GoodContent.pl

[Startup] GoodContent.pl - platforma copywriterska

Polecane posty

13 minutes ago, Matthew1991 said:

Tyle, że u konkurencji większość tekstów to precle, za które zarabia się tyle, że na chleb nie starczy, a tutaj za nieco bardziej wymagające teksty niektórzy płacą naprawdę solidne pieniądze. Poza tym precle tutaj również często się pojawiają, przynajmniej ja je widzę.

dokładnie!  precle, jak ktoś chce popisać to się znajdą. Ja akurat sobie cenie możliwość pisania bardziej wymagających tekstów na niezłe pieniądze, o co u konkurencji trudno :)

13 godzin temu, GoodContent.pl napisał:

Dobry wieczór,

@KamiX, pomysł jest raczej ciekawy - gorzej tylko niestety z wdrożeniem tego, bo jak widać na przykładzie konkurencji, często takie odgórne ustalanie stawek/długości/charakterystyki kończy się różnego rodzaju próbami ominięcia tego... Dlatego na razie raczej nie będziemy przy tym manipulować, tym bardziej że mam inne pomysły na ulepszenie naszej współpracy.

Mianowicie chodzi o to, że w ciągu tygodnia podniesiemy stawkę minimalną o 35% - z poziomu 2 złotych brutto/1000 zzs do poziomu 2,70 złotych brutto za 1000 znaków ze spacjami! :)

Planujemy również całkowite pozbycie się tekstów próbnych - często zlecenia z tekstami próbnymi są ignorowane, co utrudnia życie tak naprawdę wszystkim. W związku z tym, raczej nie ma sensu tego ciągnąć ;) 
Tutaj jest trochę więcej pracy od strony programistycznej, ale tak czy tak na pewno uda się to wprowadzić przed Świętami!

PS. Dodam też, że u nas już od ponad 3 lat standardem są wypłaty realizowane w 3 dni ;)

Pozdrawiam,

Bartłomiej Tokarski

Założyciel GoodContent.pl

Super, bardzo mnie to cieszy.

2 godziny temu, Matthew1991 napisał:

Tyle, że u konkurencji większość tekstów to precle, za które zarabia się tyle, że na chleb nie starczy, a tutaj za nieco bardziej wymagające teksty niektórzy płacą naprawdę solidne pieniądze. Poza tym precle tutaj również często się pojawiają, przynajmniej ja je widzę.

Osoby początkujące piszą tam tylko precle i dopiero kiedy za bodajże 4 teksty dostaną wysokie oceny, otrzymują dostęp do innych tekstów, za które stawki są już nieco wyższe. Do pisania każdego rodzaju tekstów trzeba osobno przejść rekrutację wysyłając tekst próbny spełniający wymagania jakie portal stawia dla każdego rodzaju tekstów. Stawki są dość niskie, ale jak się popatrzy na opisy produktów czy teksty specjalistyczne to już źle nie jest. Gorzej, że tam nie ma praktycznie zleceń na teksty specjalistyczne. Najwięcej jest zapleczowych i opisów produktów i często są to zlecenia po kilka tekstów, więc za zlecenie na np. 5 tekstów zapleczowych można już zarobić ponad 30 zł. Do tego jak się komuś spodobasz to dostajesz od niego zlecenia. Ja bez przerwy dostaję tam zlecenia od klientów  i to właśnie takie po 4-5 tekstów. Portal prowadzi miesięczny  ranking, który pokazuje, że da się tam zarobić. Pierwsza dziesiątka rankingu dostaje nagrody punktowe (tam się zbiera punkty - 1 pkt to 1 zł). Osoba, która zajęła 1 miejsce w listopadzie miała grubo ponad 3 tys. pkt. Mimo wszystko uważam GC za lepszy portal, przede wszystkim edytorem bije konkurencję na głowę, ale tam też piszę. To dla mnie takie uzupełnienie. Nie co dzień się ma zlecenia od prywatnych klientów, a na GC też nie codziennie znajduję zlecenia dla siebie - nie tylko chodzi o stawki, ale też o tematykę, bo nie będę pisała o czymś, na czym się zupełnie nie znam. Jak na GC nie ma za wiele zleceń, to piszę tam, zresztą tam można zarezerwować więcej zleceń i terminy są kilkudniowe, więc fajnie. Cały czas coś robię, a nie siedzę, bo nie ma zleceń. 

Przy okazji chciałam jeszcze coś zaproponować. Zleceń na portalu jest na co dzień kilkaset, przy czym ilość pojedynczych tekstów w zleceniach zwykle sięga powyżej tysiąca. Raz jest więcej, raz mniej. Natomiast licznik zarejestrowanych copywriterów wskazuje już ponad 12 tys. Inny konkurencyjny portal kiedy chciałam się zarejestrować odpisał mi, że nie prowadzą na razie rekrutacji, bo mają więcej copy niż zleceń. Może tutaj też by się przydało przyhamować z przyjmowaniem nowych copy? Już teraz przypada nawet kilkadziesiąt copy na 1 tekst. Upatrzę sobie 3 zlecenia, ale zanim napiszę jedno, to reszty już nie ma. Im mniej copy, tym każdy ma większe szanse na napisanie większej ilości zleceń i wyższy zarobek. Niestety nie tylko stawki wpływają na zarobki. Żadna firma nie przyjmuje pracowników w nieskończoność. Może się zdarzyć tak, że w końcu dla wielu braknie zleceń, a zarobki nie przekroczą kilku stów miesięcznie, a to się skończy tylko masowym wyrejestrowywaniem z portalu. 

14 godzin temu, GoodContent.pl napisał:

pomysł jest raczej ciekawy - gorzej tylko niestety z wdrożeniem tego, bo jak widać na przykładzie konkurencji, często takie odgórne ustalanie stawek/długości/charakterystyki kończy się różnego rodzaju próbami ominięcia tego...

Tak, prób ominięcia nie brakuje, np. precle na 3-4 tys. znaków z wymaganiami, bo komuś się nie chce więcej za zapleczowy zapłacić, ale wzięli się tam za to. Dają możliwość zgłoszenia zleceń wzbudzających podejrzenia. Sama o to do nich też pisałam, bo wymieniam się spostrzeżeniami i tu i tam, mając porównanie obu portali. Tam też chętnie przyjmują pomysły na ulepszenia. A tutaj płacenie minimalnej stawki za tekst wysokiej jakości na kilka tys. znaków z wieloma wymaganiami też jest nie fair. 

4 minutes ago, KamiX said:

Tak, prób ominięcia nie brakuje, np. precle na 3-4 tys. znaków z wymaganiami, bo komuś się nie chce więcej za zapleczowy zapłacić, ale wzięli się tam za to. Dają możliwość zgłoszenia zleceń wzbudzających podejrzenia. Sama o to do nich też pisałam, bo wymieniam się spostrzeżeniami i tu i tam, mając porównanie obu portali. Tam też chętnie przyjmują pomysły na ulepszenia. A tutaj płacenie minimalnej stawki za tekst wysokiej jakości na kilka tys. znaków z wieloma wymaganiami też jest nie fair. 

Tak - tam chętnie przyjmują pomysły, ale dopiero od kilku dni i zobaczymy jak z realizacją. W przypadku GC współpraca  z portalem jest od samego początku wzorowa i nie ma co narzekać :)

Oczywiście płacenie minimalnej stawki za tekst dobrej jakości nie jest fair, ale nikt nikogo nie zmusza to pisania takich tekstów. Ja, gdy widzę, że wymagania są nieadekwatne do stawki po prostu takiego zlecenia nie ruszam. Na portalu jest sporo zleceń i każdy może znaleźć coś dla siebie.

Nie zgodzę się też z propozycją zamknięcia rekrutacji dla copywriterów. Myślę, że z wielu tysięcy zarejestrowanych osób większość i tam nie jest aktywna na portalu. Poza tym jak ktoś jest dobry to zlecenia ma, chociażby prywatne itd. Nie fair jest teraz zablokować możliwość rekrutacji z myślą, ja już jestem na GC i mogę pisać, a inni mnie nie obchodzą. Każdy chyba zasługuje na szansę, gdy chce pisać i się rozwijać :)

• Like 2
  • Thanks 2

Dnia 6.12.2018 o 17:19, Matthew1991 napisał:

Zgadzam się w stu procentach z @kluskaKRK :) 

GoodContent nie ma na ten moment żadnej konkurencji, praktycznie pod każdym względem. 

Mi tu jednak brakuje takiego konkretnego rozgraniczenia jak jest na TB - na precle, zaplecza, teksty tematyczne / blogowe / na stronę itd - to by trochę rozjaśniło system Poza tym jest OK

Dnia 6.12.2018 o 14:43, kluskaKRK napisał:

Tak - tam chętnie przyjmują pomysły, ale dopiero od kilku dni i zobaczymy jak z realizacją. W przypadku GC współpraca  z portalem jest od samego początku wzorowa i nie ma co narzekać :)

Oczywiście płacenie minimalnej stawki za tekst dobrej jakości nie jest fair, ale nikt nikogo nie zmusza to pisania takich tekstów. Ja, gdy widzę, że wymagania są nieadekwatne do stawki po prostu takiego zlecenia nie ruszam. Na portalu jest sporo zleceń i każdy może znaleźć coś dla siebie.

Nie zgodzę się też z propozycją zamknięcia rekrutacji dla copywriterów. Myślę, że z wielu tysięcy zarejestrowanych osób większość i tam nie jest aktywna na portalu. Poza tym jak ktoś jest dobry to zlecenia ma, chociażby prywatne itd. Nie fair jest teraz zablokować możliwość rekrutacji z myślą, ja już jestem na GC i mogę pisać, a inni mnie nie obchodzą. Każdy chyba zasługuje na szansę, gdy chce pisać i się rozwijać :)

Chciałabym się tu odnieść do tych tysięcy copy, którzy ponoć współpracują z GC, a czym GC chwali się we wszelkich ogłoszeniach i reklamach. Tak, zarejestrowanych jest tam ponad 10 000 osób. ale przynajmniej jeden tekst napisało może 5000 i to nie zawsze przyjęty. To żmudna robota, ale mogłam przejrzeć listę copy z punktu widzenia zleceniodawcy i są tacy, którzy nie napisali od zarejestrowania się totalnie nic, a są i tacy, którzy wprawdzie napisali nawet jakieś teksty, ale wszystkie one zostały odrzucone!

Zastanawia mnie, dlaczego osoba, która zarejestrowała się, nie napisała w ciągu 12 miesięcy od rejestracji nic lub po kilku napisanych, ale odrzuconych w 100% tekstach zaniechał dalszej współpracy, nie jest po prostu usuwana z tego rejestru copywriterów. Gdyby zostawić tylko tych, którzy napiszą coś choć raz na czas (np., średnio 1 tekst na miesiąc i 12 na rok - wszystkie przyjęte), to nagle okaże się, że copywriterów regularnie realizujących tu zlecenia jest może 300-500, w tym zaledwie połowa współpracująca naprawdę regularnie i dość często.

Dzień dobry,

Dnia 10.12.2018 o 15:14, bezowijaniawklawiature napisał:

Mi tu jednak brakuje takiego konkretnego rozgraniczenia jak jest na TB - na precle, zaplecza, teksty tematyczne / blogowe / na stronę itd - to by trochę rozjaśniło system Poza tym jest OK

Nie możemy kopiować takiego rozwiązania od konkurencji - tam widać, że nie do końca taki system się sprawdza. My różnimy się właśnie większą dowolnością zleceń, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie :) Wybór jest naprawdę spory, dla nikogo nie zabraknie ciekawych zleceń :)

Dnia 10.12.2018 o 15:14, bezowijaniawklawiature napisał:

Zastanawia mnie, dlaczego osoba, która zarejestrowała się, nie napisała w ciągu 12 miesięcy od rejestracji nic lub po kilku napisanych, ale odrzuconych w 100% tekstach zaniechał dalszej współpracy, nie jest po prostu usuwana z tego rejestru copywriterów. Gdyby zostawić tylko tych, którzy napiszą coś choć raz na czas (np., średnio 1 tekst na miesiąc i 12 na rok - wszystkie przyjęte), to nagle okaże się, że copywriterów regularnie realizujących tu zlecenia jest może 300-500, w tym zaledwie połowa współpracująca naprawdę regularnie i dość często.

Co jakiś czas robimy taką "czystkę" z nieaktywnych kont, dlatego też większość z wspomnianych 12 000 copywriterów to (mniej lub bardziej) aktywne konta :)

@bezowijaniawklawiature, dzięki za wpis, naprawdę to doceniam! :D

Pozdrawiam,

Bartłomiej Tokarski

Założyciel GoodContent.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez annybe
      Dzień dobry

Wykonam każdą ilość tekstów preclowych w cenie 1,5 zł za 1000 zzs oraz treści na zaplecza w cenie 3 zł za 1000 zzs. Gwarantuje dobrej jakości treści, ciekawe, profesjonalnie przygotowane według wytycznych zleceniodawcy. Duże ilości, krótkie terminy, wszystkie teksty piszę ręcznie bez korzystania z żadnych mieszarek. Zapraszam: anna.banaszkiewicz@poczta.fm
    • Przez seo-synonimy
      [Wykonam] Zlecenia na synonimy/teksty SEO! [PL i ENG] Tanio, precyzyjnie i szybko.

Doświadczony copywriter chętnie wykona zlecenia dotyczące tworzenia treści: synonimizacji i pisania nowych, unikalnych tekstów pod zaplecza stron internetowych, portali, blogów, stron firmowych lub tekstów reklamowych z najróżniejszymi słowami (frazami) kluczowymi. Teksty w języku polskim i angielskim (również synonimy). Wszystko na potrzeby oraz pod dyktando klienta. Zapewniam rzetelność, profesjonalizm i terminowość.
      Gwarantuję rzetelne podejście do tematu oraz szybkość wykonania zleceń za rozsądne pieniądze. Szukam zamówień pojedynczych lub stałej współpracy. Copywritingiem zajmuję się zawodowo, w branży od 2008 roku.

Realizuję zlecenia na:

- opisy produktów, firm (teksty na strony firmowe i sklepy internetowe)
      - teksty wyższej jakości (poradniki, recenzje, regulaminy)
      - artykuły sponsorowane i reklamowe
      - wpisy do katalogów, wpisy na blogi, teksty na fora internetowe
      - zwykłe teksty (precle)
      - teksty na zaplecza
      - teksty na e-mail
      - teksty w języku angielskim (zarówno teksty zapleczowe, jak i firmowe/wyższej jakości)
      - synonimy (dodawanie synonimów do gotowych tekstów lub tworzenie tekstów z synonimami od podstaw, również wielokrotnie zagnieżdżonych; synonimy w języku PL i ENG)
      - tłumaczenia z języka angielskiego na polski i odwrotnie
      - pisanie newsów i ich publikacja, prowadzenie blogów
      - opowiadania, e-booki
      - redagowanie tekstów, przygotowywanie napisanych tekstów pod kątem kampanii SEO (optymalizacja gotowych tekstów)

Cechuje mnie:

-dyspozycyjność
      -terminowość
      -profesjonalizm
      -doświadczenie
      -kreatywność (nie boję się żadnego tematu, piszę unikalne, ciekawe teksty zarówno poradnikowe, jak i wpisy na strony firmowe i opisy produktów a także teksty na potrzeby SEO)
      -precyzja (każdy synonim jest gruntownie sprawdzany, aby idealnie pasował do kontekstu zdania i całego tekstu – w efekcie po wygenerowaniu tekst jest logiczny i spójny)
      -unikalność (piszę teksty tylko i wyłącznie unikalne)

W ofercie również tworzenie stron w oparciu o CMS (WordPress), publikacja wpisów, administracja witryn, audyty SEO, optymalizacja i wiele więcej!

Zapraszam do kontaktu na e-mail: damian@seo-synonimy.pl w celu zapoznania się z cennikiem i przetestowania moich możliwości. Przy większych zamówieniach lub dla stałych klientów udzielam atrakcyjne rabaty! Zapraszam do współpracy.

• Przez Razmo
      Coś o mnie
      Coprywritng nie jest mi obcy. Jest to jednak zajęcie dorywcze. Zaczynałem 2 lata temu. Mam za sobą wiele wykoanych zleceń. Jestem osobą, z która można zawsze się dogadać. Zależy mi na dobrych relacjach z klientami.
      Oferta
      Wykonam wszelkeigo rodzaju teksty. Specjalizuje się w tesktach pod seo tj. precle, opisy prudktów, teksty na zapelcza. Z chęcia także zajmę się redagowaniem tekstów. Ceny są bardzo atrakcyjne, gdyż chcaiłbym sobię dorobić. Jestem pewien, że każdy będzie zadowolony z cen, któe uzgodnimy.
      Zlecenia wykonuje terminowe. W razie problemów jestem w stanie poprawić wszystko co napisałem.
      Kontakt
      -Wiadomośc na forum
      -klaudiuszoff@gmail.com (najszybsza odpowiedź)

Zapraszam do wspópracy!!!
    • Przez ingus4321
      Hej, jestem doświadczonym copywriterem. Właśnie otworzyłem mały portal dla znajomych, stałych klientów itp. Są tam gotowe — dobrej jakości artykuły 3k-7k tematyczne. Można je kupić w 5 minut :) Jeśli zależy Wam na szybkim kupnie dobrych tekstów, to zapraszam. Aktualizacje co kilka dni.

http://www.im-creator.com/free/gordongray/gordongray-teksty
      gordongraycv@gmail.com