cashmajster

Budowanie zaplecza

Polecane posty

Linkować można i zaszkodzić nie powinno, ale czy będzie to skuteczne to już nie wiem.

Zastanów się po co buduje się zaplecze.

Pewnie warto sprecyzować pytanie bo dla jednego linkować to zdobyć 10 linków, a dla kogoś innego to 1000 linków.

Izolacje Natryskowe - Ocieplanie pianką cena - Poddasza i stropy. 

Chroń budynek przed pożarem: systemy sygnalizacji pożaru sap.

wielkie dzięki,

precyzując znalazłem listę około 30 katalogów mocnych darmowych(pozycjonowanie po angielsku) z tych miejsc chcę linkować zaplecze ale katalogi są na tyle moce ze mogę tez dodać stronę główną i zastanawiam się czy nie zrobi się z tego problem

2 godziny temu, najnowszy napisał:

znalazłem listę około 30 katalogów mocnych darmowych

Przy takiej skali możesz spokojnie dać. Jeżeli są to tak mocne darmowe katalogi to tylko, żeby po dodaniu zaplecze nie przeskoczyło Ci w wynikach docelowych stron :) Oczywiście, żartuje.

Izolacje Natryskowe - Ocieplanie pianką cena - Poddasza i stropy. 

Chroń budynek przed pożarem: systemy sygnalizacji pożaru sap.

16 godzin temu, najnowszy napisał:

Witam, mam podobne pytanie czy mozna linkowac z tych smych miejscowek do zaplecz i do strony glownej

czy to nie zaszkodzi

Nie powinno się tak robić.

Czym się zajmuję: Tworzenie sklepów internetowych, projektowanie responsywnych stron www.
Polecam również dobry katalog https://znajdzfirme.org, który nigdy nie będzie śmieciową farmą linków.

Wiadomo - co pozycjoner to opinia.

Ale drugą sprawą jest to, że to zależy od skali. Piszesz o 30 katalogach ale to zależy ile stron skatalogujesz i czy chcesz robić wszędzie, wszystkie 30 linków? Czy te strony zapleczowe i strona główna mają inne linki czy będą mieć tylko te 30? Jak dużo innych linków? Jak dużo z nich się różni?

Przy czym nie pytam po to abyś tutaj na forum odpowiadał :) Chce raczej przekazać, że przy małej skali praktycznie wszystko przejdzie, a przy większej te same rzeczy mogą robić problemy.

www.smart-seo.pl - skuteczna reklama w Google :) 

rozumiem stare strony zapleczowe z kilomasetkami lub kilkoma tysiacami linkow przejda ale nowe zaplecze jak dodam tylko do tych 30 katalogow bez innego linkowania to sie cos po,......

Jestem trochę świeży w temacie SEO i gryzą mnie pewne pytania z tej dziedziny, ale jasnej odpowiedzi nie znalazłem.

Od razu wale hurtem :

1. Budując zaplecze chciałbym mieć podgląd w jego analizę ruchu, najlepiej oczywiście Google analystic. Ale budując zaplecze chodzi o to aby wujek google nie kapnął się że zaplecza należą do tego samego właściciela oraz do tego samego użytkownika co strona do której linkujemy. Jeśli podłącze zaplecza do tego samego konta analystic to na pewno się dowie... Jeśli stworze nowe konto google i podczepię analizę nowej strony zapleczowej ale  z tego samego komputera , to i tak się dowie (google koliguje adresy email z których następują logowanie po UA String maszyn i IP). Jak zatem mam to zrobić bezpiecznie ?  Chyba że za bardzo kombinuje ?

2. Czy linkowanie z zapleczówek z parametrami UTM w linku jest źle widziane przez Google ? Będzie wyglądało jak nienaturalne ?

3. Czy są narzędzia do badania wygasłych domen pod kontem ich mocy, potencjalnego użycia  i ewentualnych filtrów , ale tak aby zbadać czy np jest ban jeszcze przed zakupem takiej domeny ?

4. Czy jest sens przejmowania mocnych wygasłych domen ale niezwiązanych tematycznie (pod względem adresu domeny) z głównymi frazami linkowania stron. Czy postawić na niej zaplecze z zawartością podobną tematycznie do poprzedniej i tworzyć linki do strony głównej np w stopce . Spotkałem się z takim rozwiązaniem kilka razy. Przykład: stara domena z treścią o pisarzach polskich ale miała link w stopce do sklepu z odzieżą sportową. Czy to coś daje w ogóle ?

Cytat

1. Budując zaplecze chciałbym mieć podgląd w jego analizę ruchu, najlepiej oczywiście Google analystic.

Niby czemu GA najlepiej na zaplecze doskonale nadaje się Yandex Metrica

Cytat

. Czy linkowanie z zapleczówek z parametrami UTM w linku jest źle widziane przez Google ? Będzie wyglądało jak nienaturalne ?

Linkować zaplecze należy w najbardziej zróżnicowane sposoby, czym więcej sposobów, linków, źródeł tym badzie profil linków wygląda na "naturalny", co kol wiek to naturale w Twoim rozumieniu znaczy.

3. Są, wszytko zależy co w Twoim rozumieniu jest "wartością", jakiś % prawdopodobieństwa "bana" można sprawdzić komendą site: jeśli domena wygasła nie dawno i jeszcze index nie zniknął samoczynnie.

4. Jest

Dzięki za szybką odpowiedź.

1. Jeśli chodzi o GA analystic to jestem po prostu przyzwyczajony , ale istotnie jest to pomysł. Czy są inne takie serwisy do analiz ruchu - bezpłatne :-P

Natomiast czy jest to prawdziwe co napisałem w poprzednim poście?

Słyszałem też, że do tłumaczenia artykułów do zaplecz z obcojęzycznych stron , nie powinno się używać google translate, bo może również wychwycić właśnie duplikat. Słowem BIG DATA :-(

2. Parametry utm dodaje zwykle aby śledzić ruch przez odnośniki , czyli formalnie mamy kontrole nad linkiem, jak link jest kontrolowany to nie jest naturalny... Jak rozumiem z odpowiedzi - można , ale lepiej nie :P

3. OK

4. OK

6 godzin temu, plaxton napisał:

Dzięki za szybką odpowiedź.

1. Jeśli chodzi o GA analystic to jestem po prostu przyzwyczajony , ale istotnie jest to pomysł. Czy są inne takie serwisy do analiz ruchu - bezpłatne :-P

Sprawdz sobie Piwik (choc akurat chyba nazwe to zmienia, ale nie pamietam na jaka...).

hej, mam swoja strone, którą chciałbym wspomóc za pomocą dwóch / trzech stron zapleczowych - czy to w ogole ma sens?
Jeżeli tak to w jaki sposób najlepiej to robić? Gdzie powinienem udostępniać takie strony zapleczowe bo domyślam ię że samo ich postawienie i dodanie treści oraz linkóœ nic nie da

3 godziny temu, paskalo napisał:

hej, mam swoja strone, którą chciałbym wspomóc za pomocą dwóch / trzech stron zapleczowych - czy to w ogole ma sens?
Jeżeli tak to w jaki sposób najlepiej to robić? Gdzie powinienem udostępniać takie strony zapleczowe bo domyślam ię że samo ich postawienie i dodanie treści oraz linkóœ nic nie da

Żeby stawiać zaplecze powinieneś poznać podstawy optymalizacji i pozycjonowania. Poczytaj forum, i śledź blogi o marketingu, a w międzyczasie ćwicz na próbnej stronie. 

Sprawdź szeroką ofertę lakierów hybrydowych klasy premium: www.NOX-Nails.pl

Linkować z zaplecza wyłącznie podstronę docelową na dane hasło, czy również czasem stronę główną?

Przykład, strona internetowa o poduszkach "www.poduszki.xyz"

Podstrona o poduszkach pierzowych zapachowych "www.poduszki.xyz/poduszki-pierzowe-zapachowe"

Pozycjonowane hasło to "poduszki pierzowe zapachowe".

Cześć, 

Mam pytanie, czytam forum cały czas się uczę na własne potrzeby.
Czy budowanie zaplecza na darmowych domenach typu blablabla. wordpress.com ma w ogóle sens, czy lepiej kupić jakąś ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.