Jump to content
Sign in to follow this  
mirateu

Jak wyłączyć indeksowanie części treści na stronie?

Recommended Posts

Witam,

Zamierzam na swojej stronie (sklepie) wprowadzić rozwijane boksy informacyjne tak jak na przykładzie https://www.showroom.pl/p/9316,majors-longsleeve-bandana
- opis
- wysyłka
- zwroty
lub podobne

Boksy te będą miały wspólny tekst informacyjny na bardzo dużej ilości podstron (karta produktu). W związku z tym proszę o informację czy nie zostanie to zinterpretowane jako duplicate content, a jeśli tak to w jaki sposób te fragmenty można wyłączyć z indeksowania.

Dzięki za wszelką pomoc.

Najlepiej różnicować content na podstronach poprzez dodawanie unikalnych opisów produktów. Wtedy te stałe elementy nie będą miały wpływu.

Moje skromne przemyślenia na temat pozycjonowania próbuję przedstawiać na blogu -> http://blog.karlosky.pl
Osoby zainteresowane współpracą w zakresie SEO zapraszam na stronę www.topmaker.pl oraz http://pozycjonowanie-bialystok.pl

Są sposoby na ukrywanie aczkolwiek różnie może to zostać potraktowane przez Google. Lepiej zastosować neutralne metody. Tekst powtarzany na każdej karcie produktowej możesz wrzucić w formie grafiki, pamiętając jednak o umieszczeniu choć odrobinę unikalnego opisu produktu.

Domeny na sprzedaż - pod zaplecze SEO, strony PP, strony firmowe, sklepy internetowe.

Zapraszam również na podstronę z darmowymi narzędziami SEO >> https://techformator.pl/darmowe-narzedzia-seo/

Nie wiem, czy to Ty pisałeś na forum dla Webmasterów Google, ale pytanie było identyczne, więc może ktoś od Was z firmy. Albo zróbcie tak jak wspomniał Tomasz Kowalczyk (wyrzucenie tego na osobną podstronę - warunki dostawy itp.) albo zadbajcie o rozbudowany i użyteczny content oprócz powtarzalnych boksów, ew. lekka customizacja boksów na stronach poszczególnych produktów:

Wiele zależy od proporcji. Jeśli rozwijany tekst będzie rzeczywiście kopią, ale będzie stanowił np. jedynie 10% całości strony produktu, to nie widzę żadnego problemu. Zadbaj po prostu o to, aby na stronie produktu pojawiło się dostatecznie dużo treści unikalnych w postaci nagłówka (nazwa produktu), zdjęć (unikalne atrybuty alt) i wartościowego opisu. Możesz też dodać jakiś moduł, który  będzie wyświetlał artykuły podobne lub komplementarne (użytkownicy, którzy kupili ten produkt kupili również...). To sprawi, że strony będą bardziej zdywersyfikowane, widok każdego produktu automatycznie będzie się (chociaż w niewielkim stopniu) zmieniać, a także poprawisz linkowanie wewnętrzne.

Dodatkowo możesz pomyśleć (pytanie jak to ugryźć od strony programistycznej - skonsultuj to z developerem) o rozwiązaniu, które dodawałoby do każdego boksa (wysyłka, zwroty etc.) zmienną w postaci nazwy produktu z danej podstrony. Np. "Dowiedz się, jak wygląda polityka zwrotów przy zamówieniu produkut {product_name}" lub coś w tym rodzaju. To sprawi, że nawet sama powtarzalna treść w boksie rozwijanym będzie w pewnym stopniu unikalna.

• Like 1

Pozycjonuję serwisy internetowe, najchętniej e-commerce i serwisy contentowe. Robię audyty SEO, konsultuje projekty, szkolę wewnętrzne działy marketingu. Więcej o mnie na takaoto.pro i https://www.szymonslowik.pl/

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By noemi
      Pracuję nad optymalizacją serwisu, który na oddzielnych podstronach prezentuje ofertę dla poszczególnych miast. Teoretycznie to ta sama treść a różni się między sobą tylko nazwami miast. Obawiam się, że takie "zróżnicowanie" można uznać za żadne, ale zastanawiam się, jak duże powinno być, żeby było ok?

http://www.forum.optymalizacja.com/topic/205291-pozycjnowanie-domeny-pod-kolejne-miasta/- tutaj vao pisze o 40%, czy rzeczywiście aż tyle?

Dajcie znać proszę, jakie są Wasze doświadczenia.
    • By coldpl
      Cześć, 

Od kilku dni szykuję nowego bloga, tyle że z dość zaawansowanym szablonem i w trakcie prac (i czytania forum) pojawiło się kilka wątpliwości, których nie potrafię rozstrzygnąć. 

1. Pytanie o RWD - Otóż moja strona zoptymalizowana jest pod rozdzielczość 1200px (plus oczywiście mniejsze) i tak się zastanawiam jak powinna wyglądać na wyświetlaczach retina i większych? Czy po ustawieniu maximum-scale=2 (lub 4 dla urządzeń mobilnych). Treść powinna pozostać w szerokości 1200px czy automatycznie przerzucić się na 2400px.

Pytam o stronę czysto praktyczną, nie zaś techniczną - przeglądałem szablony z themeforesta, trochę zagranicznych blogów na podglądzie responsywnym w chrome (przy skali 2.0), ale na wszystkich treść pozostawała w okolicach 1200-1300px. Teraz nie wiem czy standardem jest wąska strona na 4K i większych czy przeglądarka błędnie przeskalowała stronę?

2. Pytanie o archiwa i DC - naczytałem się ostatnio o PR sculptingu i "darmowych linkach dla longtaila" w postaci archiwów i tak się zastanawiam jakie archiwa warto indeksować na wordpressie. 

Czy warto indeksować następujące archiwa?:
      - kategorie
      - kategorie (podstrony 2 i dalsze)
      - tagi
      - tagi (podstrony 2 i dalsze)
      - data (rok, miesiąc, dzień) - na blogu będę publikował raz na 2-3 dni

Z jednej strony to masa dodatkowych linków wewnętrznych dla artykułów - z drugiej DC (tagi + daty). Co o tym sądzicie?

3. I wreszcie trzecie pytanie dotyczy display: none. Dotarłem do tematu sprzed kilkunastu tygodni, że można teraz stosować, ale wolę się upewnić, ponieważ chciałbym to zastosować do elementu sidebara na którym mam link do posta i jako tytuł jedną z bardzo ogólnych fraz "poradniki". Czy mogę dać display: none czy lepiej jednak nie?

• By lublana
      Witam,

mam prostą, statyczną stronę w HTML na domenie w stylu mojanazwa.pl.
      Znajduje się na niej opis działalności i link do dwóch oddziałów firmy w różnych miastach postawonych na wordpressie np mojanazwa.pl/a i mojanazwa.pl/b.
      Mojanazwa.pl/a linkuje do mojanazwa.pl/b i na odwrót. 
      Oba mają praktycznie te same treści. Jedyne różnice to opis zespołów pracujących w danym mieście oraz kalendarz (system rezerwacji).
      Jestem laikiem w temacie SEO i Web Developingu i przy jej tworzeniu nie myślałem o niej pod względem pozycjonowania.
      Pierwszy problem jaki mi się nasuwa po poczytaniu trochę literatury na ten temat to duplicate content przy stronach na wordpressie.
      Najważniejszą kwestią jak dla mnie jest teraz, jak to rozegrać.
      Co powinienem zrobić, aby miało to sens?
      Usunąć główną stronę html zostawić jednego wordpressa i w jego obrębie jakoś załatwić kwestię rozbieżnosci kilku informacji?
      Jeśli tak to czy macie pomysł, jak to załatwić?

Pozdrawiam!

• By pieto
      Cześć,
      sorry być może już było ale jakoś nie mogę odaleźć.

Pytanie czy ktoś weryfikował w jakim stopniu trzeba skopiować treść aby uznana była za duplicate content.

Taka sytuacja:
      Posiadamy dwa serwisy jeden to strona informacjyjna o produkcie (producenta),
      druga to sklep. 

Oba serwsy mają jeden ten sam blok tekstu (opis produktu) reszta się różni, choć jest to ta sama struktura linków ale na innej domenie. (środowisko multisite).
      Ostatni miesiąć to spadek wejść organicznch o 20% na stronie informacyjnej  i tak się zastanawiam czy to mogło być przyczyną. Wgl co dziwniejsze sklep zacząl osiągać ładne wyniki, zupełnie odwrotnie od strony informaycjnej.
      Zupełnie jakby google uznał że sklep jest stroną matką zamiast odwrotnie. Nie wiem czy dobrze kombinuję, i czy coś polecicie ?

pozdr.

• By wajdar_pl
      Jako, że to mój pierwszy post, witam wszystkich!

Chciałem Was zapytać o poradę, posiadamy sklep internetowy, w tym sklepie, jest zakładka "Producenci". Chcemy każdego producenta opisać zgodnie z informacją z ich strony (kopiuj, wklej). Czy takie działanie, może właśnie skutkować obniżeniem pozycji? Mam tutaj na myśli tak jak w temacie duplikowanie treści? Czy robot google może nałożyć przez to na naszą domene "karę" i obniżyć w wynikach wyszukiwania?
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy