cashmajster

Budowanie zaplecza

2495 postów w tym temacie

Czy na swoje zaplecza postawione na wordpressie logujecie się poprzez anonimową przeglądarkę tj. TOR lub na zmienionych IP czy normalnie w swojej przeglądarce?

Pytam w nawiązaniu do tego artykułu: http://fontfeed.com/archives/google-webfonts-the-spy-inside/

Jakoby google wykorzystywało google fonts do zbierania informacji na temat osób zarządzających danym serwisem poprzez wordpressa. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@adamman Wątpię, żeby Google angażowało się w aż tak dogłębne analizy. Przy tym jak szybko rozwija się internet - ile stron i systemów powstaje każdego dnia wyobraź sobie jakie zasoby i moce przeliczeniowe musieliby poświęcać na tego typu analizy. Owszem mają pieniądze ale trzeba sobie zadać pytanie czy tego typu działania przekładają się na wynik finansowy spółki? Jest to w końcu spółka akcyjna nastawiona na zyski i to co przynosi korzyści finansowe jest priorytetem.

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

4 godziny temu, adamman napisał:

Czy na swoje zaplecza postawione na wordpressie logujecie się poprzez anonimową przeglądarkę tj. TOR lub na zmienionych IP czy normalnie w swojej przeglądarce?

Pytam w nawiązaniu do tego artykułu: http://fontfeed.com/archives/google-webfonts-the-spy-inside/

Jakoby google wykorzystywało google fonts do zbierania informacji na temat osób zarządzających danym serwisem poprzez wordpressa. 

Ciekawa teoria. Jednak mało prawdopodobne by google poświęcał się takiej analizie. Jest to kolejna furtka, do zbierania danych, ale z tym logowaniem to bym nie przesadzał. Nawet jeśli, to zainstaluj nową operę z darmowym wbudowanym VPN'em ;) 

Edytowane przez dpx
usunięcie url

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jak po zmianie algorytmu budujecie strukturę linków do zaplecza? Z katalogów i blogów linkujecie, czy może zaplecza między sobą? Bo na forum same tematy z 2010 roku w tej kwestii, a to chyba już nie działa jak kiedyś.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zaplecza mają to do siebie że można je linkować ze wszystkiego, ważne aby były mocno podlinkowane,

katalogi i blogi jak najbardziej, byle linki dofollow

rankindexer2.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zawsze mnie zastanawiało ile taka agencja seo może posiadać stron zapleczowych. Chodzi mi o taką firmę, która pozycjonuje topowe frazy. Ktoś wie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Małe w setkach, średnie i większe w tysiącach.

paq-studio.png

Zleć artykuł SEO w: Redseocopy | Kup sobie śmieszną skarpetkę: smieszne-skarpetki.com.pl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
11 godzin temu, Paq napisał:

Małe w setkach, średnie i większe w tysiącach.

I każda taka strona zapleczowa jest aktualizowana nowymi artykułami? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie, a po co? Zaplecze ma być fest podlinkowane, a nie aktualizowane. Stawiasz stronę firmową, która wisi przez lata, linkujesz ją i tyle. Po co jakieś aktualizacje. Zaplecze to nie tylko serwisy udające blogi.

paq-studio.png

Zleć artykuł SEO w: Redseocopy | Kup sobie śmieszną skarpetkę: smieszne-skarpetki.com.pl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie mówimy o zapleczu cukiereczku, tylko o przeciętnym stawianym masowo, stawiasz stronkę, wrzucasz kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt  artów, linkujesz i tyle, co pewien czas coś wrzucasz, przeważnie jakiś artykuł z linkiem, od czasu do czasu czysty. Podstawa to dobre podlinkowanie, postawić 500 sztuk blogów na darmowych platformach może właściwie każdy, dobrze podlinkować to już inna sprawa. Dlatego tak cenne są podlinkowane domeny porzucone przez właścicieli, odpada ci sporo roboty, poza tym masz podlinkowanie z innych źródeł.

2 osoby lubią to

czasy szybkiego pozycjonowania  się skończyły,  na topy wchodzi się powoli, szybko to są adwordsy 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja też nie mówię o cukiereczkach @Arkaszka Raczej próbuję uświadomić @Marudny, że sama aktualizacja zaplecza nie idzie w parze za wynikami.

Równie dobrze można postawić one-page i w miarę potrzeb dokleić do niego kilka podstron z jakąś treścią i wszyć w nie BL, niż pilnować, żeby zaplecze miało aktualne treści.

Bo myślę, że Marudny pytał o uzupełnianie zaplecza w nowe treści "żeby wyglądało".

Część osób boi się zaplecza, bo czuje w tym jakieś kosmiczne koszty. Bo przecież, jak będę miał 10 stron to ich aktualizacja zajmie mi 2 godziny. A jak będę miał 20 stron, to robią się 4 godziny itd. Zaplecze nie musi być aktualizowane żeby przekazywało moc. No chyba, że ja pytania Marudnego nie zrozumiałem.

paq-studio.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
10 godzin temu, Paq napisał:

Ja też nie mówię o cukiereczkach @Arkaszka Raczej próbuję uświadomić @Marudny, że sama aktualizacja zaplecza nie idzie w parze za wynikami.

Równie dobrze można postawić one-page i w miarę potrzeb dokleić do niego kilka podstron z jakąś treścią i wszyć w nie BL, niż pilnować, żeby zaplecze miało aktualne treści.

Bo myślę, że Marudny pytał o uzupełnianie zaplecza w nowe treści "żeby wyglądało".

Część osób boi się zaplecza, bo czuje w tym jakieś kosmiczne koszty. Bo przecież, jak będę miał 10 stron to ich aktualizacja zajmie mi 2 godziny. A jak będę miał 20 stron, to robią się 4 godziny itd. Zaplecze nie musi być aktualizowane żeby przekazywało moc. No chyba, że ja pytania Marudnego nie zrozumiałem.

Właśnie takie było moje pytanie. :) Po prostu starałem się zrozumieć jak firmy mające kilkaset stron zapleczowych dają radę je wszystkie na bieżąco aktualizować.

Teraz wszystko rozumiem. :)

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pytanie na temat śmieciowego zaplecza. Czy linkujecie także do darmowych blogów (takich jak wordpress.com, blog.pl itd)?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Linkujecie do darmowych czy z darmowych? W sumie odpowiedź jest taka sama dla obydwu. Żeby darmowe miejscówki zyskały trochę na mocy należy je podlinkować, a żeby miały użyteczność no to później się z nich linkuje dalej

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 godziny temu, Ryś napisał:

Pytanie na temat śmieciowego zaplecza. Czy linkujecie także do darmowych blogów (takich jak wordpress.com, blog.pl itd)?

to czy zaplecze na blogspocie, czy wordpresie jest śmieciowe zależy tylko od ciebie, zaplecze na darmowych platformach może być bardzo mocne. Co więcej  treści na dużych platformach blogowych bardzo dobrze się indeksują.

czasy szybkiego pozycjonowania  się skończyły,  na topy wchodzi się powoli, szybko to są adwordsy 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach