Jump to content
MaxPan

Nadchodzi kolejny update algorytmu? Coś drgnęło w serpach? Google coś miesza? Przetasowania w TOPach?

Recommended Posts

Dlaczego Google nie miało by zostawić na zawsze takiego modelu dynamicznych zmian

Jest to pod wielu względami nie logicznie i na dłuższa metę może szkodzić samej wyszukiwarce.

Raczej nie wprowadzą tego, ale nie jest wykluczone, że teraz na nas testują taką opcję.

M

BUDOWLANE wizytówki w internecie - reklama.

Darmowy hosting dla użytkowników PIO.

Zamiast dopieszczać lub dopalać statlinkiem, może zaczniecie więcej czasu na onpage poświęcać? Bo widzę po wielu stopkach, że samym onpagem wrzucicie nie jedną stronę do topów?

Dla ciekawskich, były ex Googlarz od jakości wyszukiwania parę dni temu to powiedział:

If I had to identify one single factor I will say meeting or exceeding user expectations based on the promise made in the snippet. But this is over simplifying a lot of technical leg work that has to be done. Consistent, intentional canonicals in place are must but so is the use of metadata nowadays. Page speed is absolute killer ranking factor which can make or break a site’s visibility in Google Search....

Czyli:

CTR i bounce rate, czas na stronie - z tego co napiszecie z meta i title jest ważne. Kanonicale i szybkość witryn, https.

Linki są najważniejsze, ale onpage z każdym updatem staje się co raz ważniejsze.  Dopalanie statlinkiem robiło się w 2012 roku.

Edited by Hicarian
  • Like 1

Ładowanie strony w 2 sekundy, polecam: Lh.pl . Test

Dopalanie statlinkiem robiło się w 2012 roku.

A dlaczego robiło się w 2012? Bo działało?

Zdziwię Cię - w 2016 statlink kopał tak samo jak 2012 - to, że tego nie wiedziałeś świadczy tylko o Tobie...

W tej branży trzeba robić to co działa w danej chwili. Zaraz mi napiszesz, że można było przypuszczać, że prędzej czy później poleci - okej, zgadza się, tylko dokładnie to samo może stać się z Twoim "onpage". Dostaniesz w gwt komunikat, że nowy algorytm psikuta przez S stwierdził, iż Twoja strona jest przeoptymalizowana i sio z serpów...

• Like 4

Dopalanie statlinkiem robiło się w 2012 roku.

A dlaczego robiło się w 2012? Bo działało?

Zdziwię Cię - w 2016 statlink kopał tak samo jak 2012 - to, że tego nie wiedziałeś świadczy tylko o Tobie...

W tej branży trzeba robić to co działa w danej chwili. Zaraz mi napiszesz, że można było przypuszczać, że prędzej czy później poleci - okej, zgadza się, tylko dokładnie to samo może stać się z Twoim "onpage". Dostaniesz w gwt komunikat, że nowy algorytm psikuta przez S stwierdził, iż Twoja strona jest przeoptymalizowana i sio z serpów...

Bo wszystkie domeny i miejscówki publiczne, wcześniej czy później są oflagowane i są gó**o warte. Frazę trzepaki na zamówienie tarnobrzeg to faktycznie zrobisz nawet spalonymi domenami.

Twoje dywagacje o onpage przeoptymalizowanym świadczy tylko o tym, że się na tym nie znasz. 

------

Skoro jesteś taki rasowy Pozycjoner to możemy zrobić zakład.

Ty walniesz no powiedzmy 10ze statlinka, a ja zrobie tylko onpage. Możemy zrobić test otwarty na PiO. Nowa fraza, której nie ma w serpach, nowe domeny, ta sama templatka, ten sam dzien rejestracji domeny, ten sam dzien wpisu. Strona bez wpisów. Sam content na głównej. Kto przegra wpłaca na Fundacje Anny Dymnej, Ok? Tylko nie pisz, że 10 linków to za mało, w koncu twierdzisz że statlinkiem dalej kopie serpy. Przyjmujesz zakład?

edit:

Dam ci przewagę - tyle linków, ile minimalnie można teraz w statlinku. 

Edited by Hicarian

Ładowanie strony w 2 sekundy, polecam: Lh.pl . Test

Jak ma się u Was ruch z desktopów vs. mobile? Oczywiście patrząc na analogiczny okres sprzed 2 miesięcy do obecnego okresu?

Chodzi mi o osoby, które utrzymały pozycje.

O_o

Mi się nadal pokrywa niewiele, zwłaszcza tych co dzisiaj wskoczyły do góry. A dzisiaj jest tego sporo. Czekam dalej na zakończenie.

a ja zrobie tylko onpage. Możemy zrobić test otwarty na PiO. Nowa fraza, której nie ma w serpach, nowe domeny, ta sama templatka, ten sam dzien rejestracji domeny, ten sam dzien wpisu. Strona bez wpisów. Sam content na głównej

Robiłem testy.  Strona poprawnie zoptymalizowana z unikalnym contentem bez żadnych linków dochodzi do 20-30 miejsca w wynikach na średnio trudne frazy. Dalej nic.  O trudnych fazach zapomnij.  Natomiast stalinkiem można zrobić i trudne frazy + poprawna optymalizacja oczywiście (jak Ty to nazywasz onpage :) ). 

• Like 2

coś za dużo tych fraz wróciło w TOPY. u was tak samo ??  mało tego weszły w TOPY frazy które w nich nie były,  to chyba kolejny etap i nie sądzę żeby tak zostało, aczkolwiek bym się nie obraził

a tu coś dla waszych pociech Zabawki dla Dzieci 🥳:prezent:

lub waszych pięknych kobiet Sklep Erotyczny 😄💝

Mi tam pasują te zmiany w 100%. 2 tygodni grzmiało, a deszczu nie ma. Co było do przewidzenia. Trzeba nie co pozmieniać strategie ale w zasadzie nic nie zmieniło się. Domniemywam, że ten blender to był skutek czegoś innego większego o czym my jeszcze nie mamy pojęcia.

re287am9.jpg