Jump to content

Recommended Posts

• Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

PAQ ci próbuje tłumaczyć, nic nie daje,  wiec napiszę żołnierskimi słowami; G ma wy&ebane na taki plankton spamerski, takie działanie jak wyśledzenie właściciela 10 zapleczówek , zajęłoby cen

Problem taki że 99,99 osób piszący tu o zapleczach mówi o 10-20-50 szt a przy takich ilościach to wszytko nie ma znaczenia bo postawić tyle zapleczówek można na szared gdzie na tym samym IP stoi jeszc

I na tym blogu wypowiadał się "Expert z Google" ? Czy chodzi Tobie "Expert od Google"? Bo takich ekspertów mamy cale forum, polowe postów w dziale dowcipy to ich eksperckie badania.

Posted Images

• 2 weeks later...

Dzień dobry!

Mój pierwszy post i od razu będzie ściana tekstu :)

Chcę dla siebie (nie zarabiam na tym) wypozycjonować stronę mojej ładniejszej połowy. Wymyśliłem, że zrobię w tym celu zaplecze dwupoziomowe.

Z2 - blogi na worpressie, blox, onet blog, może blogger. Ilość: 10-15.

Z1 - kupię domeny .pl i postawię na nich strony na wp. Ilość: 5.

Sytuacja wygląda tak: dziewczę ma dwie domeny: kilkuletnią www()imię-nazwisko()pl i drugą kilkumiesięczną www()domena()lodz()pl

Domena starsza: leży tam strona w php (właściwie jest to praktycznie czysty html, a ma rozszerzenie php aby działały statsy google). Strona nie jest responsywna, nie ma podstron (jest zrobiona w stylu domena.pl#firma).

Domena nowsza: postawiłem ją na wp, responsywna, starałem się ją zoptymalizować wg porad Lexi.

Obie te domeny pozgłaszałem do moderowanych katalogów - tak może z 20 katalogów na domenę (onet, GW, wp, hoga itd., trzymałem się z daleka od brandonwardsaddles). Nie kupowałem linków/piramid itp. (nawet tych linków z PR9 za 19,90 allegro :) ).

Po tym wstępie przechodzę do próśb o poradę:

Wydaje mi się, że rozumiem jak linkować Z2->Z1->docelowa. Natomiast nie rozumiem skąd wziąć siłę na stronach zaplecza?

Czy tu już powinienem kupić linki do nich? Bo zakładam, że do katalogów j/w zgłaszam zawsze.

Drugie pytanie: czy jak będę miał content na strony (zakładam, że ze względu na przedsięwzięcie zlecę napisanie tekstów związanych z tematyką stron/blogów) to wrzucam od razu całość? Jeśli chodzi o strony .pl to obstawiam, że tak, natomiast jeśli chodzi o blogi to ja bym się skłaniał żeby zrobić podstawkę (np 50% zawartości) a resztę dodawać np. 2 posty na tydzień.  Jak Wy robicie?

Trzecie pytanie: czy fraza niszowa to według was poniżej czy powyżej 1000 wyszukiwań wg plannera? Rozmawiałem ze znajomym i on twierdzi, że niszowa to nie jest: samochody francuskie , ale niebieskie samochody francuskie XX wiek. What do you think?

Dziękuję za porady!

witam

z gory dzieki za ewentualna odpowiedz

wedle zasady jak poczytasz to pojawia sie pytania, mam kilka

jesli wydaja sie wam naiwne nie odpowiadajcie

chce wypozycjonowac strone angielska ABCDEF.co.uk na kilka slow/fraz

rozumiem ze robie zaplecze - pajeczyne

pierwsza linia to np. 10 stron prowadzacych tylko do mojej glownej strony

opinie sa rozne dlatego pytam:

- co lepsze darmowe blogi na darmowych hostach zawierajace w swojej nazwie czesci mojej nazwy ABC inna DEF z rozszeniami co.uk czy mozna tez uzyc innych  pl lub com czy ma to znaczenie

- czy moze kupic stare domeny z wyskokim pr rowniez zawieracjace w swojej nazwie moje ABC lub DEF na aukcjach wrzucic nowe teksty z moimi slowami kluczowymi (tylko czy taka stara domena z nowym tekstem nie straci swojego wysokiego PR)

druga linia to  strony/fora/komenty/blogi/katalogi prowadzace do tych dziesieciu czy tez tylko ang co.uk czy mozna dawac polskie pl czy com

dzieki

• 2 weeks later...

Nie wrzucam zaplecz do katalogów stron, bo szkoda mi na to pieniędzy. Podlinkowuje je z forów, profili.

Co do drugiego pytania, to nie wrzucaj wszystkiego od razu tj. nie publikuj wszystkiego od razu. Dodaj wszystkie wpisy jakie będziesz miał, ale ich opublikowanie zaplanuj tak, żeby wyglądały wyglądało to naturalnie.

• 1 month later...

W mojej skromnej opinii zaplecza powoli przestają się liczyć w grze o najwyższe pozycje.

Poświęcając czas i energię na pozycjonowanie zaplecza - nie przeznaczamy ich na naszą stronę główną.

Dziś bardziej niż kiedykolwiek liczą się linki z tzw. authority sites. Żeby nasze zaplecze faktycznie przyniosło jakąś wartość dla strony pozycjonowanej, trzeba włożyć masę wysiłku i kasy.

Nie lepiej przeznaczyć to na linkowanie strony docelowej?

Programowanie w języku PHP od podstaw.

Kurs SQL i baz danych.

Zapraszam na forum PHP.

Sam sobie trochę odpowiedziałeś i zaprzeczyłeś :-)

Zaplecze istnieje i będzie istnieć, zmieniają się algorytmy i technologia, należy zmieniać się wraz z nimi. 

Pozdrawiam, (-;

www.topposition.pl - Top Position

tp468x60_banerrr.png

• 2 weeks later...

Posiadam średnie zaplecze, parę wejść z organica ma, kilkanaście unikalnych artykułów, wśród nich linki do głównej strony - takie było założenie tego zaplecza. I teraz mam pytanie, jak widzi to google, gdy w kolejnych artykułach będą pojawiać się kolejne linki do tej samej strony (podstrony konkretniej). Będzie każdy link traktować na równi z taką samą mocą jak za pierwszym razem zalinkowałem czy już to nie będzie to samo?  :) na logikę wychodzi mi ta druga opcja. I jeszcze co w wypadku linkowania innych podstron głównego serwisu. 

Pierwszy link daję największą śmoc, nie ma chyba sensu dawać więcej jak 3 linki z zaplecza do tej samej domeny.

• Like 1

Sprzedam linki graficzne tematyka - Budownictwo, Fotografia, Finanse, Gastronomia, Motoryzacja, Sport, Nauka, Ślub, Turystyka, IT, Zdrowie, Zwierzęta.

Tani, szybki i niezawodny hosting, już od 35zł rocznie  - Webhosting1st

• 2 weeks later...

Dzień dobry!

Mój pierwszy post i od razu będzie ściana tekstu :)

Trzecie pytanie: czy fraza niszowa to według was poniżej czy powyżej 1000 wyszukiwań wg plannera? Rozmawiałem ze znajomym i on twierdzi, że niszowa to nie jest: samochody francuskie , ale niebieskie samochody francuskie XX wiek. What do you think?

Dziękuję za porady!

IMHO: poniżej 1000 wyszukiwań.

Często frazy między 1000-3000 są najwygodniejsze do pozycjonowania i dają dobrą konwersję.

PS: na "niebieskie samochody francuskie XX wiek" będąc top1 będziesz miał 20 klików/ rok czyli prawie nic,

chociaż mam frazę < 300, duża konwersja i ok. 30 EUR klik w Adsense.

Pierwszy link daję największą śmoc, nie ma chyba sensu dawać więcej jak 3 linki z zaplecza do tej samej domeny.

Pierwszy ( zindeksowany) ma największa moc bo jest pierwszy czyli najbardziej atrakcyjny dla wyszukiwarek.

Większość stron w sieci ( bez SEO) ma dużo więcej linków wychodzących więc naturalnym ;) jest żeby strony zapleczowe też miały ich więcej. Zależy od domeny: jeżeli domena jest "stara" i ma "stare" linki

może mieć dużo linków ( zdywersyfikowanych) To tylko moja opinia (u mnie WMT takie domeny traktuje bardzo dobrze)

• 3 weeks later...

Na pewno najlepiej mieć jak najwięcej domen i różnych IP. Niestety wiążę się to z kosztami. Każdy musi znaleźć jakąś równowagę między kosztami a skutecznością.

A czy ma sens budowanie zaplecza na blogach (blogspot itp) robić jakiegokolwiek bloga i linkowac, czy to nie ma sensu i lepiej miec swoje domeny na swoim serwerze?