Jump to content
MaxPan

Nadchodzi kolejny update algorytmu? Coś drgnęło w serpach? Google coś miesza? Przetasowania w TOPach?

Recommended Posts

Nie żartuj, że robię wycieczki osobiste. Natomiast widzę, że jak przyjdzie ktoś nowy i coś napisze, to jest po nim jazda, a nie żadna pomoc. Upi***ą się jakiegoś słowa i jadą. Widzisz, żebym "jechał" do kogoś, kto normalnie potrafi dyskutować? Na 5 ostatnich stron tego tematu, nie widzę jego żadnej merytorycznej wypowiedzi, tylko cwaniacką "jazdę".

Dopisek:

Choć podczas pisania, pojwiła się pierwsza:

Wcale nie będą to miesząc na okrągło zaktualizują to co mają do zaktualizowania i będzie spokój do aktualizacji kolejne paczki.

Więc mogę sie też merytorycznie odnieść: z 2500 fraz, które śledzę, wiedzę, że jest mieszanie "na okrągło" od 30 sierpnia. Nie tyle "na okrągło", co z pewna nawet regularnością. Najbardziej widoczne ruchy z poczatkiem zeszłego miesiąca, około połowy i tym tygodniu. Dlatego smiem twierdzić, że dzieje się tak dlatego, że pingwin "mieli" "na okrągło" i tak zapewne zostanie. Śmiem nawet twierdzić, że w małym odstepie po pingwinie leci zaraz ulepszona panda.

Edited by zuzel

Powiem Wam więcej : odpowiedz ( o co im chodzi) jest nawet łatwiej uzyskać analizując domeny które ... wcale nie wylatywały, ale dla tego trzeba mieć więcej jak 5 stron.

No własnie mam tylko dwie od dawna w top1 w silnej konkurencji. Od 2 lat mało co robione na nich, optymalizacja do du*py, bo webmaster nie może ogarnąć cudzego CMS-a i własnie mija 2 lata top1.  I nic nie drgnęło, nawet teraz. Pierwsza strona zmienia się często i radykalnie, a strona mojego klienta trwa na pierwszej pozycji. A linki do tej strony, to nie jest powód do dumy. I weź tu wyciągnij wnioski, których nikt nie obśmieje :)

Może to jest taka cicha umowa z google: masz pierwsze miejsce, to nie kombinuj, a my ci krzywdy nie zrobimy. :)

• Like 1

Domagam się zatarcia ostrzeżenia.  :D   Lech W. siedzi.... na naszym fotelu (Ergo-fotel.pl), a prze dnim fototapeta z widokiem na Gdańsk.

98p8ktiy.jpg

t3omdmyp.jpg

w42ya2th.jpg

3 strony

- te same frazy

- tak samo "wybitne" - grafika jak sprzed 15 lat, cięte ręcznie do html'a, można powiedzieć że zrobione w notatniku

- tak samo linkowane - ten sam zbiór miejscówek, taka sama ilość linków, takie same proporcje.

- strony stoją sobie stabilnie w top (a raczej stały) od 2-3 lat

;)

• Like 1

dymna.jpg

Będziesz robił blasta, pójdziesz do góry, a za miesiąc się okaże, że pingwin przetworzył dane na nowo i znów będzie czerowono u Ciebie

Denny człowieku jesteś i tyle. A miesiąc temu czy dwa to jak niby było? Robiło się blasta i za 7 dni było zielono, przesadzało się z blastem to za 3 dni było czerwono. Teraz "real time" ma trwać miesiąc?

Dostał bana bo sie nie podlizywał blakowi i Maxpanowi.

Dostaniesz bana, bo nie masz pojęcia o czym piszesz i na siłę chcesz przekonać do tego innych.

jest mieszanie "na okrągło" od 30 sierpnia

Zapoznaj się z takimi pojęciami jak geolokalizacja IP, wtedy jedynym miejscem gdzie będzie Ci się coś mieszało będą slipy.

AMEN

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Na 5 ostatnich stron tego tematu, nie widzę jego żadnej merytorycznej wypowiedzi

Naprawdę tak trudno się zorientować, że to temat o niczym i na nic innego w nim nie można oczekiwać?

• Like 1

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający dobre polskie zlewozmywaki.

Jak coś nadal skacze po aktualizacji może wskazywać na to, że linki które zostały i prowadzą do domeny są za słabe/jest ich za mało i macie zwyczajny google dance. Przynajmniej ja tak to widzę, przed aktualizacją część moich stron skakała po 30 góra/dół, dołożyłem linków i zatrzymały się w top1-3. Po aktualizacji część wyleciała do top100, po tygodniu strony wróciły na swoje miejsca. To co było w top20 siedzi w top20 a to co było w top1-3 siedzi w top1-3.

• Like 3

Oj tam, ludzie się po prostu modlą o to, co powróciło 7 października ;)  a tak na poważnie to w TOPach jest dużo tego, czego byśmy się nie spodziewali - czyli np.:

- stron z małą liczbą linków i niezoptymalizowaną treścią

- stron, które przeorane były blastami bez skrupułów (ewentualnie katalogami), wypadły we wrześniu i powróciły często na jeszcze wyższe miejsca

• Like 1

Witaj. Po prostu większość osób robi swoje. A Ci co liczyli na wskazówki musieli "obejść się smakiem" - niestety w Polsce na forach nie otrzyma się za dużo pomocy.

co prawda to prawda :) z drugiej strony nie bardzo jest powiedzieć co działa, a co nie, czyż nie tak ?

Z mojej strony staram się zachowywać proporcje w linkowaniu i tyle. Nie koniecznie też trzeba linkować anchorem, ale to po prostu wychodzi w testach. Moim zdaniem linki powinny być rozłożone w miarę "naturalnie" moc, anchory oraz źródło, w zasadzie to tyle w temacie

Nikt tutaj raczej nie poda gotowego sposobu, bo czemuż miałby to zrobić?

Trzeba się pomęczyć samemu, każdemu to wyjdzie na dobre.

Tu nie chodzi o podawanie gotowego sposobu na tacy. Lecz o jakieś pomysły i dzielenie się doświadczeniami.

Ja od siebie mogę powiedzieć, że z tego co zauważyłem - delikatne linkowanie bez anchora pomaga na stronę główną i podstrony.

Tam gdzie miałem za duże nasycenie linkami z anchorem to podstrony mocniej oberwały i nie wracają za bardzo do pozycji z przed 10 września. Natomiast tam gdzie to było lepiej zrobione / rozłożone to strony wróciły w okolice poprzednich pozycji + delikatne linkowanie (delikatne rozumiem przez odpowiednią ilość linków dla danej trudności frazy)

Nie przesadzajcie z tym ukrywaniem wiedzy. Każdy więcej by zyskał, gdyby napisał po jakimś jednym swoim spostrzeżeniu.

Wg mnie w topach pojawiło się dużo domen starych, czyli że czynnik wieku nabrał na znaczeniu.

, czyli że czynnik wieku nabrał na znaczeniu.

to pokazuje tylko, że domenie starej ciężko zaszkodzić syfiastymi linka, co zresztą żadna nowość.

re287am9.jpg