Zaloguj się, aby obserwować  
Jarekseo

Brandle czy ZenSzeptanka - co wybrać?

Polecane posty

Swoją drogą, nie spotkałem się jeszcze z udaną szeptanką na PiO

Na PiO też dałoby się przeprowadzić szeptankę. Tylko że z reguły jest tak że robią szeptankę tak:

- Podpisanie umowy na szeptankę

- Włączenie automatu który wyszuka odpowiednie tematy na różnych forach

- Rejestracja na danym forum i hop od razu pierwszy post zachwalający jakieś usługi danej firmy

Prawdziwą szeptankę robi się inaczej.

logo_novacash3.png

Forum o pożyczkach

Szybka pożyczka online                                                     

Niestety trzeba wydać trochę kasy zanim się znajdzie osobę, która chce pracować i poświęci trochę czasu aby poznać temat na który ma pisać.

I to właśnie jeden z problemów, który rozwiązuje gotowy system - to my pilnujemy jakości i oceniamy wykonawców. Jeśli nie ma wyróżnienia, a w szczególności jeśli wyświetla się dość nisko na liście, to jest to znak, że coś może być nie tak, ale dajemy jeszcze takiej osobie czas, aby się wykazała. 

Mam nadzieję, że pójdziecie z tym brandle bardziej w stronę jakości.

Najważniejsze pytanie, to czy na bieżąco zgłaszałeś tej osobie zastrzeżenia co do tego, w jakich wątkach się udziela. Wykonawcy potrzebują szczerego feedbacku, bo głównie na tej podstawie wiedzą, czy to co oni uważają za dobrze wykonaną pracę, tak samo oceniają zleceniodawcy. 

Druga sprawa to ilość wybranych osób i kryteria wyboru. Pierwsze, na co należy zwracać uwagę, to nasze wyróżnienia. Jeśli wybrane osoby ich nie otrzymały, warto spojrzeć na opinie poprzednich klientów. Lepiej też nie polegać tylko na 1 osobie, tylko sprawdzić współpracę z kilkoma wykonawcami i dopiero po udanej kampanii zdecydować się na dłuższą współpracę. 

MKucinski wspomniał o jednej z form pisania, którą również można realizować przez Brandle. To pisanie z obrandowanych profilów, ale niekoniecznie w przyklejonych i opłaconych tematach. Szukasz osób dobrze obeznanych w Twojej tematyce, przekazujesz im dodatkowe informacje i materiały, a ci wypowiadają się w Twoim imieniu na takiej samej zasadzie, na jakiej robiliby to pracownicy zatrudnieni na umowie o pracę, pracujący u Ciebie stacjonarnie. Takie osoby również wypowiadają się na forach i raportują swoje działania w systemie. Nie ma potem konieczności szukania archiwalnych raportów na dysku, bo wszystko masz dostępne na swoim koncie. 

Dziwi mnie czasem fakt, że osoby zlecające marketing szeptany nie zwracają od razu uwagi na jakość postu, zdając jednocześnie sprawę, że to chyba jednak niekoniecznie o to chodziło. 

Taki post na forum zawsze musi wyglądać bardzo profesjonalnie i rzeczowo, bo faktycznie zdanie z linkiem, jeszcze często z błędami, odpycha (od razu zaznaczę, żeby tu nikogo nie zdrażnić, że nie nabijam postów i nie zajmuję się marketingiem szeptanym). Chodzi mi bardziej o to, że marketing szeptany i jego skuteczność to nie mit, tylko trzeba to przemyśleć od a do zet, włącznie z miejscem publikacji postów, a przede wszystkim ich formą. Naprawdę da się zareklamować usługę czy produkt za pomocą szeptanki bez kłamstw, lania wody i przypadkowych wpisów. Tylko faktycznie będzie to tego potrzebna odpowiednio kompetentna osoba i najpewniej będzie się to wiązało z konkretnymi kosztami (szczerze mówiąc zupełnie się nie orientuje ile taka profesjonalna usługa może kosztować), które chyba po prostu należy potraktować jako inwestycję w rozwój firmy. 

Dziwi mnie czasami fakt, że osoby ogłaszające się jako copywriterzy nie czytają regulaminu tego forum, zakładają multikonta piszą ogłoszenia nie stosują się do zaleceń. Taka sytuacja Ms Magdalena & Kraken & Intersm & wiele innych ? Taka sytuacja.....

re287am9.jpg

Osoby z szeptanki same się ogłaszają w internecie, jak znajdziesz osoby z doświadczeniem to może się udać :) owszem, nigdy nie wiesz odrazu czy ktoś się będzie starał czy nie ale trzeba zaryzykować :)

Sam jestem "agentem" Brandle i faktycznie patrząc od strony zleceniodawców to ja bym po prostu zapłacił abonament max na miesiąc, pozbierał kontakty mailowe do agentów, dał im 1zł więcej i miał posty bez opłacania Brandle. Szczerze mówiąc ja też wolę tak pracować bo nie obowiązuje mnie chory regulamin tego serwisu zakazujący "kłamania" na forach. Powiedzmy sobie szczerze, jaki % osób postronnych czyta te fora na których są same linki? Jestem prawie pewien, że nikogo tam nie okłamię pisząc "Słuchajcie, kupiłem wczoraj tutaj rower: [link]. Cóż za jakość, naprawdę solidne wykonanie, polecam!". Głównym celem Brandle jest pozycjonowanie stron poprzez wklejanie linków na forach to akceptujących i tyle.

• Like 2

Napisano (edytowany)

"Głównym celem Brandle jest pozycjonowanie stron poprzez wklejanie linków na forach to akceptujących i tyle."

Absolutnie nie, stąd tak duży nacisk z naszej strony na jakość i szczerość prowadzonych rozmów. 

"ja bym po prostu zapłacił abonament max na miesiąc, pozbierał kontakty mailowe do agentów, dał im 1zł więcej i miał posty bez opłacania Brandle"

Brandle to przede wszystkim narzędzie do raportowania kampanii, a sama możliwość nawiązania współpracy z wykonawcami to jedynie ułatwienie, podobnie jak obszerna baza miejsc. Głównym celem narzędzia jest automatyzacja tego, co może zostać zautomatyzowane, tj.:

- pobieranie treści postów i kilkukrotne sprawdzanie, czy nie uległy modyfikacji  lub nie zostały usunięte (co zdarza się właśnie przy błędnym nastawieniu, że narzędzie służy wyłącznie do pozyskiwania linków);

- bieżące raportowanie, dzięki któremu zleceniodawca tuż po dodaniu przez Ciebie posta ma do niego wgląd, a zatem jest w stanie sprawdzić, czy kampania jest realizowana terminowo i zgodnie z założeniami, może też szybko zareagować, jeśli coś mu się nie spodoba;

- możliwość generowania raportów, wglądu do statystyk (również linków dla tych, którzy jednak skupiają się na ich pozyskaniu w ten sposób). 

Gdyby Brandle miał być kolejnym narzędziem do samego linkowania pod SEO, nie poświęcalibyśmy w ogóle czasu na edukowanie w zakresie tego, jak prowadzić takie kampanie, ani w szczególności nie prowadzilibyśmy weryfikacji realizowanych przez wykonawców kampanii, bo i po co? 

Jeśli upraszczasz działanie narzędzia do samego dostępu zleceniodawców do agentów, proponuję zrealizować kampanię bez Brandla. Jaki wtedy wyślesz raport? Puste, niesprawdzone linki w Excelu, przesłane po zakończonej kampanii, kiedy nie ma już czasu na reakcję? Jak wtedy zareagujesz na zgłoszenie Twojego klienta, że realizacja kampanii nie ma nic wspólnego z tym, co wcześniej ustaliliście? Spójrz na to z punktu widzenia zleceniodawcy, który nie tylko zupełnie nic nie wyczyta z takiego raportu, to jeszcze nie będzie miał kiedy zareagować w razie realizacji kampanii niezgodnie z założeniami, czyli np. przez publikowanie fałszywych rekomendacji, których klient sobie nie życzył albo wręcz je zakazał. 

Edit: dopiero zauważyłam, że ostatni post jest z końca października, ale zeszłego roku, a nie bieżącego, więc nie krzyczcie za odkopanie starego tematu ;)

Edytowano przez Lexy

Po co odkopałaś temat w którym już rok nic nie pisze? Jeśli nie ma na forum tematu poświęconego Brandle, załóż i tam reklamuj swój produkt ,komunikuj się z użytkownikami, anonsuj zmiany i promocje.

re287am9.jpg

Widziałem, napisałem żebyś nie robiła to po raz kolejny.  

re287am9.jpg

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.