Jump to content

Nadchodzi kolejny update algorytmu? Coś drgnęło w serpach? Google coś miesza? Przetasowania w TOPach?

Recommended Posts

• Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jak nie myślał. Nie trzeba nie doceniać wroga, to przyczyna wielu klęsk o zarania dziejów. Wyszukiwarki to wysoko intelektualne korporacje. Stać ich na zatrudnienie każdego, na zakup całej firmy dla

Panowie, już wszystko jasne! Wszedłem na jedno takie forum, gdzie experci się wypowiadają (chyba 3 raz w życiu) i oświeciło mnie!   Tak więc - jeżeli dodawaliście jakieś linki ręcznie do swoich st

Może się przydać  

Posted Images

"złe" linki nie będą penalizowały strony, a będą olewane przez algo po prostu. Z tego co pamiętam tak miało być już dawno.. ale jak to z googlarzami bywa wiadomo.

Dokładnie takie coś już dawno działa w innej wyszukiwarce, łatwo to obejść jak udowodniają pozycjonery.

Jak zawsze achillesową pięta są szczegóły w tym przypadku algorytm oceniający linki. Jeśli jeden link jest "dobry" inny "zły" to zawsze jest możliwość podrasować ten zły wystarczy testami wyłapać markery.

• Like 1

re287am9.jpg

Więc wytłumaczyłem Tobie. Ogólnie trzeba śledzić wszędzie co mówią googlarze ( co nie znaczy, że we wszytko co piszą wierzyć) tym bardziej w trakcie zmian.

Okej - nie podziękowałem wcześniej za info, co czynię teraz. :)

Wspomnę też, że nie jestem z branży SEO, tylko jestem jej klientem, który chce być w miarę świadomy. Z racji swoich głównych obowiązków jestem w stanie śledzić tylko niektóre źródła info o SEO... 

Nie wiem czy czytaliście ale według Gary'ego od teraz tzw. "złe" linki nie będą penalizowały strony, a będą olewane przez algo po prostu.

taaa na pewno ;))) to by adwords poleciał na pysk a przecież to niemożliwe ;)

Obiektywnie sprawa jest prosta: "karać" tylko za wprowadzanie użytkownika w błąd (szuka czegoś innego - wchodzi na teoretycznie odpowiednią stronę a tam...zupełnie coś innego). A poza tym zostawić "wolność" i "niech się biją". No, ale subiektywnie dla g. to zupełnie nieopłacalne.

to byłby krok wstecz. W takiej sytuacji walę blasta ze wszystkich miejscówek jakie znam i mam na docelową, a których się bałem i spokojnie czekam. Jeśli 90% to będzie 0 mocy, ale 10% jakimś cudem da mi kopa, jestem na plusie. I by się zaczęło spamowanie do kwadratu, a Google musiałoby to wszystko indeksować

@up jakoś to "spamowanie" a tym bardziej, że "google będzie musiało to wszystko indeksować" mnie nie przeraża ;) Zresztą kto im każe to indeksować jak są tacy "super"?. Ja tylko napisałem o "nie karaniu" za linki a nie o przerabianiu wszystkiego jak leci. Podobno wiedzą który link jest dobry, który zły, który kupiony, który pożyczony, znaleziony, itd. ;) więc spokojnie wszystko by ogarnęli :)

Edited by qazy

@up

Tak jak Ciebie prawdopodobnie na naszym forum. Ten co dowcipem zaczyna "płaczem" kończy.

jest to, że ograniczone były by możliwości tzw. depozycjonowania. 

Takie założenie i było kiedy wprowadzili to Yandex, ale jak już pisałem wyżej wszystkim da się manipulować jeśli to coś ma jakieś zmienne.

• Like 1

re287am9.jpg

Niektórzy już wyciągnęli wnioski :) 

kilka maili :

"W ostatni weekend nastąpiła aktualizacja algorytmu Google i wprowadzony został Pingwin 4.0 Dlatego proszę o usunięcie mojej strony internetowej z Państwa katalogu znajdującego się pod adresem....Nie chciałbym Państwa strony zgłaszać do Disavow Tool"

dotyczą raczej niezgorszych katalogów

M

Pozycjonowanie lokalne, Wymiana linków tematycznych, Tematyczne artykuły sponsorowane.  >>>>> Informacje na stronie :  Tani hosting

to byłby krok wstecz. W takiej sytuacji walę blasta ze wszystkich miejscówek jakie znam i mam na docelową, a których się bałem i spokojnie czekam. Jeśli 90% to będzie 0 mocy, ale 10% jakimś cudem da mi kopa, jestem na plusie. I by się zaczęło spamowanie do kwadratu, a Google musiałoby to wszystko indeksować

Nie wezmą tych 90% do rankingu, ale wiedzieć o nich będą i mogą tę wiedzę wykorzystać. :)

Eksperyment Discover.pl

Niektórzy już wyciągnęli wnioski

Klient zamówił blogi na platformach blogowych, 25 września czyli po 3 dniach od otrzymania raportu:

"Prosze o usunieciu blogow

google zmienil algorytm i doradzono mi ze te blogi mogą zaszkodzic"

Klienci są faktycznie bardziej wyedukowani niż my :) 

• Like 2

Jeśli szukacie solidnej firmy to polecamy - Pozycjonowanie stron Poznań oraz Drukarnia Poznań.

• jimmi locked this topic
  • jimmi unlocked this topic