Jump to content

Social Media dają większy ruch od wyszukiwarek (Google)

Recommended Posts

• Replies 48
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ma dość spory zasięg wśród osób, które bezmyślnie przeglądają "fejsa". Ale osoby, które szukają konkretnych informacji nie sięgną najpierw po fejsa, nie oszukujmy się.

Według Parse.ly ruch z SM  to aż 43% a  z wyszukiwarki  Google tylko 38%. Parse,ly zebrał dane z 400 witryn newsowych, mediowych, takich jak Wired, The Atlantic, Reuters, The Daily Telegraph, Mashabl

pokazuje tylko to że bezpośredni ruch z wyszukiwarek ma tendencje zniżkową, i można sobie dobrze radzić praktycznie bez obecności w serpach, co do tej pory było "nie do pomyślenia" 

Ale nikt (przynajmniej tak myślę) nie będzie szukał sklepu/ banku/ dostawcy usługi na portalu społecznościowym.

Pomyślcie, jak Wam się zepsuje kran to wpisujecie w wyszukiwarkę czy chodzicie po mieście w poszukiwaniu ogłoszeń na słupach?

• Like 1
  • 3 weeks later...

Ale nikt (przynajmniej tak myślę) nie będzie szukał sklepu/ banku/ dostawcy usługi na portalu społecznościowym.

Pomyślcie, jak Wam się zepsuje kran to wpisujecie w wyszukiwarkę czy chodzicie po mieście w poszukiwaniu ogłoszeń na słupach?

To że ludzie nie szukają np. na fb usług czy produktów nie znaczy że nie będą ich kupować jeśli podsunie się im pod nos pomysł skorzystania np. z usługi. Mi FB sprzedaje usługi na kilkanaście tysięcy zł. i generuje 90% klientów

Według Parse.ly ruch z SM  to aż 43% a  z wyszukiwarki  Google tylko 38%.

Parse,ly zebrał dane z 400 witryn newsowych, mediowych, takich jak Wired, The Atlantic, Reuters, The Daily Telegraph, Mashable, The Next Web czy Business Insider. Ogólnie w miesiącu mają ponad miliard UU......

Oznacz to tylko tyle ze trzeba być tutaj i tutaj :)

Marketing internetowy dla firm

• 3 weeks later...

Zajmuję się portalami od hmm 4 lat i mam taką konkluzję, social media świetnie współpracują z mediami typu lifestyle - tutaj mam 60% ruchu z sm i 30% organicznego, jednak dla porównania portal o tematyce szeroko rozumianych nowych technologii ma 71% z organicznych i tylko 13 z sm więc ciężko generalizować. Jednak nie podlega dyskusji fakt że być należy i w google i w mediach społecznościowych

• 4 weeks later...

w perspektywie sm będą miały coraz większe znaczenie w dywersyfikacji ruchu

Sprawne SEO skuteczne pozycjonowanie stron internetowych. www.sprawneseo.pl Czy można pozycjonować za 200 zł? Ile kosztuje pozycjonowanie? | Automatyzacja produkcji i robotyzacja Ultra Project | Autoryzowany sklep z zegarkami, zegarki męskie i damskie - Zegart.pl