Jump to content
jimmi

Google odwraca się od desktopów - wystarczą strony tylko mobilne

Recommended Posts

W ostatnim hangoutcie  z John Mueller padło pytanie o strony tylko mobilne bez klasycznej wersji desktopowej. Wygląda na to że można mieć strony tylko mobilne i byś z nimi wysoko w desktopowych serpach, jak wszyscy wiemy w  drugą stronę to nie działa.

https://www.youtube.com/watch?v=WszvyRune14#t=771

P.S.

coś embedowanie youtube nie zadziałało

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Wysoko mogą być, ale strony zrobione tylko pod mobilne mogą nie działać dobrze na desktopowych, więc problem będzie z konwersjami. 

Google testuje mobilne serpy, tak wyglądają ( ciężko znaleźć wyniki naturalne) po ADW mapka.

0_103745_8d3d8da2_L.png

• Like 2

re287am9.jpg

Wydaje mi się że jak już jest to tylko pewnego rodzaju test ale nie da się tego wykluczyć. Ponadto uważam, że należałoby zwrócić uwagę na to, że nie tylko google odwraca się od desktopów co z racji rozmowy o konkretnym produkcie (przeznaczonym tylko na smartfony) Mueller powiedział, że wersja Desktop nie jest do takiego biznesu niezbędna.

Przypomnijmy, że płatne mapki też już testują ;) z tymi wszystkimi hydraulikami itp.

@5corpio, czy mógłbyś podać jakieś źródło tych informacji?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By zoozool
      Już 21 kwietnia google zacznie premiować w wyszukiwaniach mobilnych strony responsywne.
      A czy Ty masz już wersję responsywną swojej strony internetowej?

Wykonam:
      Dopisanie do obecnych stron www ich wersji responywnych

Ponadto wykonuję:
      - cięcie projektów graficznych z .psd do html/css + js
      - wersje responsywne www
      - cięcie do wordpress

Pracując ze mną otrzymasz:
      - dobra cenę
      - wszystko w terminie
      - fakturę

Firma:
      MYKAN
      ul. Francuska 11/4
      41-253 Czeladź
      NIP 644-302-69-64

Kontakt:
      annakrzyszton@interia.eu
    • By ClickMaster
      Szanowni Państwo,
      Jesteśmy firmą, która zajmuje się tworzeniem mobilnych rozwiązań dla biznesu. W naszej ofercie znajdą Państwo:
      strony www strony mobilne strony responsywne (RWD) sklepy internetowe marketing internetowy (pozycjonowanie, kampanie Adwords, NFC, QR cody) identyfikacja wizualna branding Nasza firma to kreatywny, doświadczony zespół młodych ludzi. Robimy to co kochamy i dlatego robimy to tak dobrze. Efekty naszej pracy od lat budzą zaufanie klientów, co pokazuje ostatnie badanie satysfakcji firm, z którymi współpracowaliśmy.
      Zachęcam do zapoznania się z naszymi dotychczasowymi realizacjami oraz z referencjami od naszych klientów na clickmaster.pl/
      Dane firmy:
      ul. Zarzecze 36 lok. 2
      30-134 Kraków
      NIP: 677-226-11-81
      REGON: 121340430k. 2
      Kontakt:
      a.szatan@clickmaster.pl
    • By jimmi
      John Mueller po pytaniu o przekierowanie 301 przez konkurencję spalonej domeny stwierdził że można użyć disavow . Ale w gruncie rzeczy nie należy się tym przejmować.
      Chyba jednak mamy do czynienia z innym googlem niż on
      Poniżej pytanie i odpowiedz padły podczas Webmaster / Search Helpdesk Hangout #97
      w 27m31s

• By Konrad
      Mam pytanie do osób korzystających z narzędzia PageSpeed Insights (sugestie prędkości ładowania się strony). Czy zaobserwowaliście jakąś korelację pomiędzy listą tych błędów/sugestii a pozycją strony?
      Pytam głównie w kontekście wytycznych dot. optymalizacji stron mobilnych, gdzie jednym z grubych punktów jest zalecenie, aby strona "wczytywała się możliwie szybko" ...cokolwiek to znaczy.

• By slawekwch
      Od czasu pierwszego hangoutu, gdzie nie było mikrofonów aż do tej pory zrezygnowałem z oglądania tego wydarzenia, ale dziś przeglądając planetę seo zachęcony bardzo pozytywnymi komentarzami i po zobaczeniu tematów, które były poruszone przekonałem się do obejrzenia...
      Bardzo przyjazna forma w końcu szacunek do oglądających, wyposażenie w mikrofony, wyciszenie, prezentacje - tak trzymać. Tematy na pierwszy rzut oka ciekawe, jednak dla kogoś kto pracuje w branży mało odkrywcze (ale dla początkujących to powinno być świetne źródło wiedzy), więc osobiście najbardziej liczyłem tutaj na ciekawe, konkretne case (pomyślałem sobie skoro sam "szef SEO w onecie" się wypowiada to na pewno coś zarzuci).
      Najciekawszy temat od razu na początku, zaparzyłem więc herbatkę i słucham jak Pan z onetu opowiada o indeksowaniu ajax, pada case zumi, zaindeksowanie miliona dodatkowych stron - świetnie.
      Z ciekawości wpisałem sobie tak jak padło "site:zumi.pl inurl:aboutpage" żeby zobaczyć jak i gdzie inni w branży to wykorzystują.
      Wchodzę na losowy przykład i zaczynam szukać ajaxa, o którym mowa od 10 minut na hangoucie i za cholerę nie mogę go znaleźć. Szukam w górnym menu, szukam też w stopce, nawet sprawdzam źródło, bo może coś mi się nie załadowało, zmieniam user agenta, wyłączam javascript, no i nadal nic, myślę sobie no jakieś jaja - gdzie ten ajax, może ktoś pomylił go z tym:

pomyślałem...
      Sprawdzam więc, czy w ogóle jest wdrożone rozwiązanie o którym mowa:
      URL z escaped Fragment
      No i faktycznie działa!
      Tylko nadal nie rozwiązuje to problemu, że na tej stronie NIE JEST UŻYWANY AJAX. Przypomnijmy tym którzy tego nie wiedzą, również Szefowi z onetu, że Ajax to:
      więcej na wiki. Zmiana display:block, na display:none to nie jest dynamiczna komunikacja z serwerem.Na zumi.pl otrzymujemy na twarz stronę statyczną, nie ma tam żadnej interakcji z serwerem, więc jaki jest sens wdrażać tam rozwiązanie, przy którym Google wyróżnia na czerwono:
      To, że dodamy sobie na statycznej stronie do kotwic wykrzyknik nie sprawia, że strona nagle staje się dynamiczna. Przykład strony dynamicznej.
      Pójdźmy dalej, wybaczając to, że oszukujemy Google mówiąc mu, że mamy stronę dynamiczną, a faktycznie posiadamy stronę statyczną.
      Adresy w menu wizytówki są postaci:
      cos.html (z głównej nawigacji na stronie)
      cos.html#!s=homePage
      cos.html#!s=mapPage
      cos.html#!s=aboutPage
      Strona główna wizytówki dla robota dostępna jest w jednej i drugiej wersji, nie ma ustawionego canonicala, ani przekierowania (co sprytniejszy powinien wykorzystać to, żeby nie indeksować baboli z #! tylko przekierować to na ładne adresy URL). Jak widać Googlowi smakują zarówno pierwsze jak i drugie adresy, więc wybiera sobie to co mu bardziej odpowiada, bo mamy pięknie zduplikowaną stronę.
      Jest to więc sztandarowy przykład, jak nie należy wdrażać escaped fragment na swojej STATYCZNEJ stronie.
      Dalszą część HO pominę, bo późno się robi, a herbaty coraz mniej, ale jeszcze co do wypowiedzi Pana z onet przy audycie sklepu z dywanami.
      Padają stwierdzenia typu:
      "ten serwis ma nieskończoną liczbę adresów... Google zaczyna przemierzać bardzo powielające się strony... te istotne strony rozmywają się w ogromie tych bezwartościowych"
      Czyli rozumiem, że na przykład takich?
      Jak można wrzucić jawnie w kod strony treści wizytówek na wszystkie listingi setek kategorii? Może jest w tym jakaś idea, ale ile ma to wspólnego z tym co jest mówione na HO?
      "Ajax jest po to, żeby jeszcze bardziej zwiększać wrażenia użytkownika"
      No to zumi chyba temu przeczy, bo Googlowi wyświetlane są praktycznie puste strony (strona główna, strona mapy), jedna strona z treścią (aboutPage), ewentualnie jakieś zdjęcia itp, a użytkownik za karę za to, że wszedł dostaje wszystko na raz? Przecież po to jest Ajax...
      Na PiO ostatnio zwykło się narzekać na specjalistów tzw. SEŁO, szpeców ze Szczecina, itp.
      Nie czepiał bym się, ale jeśli w Polsce ma być wyższy poziom SEO i tego typu hangout ma być swego rodzaju wzorem no to Panowie, prezentując coś warto się dowiedzieć jak coś naprawdę działa, a zamiast się chwalić zaindeksowaniem kolejnego miliona duplikatów warto może pomyśleć czasem też nad własnym serwisem a nie tylko nad czyimś sklepem z dywanami, tym bardziej, że jest nad czym pracować. Wiem, że może Pan z onetu przejął zumi po kimś kto to popełnił, ale w takiej sytuacji, chyba nie wypada podawać tego jako przykład?
      Tak więc lekki hangOver po tym hangoucie.
      PS dzięki Łukasz R. za sprzedanie info o ipolisie
      Jak się komuś to chciało przeczytać to gratuluję.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy