Jump to content

Nadchodzi kolejny update algorytmu? Coś drgnęło w serpach? Google coś miesza? Przetasowania w TOPach?

Recommended Posts

Natomiast z punktu widzenia większości przedsiębiorców działających w internecie Google to absolutny monopolista i żadnego wyboru nie ma.

No tak bo ludzie jak coś szukają to gdzie?, w google.Aczkolwiek jak jakiś przedsiębiorca bazuje tylko na google to delikatnie mówiąc źle myśli bo z dnia na dzień może stracić klientów.

Po drugie jest sporo dużych firm którym jak powiesz że istnieje coś takiego jak pozycjonowanie, powiedzą: aaaa, co to?, jak im wytłumaczysz bliżej: Sztuczne wpływanie na wynik wyszukiwania, powiedzą: A ok, ale tak się chyba nie da?, jak wytłumaczysz że da się powiedzą: Ale nam chyba to nie potrzebne.

Trudno uwierzyć co niektórym, ale tak jest.Google nie jest i nigdy nie będzie jedynym sposobem do pozyskania klienta.

Portal dla lekarzy i pacjentów  Polecam usługi detektywa: https://spy24.pl Helium, co to jest? nowa kryptowaluta, sprawdź: https://beatris.ihub.global/ihubregister

Masz jakieś mieszkanie, samochód czy chociażby komputer swój? Jak jedziesz do mechanika albo wzywasz do domu zwykłego rzemieślnika do położenia płytek to on bierze 5 pln za godzinę? Mi się wydawało, że średniej klasy specjalista w seo to bierze przynajmniej 100 pln/h pracy

Coś tam posiadam ;) Natomiast czasami robota zajmuje 15 minut. Więc biorąc stówkę za godzinę pracy - wystarczy zaokrąglić te 15 minut do pełnej godziny, wziąć 200 zł/h i na samochód nawet nie taki najgorszy wystarczy. Ale to dyskusja stara jak świat - lepiej jednego klienta za 10K czy dwustu za stówkę.

• Like 1
dymna.jpg

w nawiązaniu do kilku powyższych postów: tak naprawdę powtórzę teraz to, co napisałem niemal 2 lata temu, przy poprzedniej "wywrotce" w G. : "karać" strony powinni jedynie za wprowadzanie użytkownika w błąd, jeśli zawartość witryny odpowiada zapytaniu i użytkownik znajduje to, czego szukał to wszystko jest w porządku. Użytkownik ma w d...e dlaczego ta a nie inna strona jest wyżej.

Ale z punktu widzenia g. to by było kompletnie nieopłacalne, stąd te wszystkie "kary" za "nienaturalne linkowanie" i tzw. "updaty"...

Natomiast czasami robota zajmuje 15 minut.

Te czasy to się chyba skończyły już ładnych parę lat temu, gdzie wystarczyło mieć jedną dodawarkę do publicznych precli i kilku gerdich którzy bazy dostarczali na tacy.

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Tak, dzisiaj jakby zaczęło wracać do normy, zieleni się wszystko, chociaż jesień się zbliża...

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

@Blake, część zielono, a część czerwono, chyba jeszcze nic się nie kończy ;)

screen z jednej z domen z dziś

serpy2.jpg

Edited by Aleksiejs

Firia.pl - Blog pasjonatki wszystkiego co związane ze zdrowiem, odżywianiem oraz psychologią
Każdy czasem potrzebuje pięknych życzeń i wierszyków na najróżniejsze okazje - http://zyczeniowo.pl/ 

• zgred locked this topic
  • jimmi unlocked this topic