Zaloguj się, aby obserwować  
Trojzab

Czy maluczkim opłaca się pozycjonowanie zewnętrzne?

Polecane posty

MaxPan, ale po roku jak wpakuje 3 klocki i zrezygnuje z adwords to google też zdejmie linki i znowu wpakowana kasa i zostaje z niczym. Pytanie autora z serii "Panie premierze jak żyć"?

jak wpakuje 3 klocki i zrezygnuje z adwords [...] wpakowana kasa i zostaje z niczym
Błędne rozumowanie ponieważ:

- reklama może owocować sprzedażą usług produktów;

- klienci którzy skorzystali z usługi mogą powrócić lub marketingiem wirusowym sprowadzić innych;

:zdziwko: Masz lęk wysokości to nie oglądaj !

HTTP 200 usługi IT - Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Node.js / MySQL :chatownik:

Mi tego nie mów, tak rozumuje autor tego wątku.

Napisano (edytowany)

Lubię tę demagogię, i opowiadanie o setkach domen do przedłużenia :), dla tak wymagajacego klienta 300 PLN/ 4 frazy=75PLN, cena za naprawdę mocne frazy. Dla tak wymagajacych klientów raczej można między bajki włożyć że ktoś buduje specjalnie zaplecze, co najwyżej wrzuci jakiś link na istniejącym zapleczu razem z X innymi.  Jak na tak wymagające frazy po roku nie uzyskali topów to oznacza ze albo było mało tych zaplecz albo zaplecza były marne i tyle.

Jeśli były by wyniki, to za taką kasę nie warto zawracać sobie gitarę samodzielnym pozycjonowaniem, czas właściciela też ma swoją wartość.

Edytowano przez Arkaszka
  • Like 4

pieniądze nie śmierdzą

@Arkaszka, pozory trzeba tworzyć ;) klienta traktuje się jak owce do strzyżenia, więc bez gry pozorów by się nie dał :)

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Panowie, tu nie ma demagogi, autor tematu sam zadał pytanie, cytuję:

Jest szansa, ze ktoś będzie budował coś naszego w takim przedziale cenowym?

Pokazane wyliczenia to nie demagogia, to konkret mówiący o tym, że nie ma szansy na budowanie czegoś specjalnie dla klienta w takim przedziale cenowym.

• Like 1

Edytor SEO dla leniwych Copy ;) - https://edytorseo.pl

SWL statyczny numer 1: http://linktak.pl

Coś do obsługi zaplecza: https://www.i4a.pl/seo/zaplecze/wpis

[...]  200-300  [...] Jest szansa, ze ktoś będzie budował coś naszego w takim przedziale cenowym?
W tej cenie można zatrudnić nawet podwykonawcę, który za 50- 100 zł założy klika blogów na darmowych platformach i nawet doda jakiś tekst ...

Więc jak mawia moja znajoma, to wszystko kwestia podejścia  czy szklanka jest w połowie pusta czy też pełna ;)

HTTP 200 usługi IT - Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Node.js / MySQL :chatownik:

Napisano (edytowany)

@Arkaszka, pozory trzeba tworzyć ;) klienta traktuje się jak owce do strzyżenia, więc bez gry pozorów by się nie dał :)

Byłem taką owcą. 800PLN / msc (abonament) za opiekę nad 5 frazami, w których 2 już były w top10 (ale na pozycjach 8-9. W pierwsze 3 miesiące :"seło" wprowadziła te dwa hasła do TOP5 (poprzez dodanie do głównych katalogów), przyczyniło się  to oczywiście do wzrostu ruchu i super, ale "zapomnieli" o pozostałych 3 frazach. Jedna do samego końca (ponad rok) siedziała między 20 a 30 pozycją, druga 40-50, trzecia to doliny i szczyty, 10-50. Jako raporty dostawałem dane spisane z webmaster tools. Po proszeniu się o to, jakie linki były dodawane, wręcz walce o to, że chce wiedzieć co konkretnie robią "dla mojej strony", okazało się, że nie robią prawie nic.

Gdy miałem coraz więcej wątpliwości odnośnie korzystania z ich usług, zakupiłem oraz przechwyciłem kilka domen "dla testów". Robiłem najróżniejsze rzeczy na najróżniejsze frazy - blasty scrapebox, tony swl, darmowe spam-precle, spam po katalogach, komenty disqus, spam w katalogach ksiąg gości - i wyciągałem wnioski. Poświęciłem na to trochę czasu (głównie wieczory), ale krok po kroku "coś zaczynało czasem wychodzić". Wiadomo, że nie jestem żadnym specjalistą (aczkolwiek zauważyłem, że w tej branży to modne, liznąć wiedzę i wstawić sobie "Specjalista ds. SEO" przed imię i nazwisko), ale teraz oszczędzam pieniądze, a konkretne zadania pozycjonerskie zlecam zewnętrznym firmom (np. precle) lub pracownikowi (np. merytoryczne posty na forach zahaczających o branże).

W obecnej sytuacji (3-4 strony, planuje 1-2 więcej na nowe rynki) kosztowo jest to o niebo lepsze od firm seo, u których efekt może być taki sam jak i u mnie - czyli być top albo nie być nic - a odpowiedzialność i tak ponoszę tylko ja (naczytałem się jak wiele firm umywa ręce w razie kłopotów lub zgania na klienta).

Najbardziej cieszy mnie fakt, że trzymam rękę na pulsie, wiem co się dzieje i skąd są linki, a także sam mogę dobierać więcej fraz bez znacznego zwiększenia kosztów.

Reasumując i odpowiadając na pytanie autora: opłaca się.

Edytowano przez KrisTent
  • Like 1

Sprzedaję namioty.. dużo namiotów :king:

Byłem taką owcą. 800PLN / msc
To nie owcą, a dojną za przeproszeniem  krową :glaszcze: .... AdWords był by znacznie efektywniejszy przy takim budżecie

Napisano (edytowany)

Byłem taką owcą. 800PLN / msc

To nie owcą, a dojną za przeproszeniem  krową :glaszcze: .... AdWords był by znacznie efektywniejszy przy takim budżecie

Adwords to sam "robiłem", również ok 300-800zł/msc w zależności od sezonu :), jakby miała mi to jeszcze ta firma robić, to olaboga :glupek2::hahaha: 

Edytowano przez KrisTent

Sprzedaję namioty.. dużo namiotów :king:

Adwords to sam "robiłem",
To miałem na myśli ...

Napiszę szczerze, to zależy od branży i od tego czy nas stać na to by nie marnować czasu na pozycjonowanie. najlepiej jak to robi doświadczona firma zewnętrzna, ale wtedy musimy mieć bezpośredni kontakt z pozycjonerem i często z nim rozmawiać, pytać się itp. Pańskie oko konia tuczy. Jeśli chodzi o ciach link to rzeczywiście koszt (jak wszystko) dla maluczkich jest duży natomiast cena dla dużych jest śmiesznie mała w porównaniu z innymi formami reklamy.

W obecnej sytuacji (3-4 strony, planuje 1-2 więcej na nowe rynki) kosztowo jest to o niebo lepsze od firm seo, u których efekt może być taki sam jak i u mnie - czyli być top albo nie być nic - a odpowiedzialność i tak ponoszę tylko ja (naczytałem się jak wiele firm umywa ręce w razie kłopotów lub zgania na klienta).

Robiąc samemu zawsze jest taniej niż zlecając komuś. Przecież to jest zrozumiałe... Jak ktoś umie to niech robi sam, tym bardziej, że najczęsciej nie liczycie pracy własnej, za którą komuś trzeba zapłacić.

Tematu był tu na forum wałkowany wielokrotnie.... 

Co do budżetu to w normalnej firmie będzie on zależny od tego co ma ona zrobić. Chcecie by linki zostały, by wybudować do tego SEO indywidualne zaplecze to trzeba za to zapłacić.

99,9% osób chce wysokich pozycji lub ruchu, przy czym należy to osiągnąc jak najtaniej. A cene osiąga się poprzez rozdzielenie kosztów na wielu klientów - dlatego buduje sie własne firmowe zaplecze.

To, że firmy opowiadają, że tworzą zaplecze pod klienta a tego nie robią to inna bajka...

Z cyklu "Przysłowia Polskie":
- "We wakacja jak i w wiosnę - Google podskakuje se radośnie."
Mój blog o pozycjonowaniu i nie tylko... Strona firmowa - www.antygen.pl

Robiąc samemu zawsze jest taniej niż zlecając komuś.

Uhmmm, przekonałem sie sam robiąc remont... Chciałem "zaoszczędzić" 3 tysie a okazało się, że przez ten czas przytuliłbym 5 tys.... Myślę,że podobnie jest w każdej branży ;) 

• Like 5

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna na http://foodphotos.eu/ :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Małe firmy, chcąc poświęcić niską kwotę na pozycjonowanie, najlepiej gdy zajmą się tym osobiście. W przypadku tych, którzy pracują w branży pozyskującej klientów głównie sezonowo dobrze jest zainteresować się AdWords np. przedszkola, składy drewna. Nie zawsze pieniądze wkładane w pozycjonowanie się zwracają. Jeśli jednak ktoś je ma i chce mieć po prostu zrobione to nikt mu przecież nie zabroni zatrudnienia firmy zewnętrznej :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez Seochess.pl
      Q&A

Jak wygląda Trust Flow Trust Ranków?

Trust Flow waha się między 30 a 100. Większa część Trust Ranków posiada Trust Flow powyżej 50. Dotyczy to zamówienia do 100 Trust Ranków

Jak wygląda Trust Flow/Citation Flow ratio?

40% Trust Ranków posiada Trust Flow wyższy niż Citation Flow. To bardzo dobry wskaźnik który pomoże ci wybić się w google.

Z jakich stron pochodzą linki ?

Wiele linków pochodzi ze stron takich jak Adobe, Microsoft, Linkedln, Yelp, Ted, National Geographic czy Klut. Nasze linki posiadają bardzo wysokie Page Authority.

Jak wyglądają linki? 

Trust Ranki to mieszanka linków wychodzących z stron typu social bookmarks, edu, profili forumowych i wielu innych.

Jak wysyłamy raport?

Raport wysyłamy w Excel z bardzo szczegółowymi statystykami linków.

Czy dodajemy rozbudowany opis do Backlinku (podnosi skuteczność indeksacji)?

Na życzenie klienta dobudowujemy tekst do każdego backlinka. Tekst jest związany z tematyką. 

Jak wygląda cena Trust Ranka? 

Cena za 1 Trust Rank to : 1.50 zł / szt. Przy zamówieniach powyżej 150 Trust Ranków - 20% do zlecenia!

Dane kontaktowe:

MAIL : support@seochess.pl
    • Przez s_matysik
      Wykonamy skuteczne pozycjonowanie stron internetowych. Zajmujemy się pozycjonowaniem zarówno małych wizytówek firmowych jak i portali, sklepów internetowych.  Mamy doświadczenie w pozycjonowaniu różnych branż na różnych rynkach z całego świata.

Ile trwa pozycjonowanie?
      Czas pozycjonowania zależny jest od wielu czynników. Zaczynając od optymalizacji po dalszy link building staramy się aby pierwsze efekty były już po tygodniu. Większość fraz o małej/średniej konkurencji jesteśmy w stanie wypozycjonować w czasie 1-2 miesięcy. Jeśli mówimy o pozycjonowaniu sklepów lub portali tutaj skupiamy się przede wszystkim na ruchu. Efekt wzrostu widoczności sklepu lub portalu po 3 miesiącach współpracy z nami będzie zawsze widoczny.

Jakie są ceny?
      Ceny uzależnione są przede wszystkim od branży oraz trudności fraz kluczowych, które są dostosowywane do potrzeb związanych z branżą klienta.  Kluczowym czynnikiem, który obecnie decyduje o kosztach oraz o poziomie trudności działań, które należy wykonać, jest wiek domen znajdujących się w top 10 wyszukiwań bezpośrednio powiązanych z daną domeną. Frazy dobieramy zawsze w taki sposób, by były one jak najbardziej adekwatne do potrzeb klienta oraz mogły przynieść mu zyski. Czasem koszt wejścia domeny w dany top, okazuje się być nieproporcjonalny w porównaniu do przewidywanych zysków generowanych przez docelową pozycję. W takim przypadku należy wykonać głębszy reserach fraz kluczowych.

Dlaczego warto nam powierzyć pozycjonowanie?

CZAS - Skracamy czas pozycjonowania stron www do maksimum RZETELNOŚĆ - Wywiązujemy się z powierzonych nam zadań wspólnie ustalonych z klientem STABILNE POZYCJE - Wszystkie nasze metody są na bieżąco testowane i przynoszą stabilne efekty NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI USŁUGI - Stale monitorujemy algorytm, zmieniający się z miesiąca na miesiąc.  
      Poniżej przedstawiam screeny pozycji kilku klientów ze stycznia 2019. Widać ewidentne wzrosty. Frazy konkurencyjne, w Adwords mają stawki 30+ zł

Poniżej prezentuję długofalowe efekty naszych działań SEO:

1. Wykres wzrostu ruchu i rankujących fraz dużego serwisu. Klient rozpoczął z nami współpracę w lipcu.

2. Sklep (z branży meble, duża konkurencja) pozycjonowany na rynku Włoskim, zdecydowany wzrost ruchu i liczby rankujących fraz

3. Pozycjonowany sklep w branży medycznej który oberwał w czasie update z przełomu lipca i sierpnia. Dzięki naszym działaniom udało się przywrócić ruch sklepu z nadwyżką i zwiększyć zdecydowanie liczbę fraz rankujących.

Konkursy dla pozycjonerów

Nasze doświadczenie i wiedza zostały wielokrotnie potwierdzone udziałem w wielu konkursach dla pozycjonerów dotyczących suplementacji. Konkursy te są organizowane przez europejskich producentów/dystrybutorów suplementów diety.
      Uczestniczą w nich jedynie profesjonaliści w pozycjonowaniu. Rywalizując z najlepszymi za każdym razem zajmujemy czołowe miejsca.

21.01.2018 - 1 miejsce w konkursie NutriProfits
      23.03.2017 - 2 miejsce w konkursie NutriProfits
      31.10.2016 - 3 miejsce w konkursie NutriProfits
      21.06.2016 - 2 miejsce w konkursie Cashinpills
      Ostatni Konkurs który wygraliśmy (21.01.2018 - 1 miejsce w konkursie
      NutriProfits)

Konkurs polegał na pozycjonowaniu stron na określone frazy suplementów diety, na wielu europejskich rynkach (Polska, Włochy, Hiszpania, Niemcy, Francja, Szwecja oraz Portugalia). Konkurs trwał od 16 października 2017 do 21 stycznia 2018. Zajęliśmy pierwsze miejsce – w tym okresie udało się zdobyć największą ilość wysokich pozycji na określone frazy ze wszystkich uczestników konkursu. Przez 3 miesiące trwania konkursu udało się zdobyć 3x lepszy wynik niż najlepsza konkurencja. 

To udowadnia, że jesteśmy w stanie na bieżąco dostosować się do aktualnych warunków algorytmu Google.

Zapraszam do kontaktu!

Dane kontaktowe:
      biuro@levelrank.pl

Dane firmy:
      LevelRank Sebastian Matysik
      Wyspowa 4c
      72-602 Świnoujście
      NIP: 8551587979

• Przez ingus4321
      Witam, Poniedziałek — więc podrzucam Wam kolejne PACZKI GOTOWYCH do opublikowania tekstów. Unikalność 100%, dobra jakość. Teksty na blogi, portale tematyczne czy zaplecza polecam. gordongraycv@gmail.com

SPRAWDŹ 60 tekstów - https://gieldatekstow.pl/text/buy/search,u_sMnzCz60b

Marketing 1 - 62 zł
      6600 zzs Google Voice Search — Pozycjonowanie pod wyszukiwanie głosowe — nowy trend i możliwości
      6100 zzs Remarketing w Google Ads — spraw aby klienci wrócili i dokończyli zakupy
      7500 zzz Gdzie i jak reklamować się w sieci?

Marketing 2 - 62 zł
      6100 zzs Reklama w Social Mediach — Dlaczego warto korzystać? 
      6600 zzs Blog pomysłem na biznes - czyli jak spieniężyć popularność
      6500 zzs Afiliacja — czym jest i czy warto? Jak zarobić na polecaniu produktów? 6500

Finanse 1 - 62 zł
      6200 zzs Revolut — Nowy bank z Wielkiej Brytanii podbija rynek finansów. Nowy poziom bankowości!
      6000 zzs Kantory internetowe — Jak korzystnie, bezpiecznie i szybko wymienić walutę?
      6000 zzs BLIK — płać i wypłacaj pieniądze smartfonem!

Finanse 2 - 62 zł
      6500 zzs Pożyczki w prywatnych firmach pożyczkowych — czym są i dlaczego warto
      6100 zzs Zdolność kredytowa — jak ją zwiększyć?
      6000 zzs Kredyt konsolidacyjny — jak działa i kiedy warto go wybrać?

Lifestyle - 62 zł
      6200 zzs Domy prefabrykowane — postaw swój dom modułowy w 7 dni!
      6200 zzs Sprzedaż mieszkania z biurem nieruchomości — czy warto?
      7400 zzs Copywriter — zawód przyszłości. Sprawdź, czym jest i czy możesz się przebranżowić!
    • Przez Natalia1
      Witam na forum.

Copywriter to zawód, nowe pomysły, perfekcyjność. Zajmuję się tworzeniem artykułów pod konkretne zlecenie. Dodatkowo jestem w posiadaniu gotowych już tekstów. 

Zakres: teksty pojedyncze jak i hurtowe ilości.

Tematyka: każda

Ceny: niskie, atrakcyjne dla każdego

Doświadczenie: duże

Profesjonalizm: w 100%

Unikalność: w 200%

Kontakt: za pośrednictwem forum lub adres e-mail: nataliadomoska@gmail.com