Zaloguj się, aby obserwować  
Jarekseo

Brandle czy ZenSzeptanka - co wybrać?

Polecane posty

Witam,

Z góry przepraszam, jeśli zły dział.

Muszę zrobić kampanie marketingu szeptanego i jak się domyślam, nie będzie to ostatnia taka kampania, jaką będę musiał w krótkim czasie odpalić. Zastanawiam się, nad dwoma narzędziami: Dokupić moduł Szeptacz i jechać fora własnoręcznym, synonizowanym tekstem, albo zlecić to zadanie obcym osobom w Brandle.

Celem jest jest bardziej realna szeptanka, niżeli link do strony ( ale ten też będzie mile widzany ) :)

Co byście polecili?

Skup Aut - do1000zl.pl

Złomowanie Warszawa - GEPARD SKUP AUT

Masz jeszcze inną możliwość: znaleźć kogoś bezpośrednio.

linktakbaner.jpg.0ad38072159c91b48e37c765e25540a1.jpg

LinkTak.pl - ponad 600 domen w systemie! Jest też program partnerski :)

Tylko po co płacić w Brandle dodatkowo abonament? Pamiętaj, że w cenie abonamentu nie masz żadnych postów, musisz za nie dodatkowo płacić. Abonament to tylko dostęp do bazy osób piszących albo do generowania raportu. Zastanów się, czy nie warto tę kwotę z abo przeznaczyć na "szeptaczy" - a znalezienie odpowiedniej osoby/osób do tego nie jest trudne (chociażby z działu ogłoszenia na tym forum).

www.Hekko.pl : kod -50% na Hosting WWW: H50Y17BGOW 

z kodem hosting już od 30zł / rok

mini_baner2.png

znalezienie odpowiedniej osoby/osób do tego nie jest trudne (chociażby z działu ogłoszenia na tym forum)

Nigdy nie wiesz na kogo trafisz z takiego ogłoszenia. A później wątek się rozrasta -> http://www.forum.optymalizacja.com/topic/186312-uwaga-nierzetelny-partner-prosz%C4%99-zg%C5%82asza%C4%87-nierzetelnych-partner%C3%B3w-wy%C5%82%C4%85cznie-tutaj-%C5%BCeby-nie-brudzi%C4%87-na-ca%C5%82ym-forum/

W Brandle plusem jest akurat baza agentów, oceny, opinie, archiwum kampanii i możliwość tworzenia własnej listy ulubionych agentów.

• Like 1

Moje skromne przemyślenia na temat pozycjonowania próbuję przedstawiać na blogu -> http://blog.karlosky.pl
Osoby zainteresowane współpracą w zakresie SEO zapraszam na stronę www.topmaker.pl oraz http://pozycjonowanie-bialystok.pl

Abonament to tylko dostęp do bazy osób piszących albo do generowania raportu.

Muszę sprostować. To przede wszystkim dostęp do zestawień postów (z automatycznie sprawdzaną i odświeżaną treścią), danych o zdobytych w ten sposób linkach, miejscach docelowych, baza wykonawców i miejsc (podzielonych na kategorie tematyczne) itp. Raporty PDF również, jeśli realizujesz zlecenie dla klienta i chcesz mu zaprezentować zestawienie. 

Masz jeszcze inną możliwość: znaleźć kogoś bezpośrednio.

No i chyba tak trzeba będzie zrobić, ale raczej interesowałaby mnie współpraca z jakąś agencją, niżeli z samotnym strzelcem, wrażliwym na chwilowe stany emocjonalne i zawalony zeszyt.

Brandle fajna sprawa, ale przy ponad 20 kampaniach, to już 397 zł dodatkowych kosztów, jakieś limity... tak średnio to mi się widzisz :/

Skup Aut - do1000zl.pl

czy nie warto tę kwotę z abo przeznaczyć na "szeptaczy" - a znalezienie odpowiedniej osoby/osób do tego nie jest trudne (chociażby z działu ogłoszenia na tym forum).

Znalezienie jakiegokolwiek szeptacza to nie problem, ale znalezienie dobrego to już inna bajka.

• Like 2

Znalezienie jakiegokolwiek szeptacza to nie problem, ale znalezienie dobrego to już inna bajka.

Święte słowa.

Niestety trzeba wydać trochę kasy zanim się znajdzie osobę, która chce pracować i poświęci trochę czasu aby poznać temat na który ma pisać.

Nie licz raczej na agencje.

eM

czy nie warto tę kwotę z abo przeznaczyć na "szeptaczy" - a znalezienie odpowiedniej osoby/osób do tego nie jest trudne (chociażby z działu ogłoszenia na tym forum).

Dokładnie tak jest. Znaleźć dobrego szeptacza, który posiada w miarę dobre miejscówki, to już cięższy temat. Zrobiłem mały test i zainwestowałem w szeptankę poprzez brandle. Wybrałem agenta polecanego, ale ze średnią stawką, czyli 2 zł za wpis. W sumie mogłem wybrać najdroższego, żeby przekonać się bardziej o możliwościach, no ale opinie dobre więc wybrałem tego. Sam Szeptacz w porządku. kontakt ok itd. Portal też pomocny i przyjazny interfejs. Natomiast efekt cienki. Bardzo cienki. Takie "miejscówki", to ja mogę automatem jechać i gadać sam ze sobą. Link pod linkiem na każdym forum. Ja chętnie zapłacę wyższy abonament i szeptaczowi dam nie 2 zł a 20 za wpis, ale niech to do jasnej będzie marketing szeptany, a nie spamowanie i tak już zaspamowanych forów. Niech to będzie 4 konkretne wpisy, a nie 50, gdzie jest link pod linkiem. Fajnie byłoby korzystać z takiego serwisu, który oddziela ziarno od plew i nawet niech to kosztuje 10x wiecej, ale żeby była jakość przez duże J. Mam nadzieję, że pójdziecie z tym brandle bardziej w stronę jakości.

Skup Aut - do1000zl.pl

A czego się spodziewałeś płacąc 2zł za wpis? Że ktokolwiek się zainteresuje Twoimi produktami? Za 2zł się zleca napierdzielanie postami, byleby były linki z forów. Jak chcesz mieć jakość, to trzeba za nią zapłacić i podejrzewam na brandle są szeptacze, którzy potrafią wykonać dobrą robotę. Zresztą sama forma marketingu szeptanego na forach to od lat oksymoron, to jest marketing szemrany, jak na PiO czasem. Pisacze na forach za więcej jak 2zł potrafią stworzyć fajne posty, które ściągną ruch na stronę, ale jak im się daje zazwyczaj wymagania, że link ma być z achorem to już w ogóle jazda. ;) 3/4 normalnych forów takie coś wycina z automatu, zostają te potworki brandlowe dla pisaczy za złotówkę.

Chcesz dobry marketing na forach? Skontaktuj się z właścicielami forów o tematyce zbliżonej do Twojej działalności, wykup u nich możliwość reklamy, załóż oficjalne konto, swój oficjalny temat - zapłać za jego przyklejenie w odpowiednim dziale i tam bezpośrednio rozmawiaj ze swoimi potencjalnymi klientami.

• Like 3

Napisano (edytowany)

A czego się spodziewałeś płacąc 2zł za wpis? ...............

O to właśnie chodzi, żeby ceny były wyższe, ale i efekt lepszy. To o czym piszesz z forami ma sens, ale to już chyba nie jest szeptanka? :)

Edytowano przez MaxPan
nie cytuj w całości!

Skup Aut - do1000zl.pl

Czy nazwa ma jakiekolwiek znaczenie? :) Ważne, żeby był pozytywny efekt, a oficjalne działania będą odebrane korzystniej niż kolejny post z na siłę wciśniętym linkiem.

Idąc tropem szeptanki na forach dalej - bezsensowne jest rozliczanie i zlecanie X postów, dużo sensowniejszym rozwiązaniem wydaje się być ustalenie budżetu z określeniem kwoty na posta. Jeżeli płacimy np. 10zł za post i mamy budżetu 600zł, to chcemy otrzymać maksymalnie 60 postów w miesiącu z linkiem do naszej strony. Po stronie szeptacza stoi znalezienie odpowiednich wątków czy rozpoczynanie dyskusji na dany temat, jednak nic na siłę. Zlecając np. 200 postów trudno jest znaleźć w Polskim internecie odpowiednią liczbę wątków. Ale to już maksymalny offtop.

Na brandle z tego co wiem są i pisarze postów, bo biorą po 6-7zł za post, a pewnie i za więcej się znajdą. Pytanie jakiego typu usługi świadczą - tego nie wiem, ale napisać i się zapytać myślę nie problem. :)

Napisano (edytowany)

Zgadza się. Myślę, że świadomość ludzi też się zwiększa i nawet przeciętna osoba nie związana w żaden sposób z szeroko pojętym marketingiem internetowym, potrafi już odróżnić spam od "normalnego" wpisu. No bo taka prawda :D Sam ostatnio prosiłem kilka osób z rodziny, aby przejrzeli parę stron i powiedzieli co o tym myślą. Chyba najlepszy sprawdzian dla seoszeptanki.

Tak czy inaczej, chyba całkowicie zrezygnuje z pozyskiwania linków za pomocą szeptanki, bo to taka próba pieczenia dwóch kurczaków na jednym rożnie, w dodatku bez pełnej kontroli :) Moim zdaniem, to wtedy ani nie jest wiarygodna szeptanka, ani dobre miejsce, ani wartościowy link seo. Poza tym, nie próbując wpychać na siłę wpisów z linkiem, możemy w ten sposób uzyskać bardziej ruchliwe miejscówki, a nie tylko zaspamowane fora. Takie mam przemyślenia na ten temat i moim zdaniem tylko taka szeptanka może zdać egzamin :faja: chociaż to tylko moje subiektywne zdanie, bo doświadczenie w tym temacie mam jeszcze nikłe.

Edytowano przez Jarekseo

Skup Aut - do1000zl.pl

A moim zdaniem marketing szeptany jest i jeszcze dlugo będzie skuteczny, tylko trzeba umieć to robić. Sam dopiero dwa lata temu zdecydowałem się na szeptany za namową przedstawiciela (ciach :D i urlop :D) Zgłosili się do mnie sami. Zrobili dla mnie kampanię i efekty są naprawdę zaskakujące. W każdym razie nie baw się we wrzucanie wszędzie jednakowych postów, bo to każdy z daleka rozpozna, że fejk. PS Proszę nie traktujcie tego posta jako reklamy, zaznaczam, że takie kampanie mają sens, ale tylko wtedy, gdy zajmuja się nimi ludzie, którzy się znają na rzeczy.

No właśnie. Przykład tej tzw. bardzo skutecznej szeptanki ;)

Swoją drogą, nie spotkałem się jeszcze z udaną szeptanką na PiO ( nie mylić z normalnym i oficjalnym przestawieniem oferty/programu ) ;)

Skup Aut - do1000zl.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.