wypromuje stronę w Google - mamy usługę spełniającą Twoje wszystkie wymagania. Linki z zaplecza - prywatnej grupy stron, którą administrujemy. Nie musisz budować własnego zaplecza, nie musisz wydawać tysięcy złotych na własną grupę stron, teksty i promocję - wystarczy, że zamówisz linkowanie z tej oferty.

Link do oferty:  https://seosklep24.pl/presell-pages/494-24-linki-trust-flow.html
      Cena:  69,99zł

Prywatne zaplecze SEOsklep24.pl

Przygotowaliśmy prywatne zaplecze SEO składające się z 31 ogólnotematycznych domen z historią - każda strona jest solidnie podlinkowana (w sposób bezpieczny, bez stosowania SWL, strony mają Trust Flow na poziomie 11-37 oraz Citation Flow 17-34), zbudowana na prywatnym IP i osadzona na domenach .pl, .com.pl, org.pl oraz edu.pl. W grupie nie znajdują się żadne subdomeny czy darmowe blogi - to solidna grupa stron, która już teraz może zacząć linkować do Twojego portalu.
      O wysokiej jakości świadczy fakt, że nowo dodane artykuły indeksują się w Google w przeciągu 24h. Ponadto domeny wchodzące w skład zaplecza zablokowaliśmy przed robotami typu Ahrefs czy Majestic, dzięki temu konkurencja nie dowie się, w jaki sposób podlinkowano Twoją stronę i uzyskano tak spektakularne wyniki pozycjonowania!

Co oferujemy w ramach usługi?

Oferta obejmuje publikację 31 artykułów z linkiem kierującym do pozycjonowanej strony. Grupa jest ogólnotematyczna, jednak podczas publikacji dopasujemy artykuły do kategorii/działów odpowiadających tematyce pozycjonowanej witryny.
      Na potrzeby realizacji zlecenia piszemy 2 artykuły z synonimami na 2000 znaków po wygenerowaniu.
      Każdy artykuł dodawany jest z tematyczną miniaturką (miniaturkę może przesłać Zamawiający, jeżeli tego nie zrobi - sami wybieramy zdjęcie z darmowej bazy)
      W każdym artykule możemy zamieścić maksymalnie 1 link (może prowadzić do strony głównej lub podstron i mieć postać czystego URL lub słowa kluczowego)
      W ramach zamówienia usługi udostępniamy dostęp do specjalnego panelu SEOsklep24.pl, na którym Zamawiający ma możliwość na bieżąco analizować postęp prac nad zleceniem. Tam również znajdzie się raport z wszystkimi zdobytymi linkami.
      Na usługę wystawiamy FV!

Osoby, które są zainteresowane zakupem tej usługi zapraszamy do kontaktu mailowego w celu zaprezentowania 1-2 przykładowych adresów w celu weryfikacji ich!

Co potrzebujemy do realizacji zlecenia?

- adresu linkowanej strony/podstron
      - anchorów (słów kluczowych), które znajdą się w tekstach i które będą linkować do podanej strony/podstron (przypominamy, 1 link na artykuł)

Kontakt:

mail: j.brozyna@seosklep24.pl

Dane Firmy:

J&J Jakub Brożyna
      ul. Krajobrazowa 10/6
      35-119 Rzeszów
      NIP: 6852245474
    • Przez Seochess.pl
      LInk do SPRZEDAŻY ZAPLECZ BLOGOWYCH

AKTUALIZACJE :

* OBECNIE BRAK AKTUALIZACJI

Dane kontaktowe: