Jump to content
Sign in to follow this  
fast1

noindex w meta tags

Recommended Posts

Witam, chciałbym się dowiedzieć jak to wygląda w praktyce. Ponieważ mam pewne strony web 2.0 które są z automatu noindex. Ale czytałem że to od googla zależy czy te strony zaindeksuje. Przeczytałem jeszcze że tekstu nie zaindeksuje ale anchor w tekście będzie liczył, więc jak to się przekłada na pozycje strony docelowej ?

Jeżeli dasz:

noindex, nofollow - strona będzie nieindeksowana linki będą no follow i anchor nie jest przekazywany

noindex , dofollow -  strona będzie nieindeksowana ale linki i anchor będą

index, nofollow -  strona jest indeksowana ale linki nie będą przekazywane

Pozdrawiam

Pysio

• Like 1

Domondo.pl nowy sklep z osłonami przeciwsłonecznymi

noindex , dofollow

??? :D A nie przypadkiem "noindex, follow"???  :D

Edited by D_S

Blox tak ma (przynajmniej dla nowych blogow). Noindex to tak jakby strony nie bylo.

noindex , dofollow

??? :D A nie przypadkiem "noindex, follow"???  :D

Tak, nie przypadkiem, follow ;)

Pozdrawiam

Pysio

Domondo.pl nowy sklep z osłonami przeciwsłonecznymi

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By dpx
      Cześć przedstawiam wam głupią sytuacje z pkt widzenia SEO.

Mamy dwa serwisy   aaa.pl (istnieje w sieci od wielu lat) i bbb.pl (nowa strona jeszcze nie jest opublikowana)  właściciel wymyślił, że skopiuje 20  artykułów (sporych 8k-15k zzs) z aaa.pl na bbb.pl i tam ponownie je opublikuje. Najlepszym rozwiązaniem oczywiście są unikalne teksty. Jednak tutaj nie ma wyjścia. Pozostają do wyboru dwie ścieżki:

1. Na serwisie bbb.pl ustawić noindex, follow dla tych duplikowanych artykułów
      2. Ustawić na duplikowanych w bbb.pl artykułach canonical 1:1 do skopiowanego artykułu z aaa.pl

Które z tych 2 to najlepsze rozwiązanie z "gorszego zła"? 
    • By Jaro1221
      Mam mały problem: otóż blokując roboty ahrefsa/majestica okazało się, że przypadkowo zablokowałem również google. Po kilku dniach od wpisu w robots o blokadzie zobaczyłem nagły, bardzo duży spadek pozycji, od razu odnalazłem problem - wpis w rotobots. Oczywiście natychmiast wprowadziłem korektę, jednak moja strona teaz w gogle wyświetla się bez tytułu, a raczej z 1 słowem zaciągniętym prawdopodobnie przez google samoistnie jako tytuł i bez opisu - tzn gogle nie widzi treści. Większosć podstron poleciało również z indexu. Teraz dodałem w GWT wszystko do zaindexowania i rodzi się pytanie - co zrobi teraz gogle?
      Przeindexuje strone, wszystko wróci do normy tak szybko jak poleciało? Czy może wróci do normy - ale w przeciągu tygodnia/2 tygodni?
      Czy może już nie wróci do normy, ponieważ gogle ukarze strone za taką akcję.
      Pozdrawiam.
    • By pawelq65
      Witam
      Dodałem do pliku robot txt taką składnie:
      User-agent: *
      Disallow: /
       oraz do strony głównej serwisu taką:
      <meta name="robots" content="noindex" />
      Czy strona powinna przestać wyświetlać się w wynikach wyszukiwania a jeśli tak to po jakim czasie? Czy czegoś tu jeszcze brakuje? Proszę o rzeczowe odpowiedzi, naczytałem się już o tym dużo ale nadal wyświetlam się w wynikach wyszukiwania.

• By smakorek
      witam otóż stworzyłem małą witrynę (kilkanaście podstron) i interesuje mnie wypozycjonowanie tylko strony głównej i teraz moje pytanie czy jak na pozostałych stronach ustawie noindex to czy będzie to miało jakiś wpływ negatywny bądź pozytywny na stronę główną. Pozdrawiam
    • By makensis
      W Yoast WordPress SEO mam opcję noindex dla kolejnych stron kategorii, ale dotyczy to wszystkich typów podstron w serwisie. Ja chciałbym zablokować indeksowanie tylko dla podstron portalu wychodzących ze strony głównej, ale nie z kategorii czy tagów.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy