Jump to content

Migracja z IAI-Shop do PrestaShop

Recommended Posts

Przy imporcie pliku CSV do Presty mapujesz sobie każdą kolumnę z osobna. Czyli możesz sobie import bardzo szczegółowo dostosować w prosty sposób. Tak przerzucałem dane z Shopera. Miałem tylko problemy z kategoriami, ale dla kogoś bardziej oblatanego w temacie to będzie fraszka :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By albercik81
      Witam wszystkich,

Przygotowuję się do przeniesienia strony (poradnika - który zawiera newsy i artykuły) do Wordpress'a.
      Strona ma CMS zrobionego indywidualnie dawno dawno temu i zawiera około 500 newsów i 500 artykułów.

Obecna struktura adresów wyglada tak:
      NEWSY: http://nazwadomeny.pl/?a=news&id=124 ARTYKULY: http://nazwadomeny.pl/?a=article&id=489 Strona widnieje w sieci od ponad 10 lat - i fakt stracila w ostatnich latach na oglądalności ze wzgledu na SEO i inne stronki... ale mam nadzieję, że nowy silnik i zabawa z optymalizacją strony podniesie ją... a i tak przejscie na inny silnik jest nieunikniony.

Nowe adresy preferowałbym w takim zapisie:
      NEWSY: https://nazwadomeny.pl/firma-X-zbudowala-nowy-magazyn ARTYKULY: https://nazwadomeny.pl/czym-jest-fajny-krawat  
      Moje pytania:
      1) Chciałbym zrobić mapowanie linków serwisu. Jakich narzędzi używacie do tego? Screaming Frog znam... tylko w tym przypadku jest więcej niż 500 linków... może jakieś inne narzedzie? Może są jakieś online rozwiazania które są darmowe? 
      2) Przekierowania 301.
      2.1. Nie wiem czy mozna to wykonać automatycznie -> stworzenie wszystkich artykułów / newsów z obecnej bazy danych... i wrzucenie tego do Wordpressa automatem, a potem chyba już manualne zmiany wg mnie - bo tresci nie maja znaczników <h1> itd. W treściach są fotki czyli też trzeba bybyło to wykonać / wrzucić... czy są jakies metody na to automatyczne czy półautomatyczne (tylko cześć z bazy wrzucić, a potem manualnie ustawić / dodać fotki)?
      2.2. Przy przekierowaniach chciałbym posłuzyć się .htaccess plikiem. Czy regułę jak poniżej (dla newsa id124 - ostatni wiersz) należy użyć dla każego linku jezeli zmieniam jego tytuł? Czyli np. Jeżeli mam 500 newsów.. to pojawi się 500 takich wierszy (dla każdego adresu) w pliku .htaccess?
      RewriteEngine On RewriteCond %{SERVER_PORT} !^443$ RewriteCond %{HTTPS} off RewriteRule ^(.*)$ https://www.nazwadomeny.pl/$1 [R=301,L] //301 Redirect Old File Redirect 301 /?a=news&id=124 /firma-X-zbudowala-nowy-magazyn 2.3. Jakich narzedzi mozna użyc do tworzenia 301, jezeli jest ich dość sporo? Znam htaccessredirect.net ale tam uzywalem do pojedynczych adresow... moze jest jakis automat gdzie podjae sie wiele adresow a potem generowany jest plik .htaccess? 
      2.4. Pojawił się inny pomysł z tymi przekierowaniami.. nie robić ich, a ręcznie ustawić URL do artykułów jak było to pierwotnie. Czy ma to jakiś sens? Czy jeżeli wykonywana jest ta migracja to od razu zadbać o SEO bardziej (url z haslami, tytulem jest lepsze od strony SEO, niż sam nr ID newsa, czy artykułu)? W przyszłosci i tak chyba należałoby wykonać 301-i gdyby byla potrzeba /chęć zmiany URL adresu na posiadający tytul słowny - sądo tego jakieś wtyczki? Podzieli się ktoś doświadczeniem w tym temacie? 

--
      Będę wdzięczny za wszelkie sugestie czy info w temacie. Czy w 1 kroku zachować stare adresy i pozwolić stronie się zaindeksować ze starymi adresami, ale bardziej sformatowaną treścią, znacznikami, oznacoznymi fotkami w artykułach itd., a ewentulną zmianę tytułów artykułów / newsów odłożyć w czasie... jak Google się nauczy odświeżonej strony?
      Pozdrawiam,
      AL

• By W4SL
      Cześć, mam pytanie. Odrazu powiem, że na SEO się kompletnie nie znam, dopiero się ucze :D 

Niedawno tworzyłem strone dla firmy która świadczy pewne usługi, strona typu one page taka "wizytówka". I teraz ta firma chce dodatkowo otworzyć sklep. I moje pytanie brzmi:
      Czy mogę do tej strony głównej dodać opcje w menu "sklep", a sam sklep umieścic na podstronie - domena.pl/sklep , czy moze jednak warto wykupić oddzielną domene dla sklepu? Jak to wygląda pod kątem seo?
      Zastanawiam się czy jak sie wpisze w google nazwe firmy to czy nie wyskoczą jedynie informacje o usługach jakie ta firma swiadczy, a informacje o sklepie będą zupełnie niewidoczne? 
    • By JaneSmith
      W styczniu 2020 przymierzam się do uruchomienia sklepu. Zdecydowaliśmy się na silnik PrestaShop.
      Zastanawiamy się teraz nad wyborem najbardziej optymalnego serwera.

Czy możecie mi odpowiedzieć czy lepszy jest VPS czy Chmura?
    • By simpleideas
      Dzień dobry,

Jako firma z wieloletnim doświadczeniem w branży informatycznej, zachęcamy do skorzystania z szerokiego wachlarzu profesjonalnych usług.

Migracje sklepów i oprogramowania między systemami oraz serwerami, migracja poczty, Optymalizacja pod Google Pagespeed Insights z gwarancją wyniku 85/100 (zwykle wyniki osiągają 95-100/100) dla dowolnego CMS, sklepu lub statycznej strony, Optymalizacje wydajnościowe serwisów internetowych oraz serwerów WWW - przyspiesz swój serwis internetowy, Optymalizacje SEO, Usuwanie wirusów ze stron internetowych, odwirusowywanie, Serwery SEO z dużą ilością adresów IP przygotowane "pod klucz", Modyfikacje serwisów i sklepów funkcjonujących na platformach Prestashop, Shoper, Wordpress (+WooCommerce) i innych, Instalacja pełnego środowiska pod hosting stron i poczty w oparciu o i-MSCP (lub dowolny inny panel - np. ispconfig, vesta itd). Instalacje wykonywane na i-MSCP uzupełniam na życzenie o wsparcie dla LetsEncrypt oraz możliwość zmiany wersji PHP, Instalacja rozwiązań pod storage - owncloud itd., wraz z doborem optymalnego cenowo serwera, Przygotowanie mailingów, kreacji mailingowych oraz całych rozwiązań do wysyłki profesjonalnych mailingów i newsletterów, Pełen nadzór oraz interwencje z gwarantowanym czasem reakcji w przypadku wystąpienia problemów z Twoim serwerem.  
      Jako, że jesteśmy pewni rozwiązań, które wdrażamy - do każdej usługi zapewniamy pełne bezpłatne wsparcie posprzedażowe przez określony czas. 

Podmiotem świadczącym powyższe usługi jest:
      simpleideas.pl Łukasz Nowak
      ul. Konstytucji 3go Maja 37/2, 42-450 Łazy
      tel: 327970707 / 733191111
      biuro@simpleideas.pl
      NIP 6492196784, REGON 243585475
    • By rav88
      Męczyłem się z kilkoma poprawkami na prestashop. Postanowiłem, że zlecę to jakiemuś programiście. Dwa razy nie trafiłem: wyglądało na to, że albo mają zbyt wiele zleceń albo nie potrafią sprostać prescie 1.7. Znacie kogoś dobrego, kto robi zadania do końca? 
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy