Rekomendowane odpowiedzi

az sie zarejestrowalam bo temat wazny a malo faktow dlatego licze, ze administracja gc pomoze mi dowiedziec sie nieco wiecej :-) 

A. ktos tutaj wspomnial, ze niektore firmy stosuja dalej 50%, dlaczego gc nie "powalczy" o to samo? bo z tego co piszecie mozna to roznie interpretowac (ten nowy przepis) a chyba dla kazdego copy liczy sie kazda zlotowka i nie mozna na to ot tak machnac reka 

B. czy administracja gc zamierza zwrocic uwage zleceniodawcom, zeby dawali wieksze stawki za zlecenia (zeby minimum wyrownac te roznice)? nie pisze moze zbyt duzo  na gc, ale to wlasnie tez wynika z bardzo slabych stawek :-( a teraz jak popatrzylam to juz szkoda gadac

C. jesli oba punkty powyzsze zawioda to czy administracja gc mysli o zmniejszeniu swojej prowizji np do 10%? 15% to jest duzo takze jest z czego zejsc a 10% to chyba i tak bedzie dobry poziom :-) trzeba wziac pod uwage ze to my copy zarabiamy na ten serwis, chyba warto pokazac nam w koncu, ze ktos nas szanuje i docenia nasza prace, bo jak tak patrze na stawki to jest chyba z miesiaca na miesiac gorzej. Dlaczego tylko copy maja odczuwac te niekorzystne zmiany? licze ze albo administracja powalczy o przywrocenie stawek albo wezmie tez na siebie ten "problem"

D. Czy administracja mysli o ustanowieniu minimalnych stawek nie tylko za precle, ale tez za inne teksty? bo niektorzy zleceniodawcy na poczatku dawali wyzsze stawki ale zauwazyli, ze ludzie pisza, no to zmniejszaja stawki. Chyba dobrze o tym pomyslec, bo powiedzmy za rok moze okazac sie ze stawki beda juz naprawde zenujace i ludzie beda szukali innych alternatyw albo albo po prostu zrezygnuja z pisania (niektorzy może i nie zrezygnuja ale odbije sie to na ich motywacji i jakosci tekstow). 

Uwazam, ze trzeba o tym myslec w wiekszym rozmiarze czasowym. Copywriting nigdy chyba nie byl zbyt dochodowy ale pasuje chociaz zachowac pewne zdrowe granice :-) bo jesli copy nie beda zadowoleni ze stawek (a pewnie malo kto teraz jest) to kazdy na tym w gruncie rzeczy traci :-) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@elizaBeth Zgadzam się z postulatami. Nie chcę być uszczypliwa, ale mam nadzieję, że nie piszesz tekstów w taki sam sposób, jak ukształtowałaś tę wypowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@elizaBeth Dobre pomysły. Ciekawe, czy po wprowadzeniu stawek minimalnych zleceniodawcy przychylniej spojrzą na inne serwisy, gdzie minimum nie ma. Ciekawe też, czy to ma znaczenie, skoro copywriterzy chętniej będą udzielać się w serwisie, w którym to minimum jest. :D Ostatecznie, poziom tych stawek i tak zależy od każdego z copywriterów, bo gdyby zleceń za śmieszny budżet nikt nie brał, kolejne tego typu pojawiałyby się coraz rzadziej. Poza tym jak Paula00. :D

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@TaaJew działa prawo popytu i podaży, póki będą chętni na pracę za taką stawkę póty zleceniodawcy będą z tego korzystać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlatego z tego miejsca możemy tylko wystosować apel o zsolidaryzowanie się wszystkich copywriterów: nie bierzcie zleceń za głodowe stawki!

Apel naiwny, bo copywriterzy widocznie nie bardzo się cenią. Umiejętność fajnego pisania nie jest raczej powszechna, więc jeśli ktokolwiek widzi w niej szansę na "dorobienie", a nie główne źródło zarobku, to już myślą swoją dopuszcza się bezeceństwa. A później ma to odzwierciedlenie w renomie tej branży. Ostatnio pani dentystka spytała, co robię zawodowo. "Piszę teksty do internetu" - odparłem. Zapytała więc... "i tylko to?" 

Nie wyobrażam sobie najbardziej podrzędnego zawodu, przy którym padłoby takie pytanie. Gdybym odpowiedział, że np. czyszczę kible, to raczej by nie padło. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy będzie ostatecznie wprowadzony obowiązek uzasadniania odrzucenia tekstu? Przez pół roku trafił mi się chyba trzeci odrzucony i to jest naprawdę mocno frustrujące, kiedy spędzi się na pisaniu dwie godziny, wszystko jest wedle wskazówek ze zlecenia i nic z tego ostatecznie nie wynika. Jeśli coś jest naprawdę nie tak a nie jest to tylko rozmijanie się ze zleceniodawcą w kwestii wyobrażenia na dany temat, to jednak chciałabym wiedzieć co było jego zdaniem źle, żeby móc wyciągać jakieś wnioski na przyszłość. Takie "nie bo nie" niewiele wnosi.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Przed chwilą, bagienka napisał:

Czy będzie ostatecznie wprowadzony obowiązek uzasadniania odrzucenia tekstu? Przez pół roku trafił mi się chyba trzeci odrzucony i to jest naprawdę mocno frustrujące, kiedy spędzi się na pisaniu dwie godziny, wszystko jest wedle wskazówek ze zlecenia i nic z tego ostatecznie nie wynika. Jeśli coś jest naprawdę nie tak a nie jest to tylko rozmijanie się ze zleceniodawcą w kwestii wyobrażenia na dany temat, to jednak chciałabym wiedzieć co było jego zdaniem źle, żeby móc wyciągać jakieś wnioski na przyszłość. Takie "nie bo nie" niewiele wnosi.

Też za tym jestem i wiele widziałem już powtórek z tego postulatu. Taki pomysł miałby jeszcze inną zaletę, gdyby uzasadnienie odrzutu musiałoby dobić do jakiegoś minimum znaków. Wtedy zleceniodawca miałby chwilę na zastanowienie, czy warto pisać długie uzasadnienie i czy aby na pewno fajnie jest odrzucać czyjąś pracę, czy nie lepiej te wskazówki wypisać oddając tekst do korekty. 

W zasadzie to nie wiem czy zleceniodawca widzi, ile czasu na pisanie poświęcił copywriter. Z tego co wiem z kontaktu ze zleceniodawcami, nie widzą oni nawet poprawnej kwoty netto, która skapnie copywriterowi. Dostałem zrzut ekranu. Kwota była wyższa niż faktycznie. Dodałbym jeszcze - tak na marginesie - opcję zarezerwowania drugiego tekstu, gdy jeden jest w trakcie korekty. Na korektę mamy w końcu dobę, zlecenia potrafią zniknąć w kilka sekund po wystawieniu. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ja z punktu widzenia kupującego chciałbym mieć możliwość zablokowania np wszystkich osób co mają x (albo x%) odrzuceń w moich tematach.

Odnośnie niskich cen.. jak ludzie nie będą brać to klienci sami podniosą. Tak działa wolny rynek.

Edytowane przez jachu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znowu coś się sypie ze sprawdzaniem tekstów - od czterech godzin wisi mi niesprawdzony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzień dobry,

Zgadza się, niestety od jakiegoś czasu borykamy się ze spowolnionym działaniem systemu sprawdzającego unikalność - mamy problemy z dostępnością dobrych proxy, ale w ciągu kilku dni wszystko powinno wrócić do normy :)

@TaaJew, zdecydowanie mi to nie wisi :D

Pozdrawiam,

Bartłomiej Tokarski

Założyciel GoodContent.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@GoodContent.pl Podobnie chyba z automatyczną akceptacją. Wczoraj po 18:00 jeden z tekstów powinien być zaakceptowany, nie jest do tej pory... :/ 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@TaaJew, to powinno działać - czy mógłby Pan mi podesłać maila z informacją, którego tekstu dokładnie dotyczy problem?

Pozdrawiam,

Bartłomiej Tokarski

Zespół GoodContent.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@GoodContent.pl Przepraszam, pomyliłem się. Tekst był przesłany 2 stycznia, więc to dzisiaj mija przecież 7 dni. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znowu pojawił się problem ze sprawdzaniem tekstów:( Około 12h już jeden z tekstów wisi:(

swiatla.auto.pl - zapraszam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi