Jump to content

zaklejanie plastrem kamerki w laptopie

Recommended Posts

mógłbyś trochę rozwinąć swoją wypowiedź? Bo na pewno włączone WiFi jest o tyle niebezpieczne, że można "zobaczyć" jakich SSID szuka Twój telefon + MAC adres sieciówki.

Co tu rozwijać, miałem oczywiście bezpieczeństwo na mysli. Może też niefrasobliwość lub wręcz głupotę ludzi. Jak się okazuje zakrywanie kamerek w lapkach nie jest takie najważniejsze.

Co do sklepów, to w Polsce obecnie bardzo mocną wchodzą beacony. Tez do inwigilacji. ;)

• Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ja plasterka używam jak kobitka za dużo gada, potem sam potrzebuję na rany szarpane

od roku mam zaklejoną

U nas w "firmie" wszystkie kamerki są pozaklejane, taki wymóg formalny.

Wszystko fajnie tylko o ile się nie mylę jeśli kamerka jest włączona to obok niej zapala się jakaś tam lampeczka. Oczywiście da się to obejść, ale wydaje mi się, że właściciel takiego komputera bardzo musiałby się postaram by dać pełny dostęp komuś do swojej maszyny. Na FB oddajcie o wiele więcej swoich danych :) 

• Like 1

Moja pierwsza aplikacja na iOS - Zysk z faktury VAT ;)

Apple = mac-world.pl

a ja nic nie muszę zaklejać bo:

1/ mam na to wy***

2/ nie używam kamerki

3/ dlatego, że jej nie używam nie mam jej zainstalowanej (sterowniki z premedytacją wycięte) więc nie ma się do czego "włamać" :) 

lepszego sposobu niż pkt 3 nie znam ;)

• Like 1

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

3/ dlatego, że jej nie używam nie mam jej zainstalowanej (sterowniki z premedytacją wycięte) więc nie ma się do czego "włamać"

Jeśli ktoś włamie się Tobie do kompa i tego nie zauważysz to instalacja sterowników jest banalna.   ;) Tylko w jakim celu podglądanie. 

Po za tym to trochę dziwne, że doświadczony użytkownik systemu nie zauważy ingerencji.   :)

Rozumie że pani Basia z księgowości może się nie znać.  

Jeszcze niech wypowie się jakiś informatyk, że zasłania oczko misiu.  :) Koniec świata Panie, koniec...

Edited by SzlafRock

Jeśli ktoś coś ma do ukrycia to przejmuje się takimi pierdołami;) Co można podglądać? Jak się panienka przebiera? Bo przecież żaden napaleniec nie będzie oglądał faceta... Rozumiem, podglądać jakąś ważną (politycznie) osobę, ale zwykłego Kowalskiego? Lać na to, niech sobie popatrzą, niech mają coś z życia. Im bardziej my się tym przejmujemy tym bardziej komuś będzie zależało na dotarciu do naszych kamerek. 

Nie mam pojęcia co robią przed komputerem osoby, które deklarują się, że zaklejają kamerkę. Sęk w tym, że przy normalnym użytkowaniu nie ma czego oglądać ;) Zwykła, ludzka paranoja...

Zapraszam także na mojego bloga Jacek Jagusiak. Oferuje także usługę odwirusowania stron www jak i serwerów.

No cóż, kiedyś autorzy SF pisali o tym w kategoriach nieuchronnej tragedii - udręczeni ludzie z wszczepionymi chipami, inwigilowani non-stop.

Oczywiście walczący nadaremno o swoje prawa.

Nie przewidzieli, że obecne pokolenie .... samo się "zaczipuje" - dobrowolnie i za darmo.

Zrobi z dumą zdjęcie/film kaźdego często gęsto bezsensownego dnia, otaguje lokalizacją GPS i opublikuje na calym świecie.

Taki paradoks dziejowy :)

E: lit.

Edited by Konik^Morski

Sygnaturkę z linkiem przyznam sobie po napisaniu 15 wartościowych postów. Prawdopodobnie nigdy.