Jump to content

Recommended Posts

Dziś na wall-u przeczytałem coś co mnie zainteresowało.

http://www.silesiasem.pl/spamowy-ruch-z-odeslan-w-google-analytics-pimpmyanalytics#comment-20649

choć admin linuxpl.com twierdzi że to nie zadziała ;-)

co by oznaczało że autor się myli, sprawdzimy za m-c w GA i będzie wiadomo

Z plikiem .htaccess sobie poradziałem, podaję co wyskrobałem (tego było najwięcej w GA):

# Blokowanie spamowego ruchu
RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_REFERER} darodar\.com [OR,NC]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} semalt\.com [OR,NC]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} buttons-for-website\.com [OR,NC]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} best-seo-offer\.com [OR,NC]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} simple-share-buttons\.com [OR,NC]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} buttons-for-your-website\.com [OR,NC]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} free-share-buttons\.com [OR,NC]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} guardlink\.org [OR,NC]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} Get-Free-Traffic-Now\.com [OR,NC]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} buy-cheap-online\.info [OR,NC]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} free-social-buttons\.com [OR,NC]

I teraz walczę z ustawianiem filtrów w GA.

Edited by gollumek

W GA niedługo ponoć ma się pojawić narzędzie które ma rozwiązać problemy z tym rodzajem spamu. Przynajmniej tak ostatnie G informowało na swoim blogu i TT

Możesz podać link do wspomnianego wpisu ?

Troszkę mi się pomyliło to nie napisali tego na blogu tylko na swoim koncie G+

https://plus.google.com/+GoogleAnalytics/posts/3985ij5QeCa

Ciekawe na ile im się to w ogóle uda. Bo zauważyłem już, że poza samymi odsłonami z tych spamów niektórzy jeszcze zaczęli zarzucać eventami ;) ze swoimi etykietami w stylu: "Zobacz stronę: www.example.com".

W 100% na pewno nie, uda im się z jednym to zaraz zrobi się kolejne i tak koło będzie się toczyło. Jednak ruchy podejmowane w tym kierunku są jak najbardziej trafne i na plus dla nich, im też zależy na tym

• 1 month later...

mnie tylko zastanawia skąd te spamy trafiają na dopiero co zarejestrowaną domenę, która nie posiada żadnego linka ani wspomnienia o niej gdziekolwiek... Jedyne co z nią jest zrobione to zaindexowanie przez google i zainstalowanie analiticsa

Wiekowy moderowany katalog firm: BiuroFirm.pl

Poczytaj jak działają spam referale one nawet nie pobierają/wchodzą/hitują Twojej strony także wszelkie wycinanie w apachu,htaccesie, blokadzie w google czy Bóg wie jeden gdzie nic nie da one po prostu odpalają losowe ID analyticsa po swojej stronie także jedyne co mozesz zrobić to sobie filtry nakładać co zresztą i tak nic nie da ( tu masz kolejny temat na ten sam temat: http://www.forum.optymalizacja.com/topic/213786-fake-referral-czy-to-nie-irytuje-rozwiazanie - nie sugeruj się ostatnim słowem ) bo zakładają coraz to nowe domeny 

88x31_en.png - semrush z trialem

Szkoda, że Google na razie zupełnie nic z tym nie zrobiło. Dla niszowych stron szum jest tak duży, że analytics staje się zupełnie bezużyteczny.

nihil fit sine causa

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Harry
      Witajcie
      Przedstawiam wam poradnik, opisujący jak przy za pomocą .htaccess zablokować całkowicie ruch z danego państwa lub ze wszystkich państw z wyłączeniem jednego. W grudniu 2020 roku na jednym z for o zarabianiu przez internet zgłosił się do mnie użytkownik, który miał problem z niskiej jakości ruchem na stronie. Target strony na Polskę, a ruch wpada z Rumunii - dziwne... zapytał czy da radę jakoś to zablokować. Odkąd zablokowałem ruch z Rumunii wszystko ustało, problem zniknął, a user cieszy się ponownie konwersją w jednej z sieci afiliacyjnych
      Po tym małym wstępie...

Jeżeli chcesz zablokować ruch spoza Polski (czyli dopuszcza osoby z polskim IP), to w pliku .htaccess dodaj poniższy kod:
      RewriteEngine On RewriteCond %{ENV:GEOIP_COUNTRY_CODE} !^PL$ [NC] RewriteRule (.*) - [F]  
      Jeśli natomiast chcesz zablokować tylko konkretny kraj, to do pliku .htaccess dodaj poniższy kod w miejsce "~~~KOD KRAJU~~~"
      RewriteEngine On RewriteCond %{ENV:GEOIP_COUNTRY_CODE} ^[~~~KOD KRAJU~~~]$ [NC] RewriteRule (.*) - [F]  
      Za przykład niech posłuży Rumunia. Żeby zablokować ruch z Rumunii wystarczy taka reguła
      RewriteEngine On RewriteCond %{ENV:GEOIP_COUNTRY_CODE} ^[RO]$ [NC] RewriteRule (.*) - [F]  
      Ruch z Rosji
      RewriteEngine On RewriteCond %{ENV:GEOIP_COUNTRY_CODE} ^[RU]$ [NC] RewriteRule (.*) - [F]  
      Ruch z USA
      RewriteEngine On RewriteCond %{ENV:GEOIP_COUNTRY_CODE} ^[US]$ [NC] RewriteRule (.*) - [F] Jeżeli chcesz dodać więcej niż jedno państwo, to po znaku " | " dajesz kolejne, np.

Rumunia, Rosja, USA
      RewriteEngine On RewriteCond %{ENV:GEOIP_COUNTRY_CODE} ^[RO|RU|US]$ [NC] RewriteRule (.*) - [F]  
      W spoilerze lista podzielona na KOD | KRAJ

• By coku
      Witam ponownie, przeglądałem już forum pod słowa z tytułu, ale nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi. Mianowicie robię backlinki ze stron z wysokim DR w ahrefs. Teraz znalazłem jak zrobić z telegramu DR93 i zrobiłem, ale patrze że na pasku MOZ pokazuje spam score ponad 40%. Teraz szukam odpowiedzi do jakiego maksymalnie wyniku spam score robić linki ? Czy olać to bo mają niektóre strony wysoki DR ? I tak samo czy robić linki z japońskich blogów z DR90  a spamu ma chyba 18 ? 
    • By Waflu
      Cześć,
      niedawno przenosiłem strony w obrębie jednej domeny, tj. domain.pl do domain.pl/blog/ i domain.pl/sklep/ do domain.pl.
      Zrobiłem przekierowania 301 i na początku wszystko wyglądało super, przekierowania działały. Niestety po paru minutach/godzinach część przekierowań tymczasowo przestaje działać. Czasem wystarczy że pare razy zastosuje Ctrl+F5 lub wyczyszcze pamięć przeglądarki, aby sprawić żeby przekierowanie działało lub nie działało.

Przekierowanie z domain.pl/sklep/ do domain.pl wygląda na proste, użyłem tylko 1 linii kodu, wszystko działa:
      Redirect 301 /sklep https://slowianskibestiariusz.pl/  

Problematyczne jest przekierowanie z domain.pl do domain.pl/blog/ gdzie musiałem zrobić przekierowanie wszystkich linków z sitemap.

Przykład:

Redirect 301 /bogowie https://slowianskibestiariusz.pl/blog/bogowie/ Redirect 301 /bogowie/page/2 https://slowianskibestiariusz.pl/blog/bogowie/page/2/ Redirect 301 /bogowie/page/3 https://slowianskibestiariusz.pl/blog/bogowie/page/3/ Redirect 301 /bogowie/jarowit-pan-wojny-milosci https://slowianskibestiariusz.pl/blog/bogowie/jarowit-jarylo/ Pierwsze przekierowanie z przykładu działa losowo, pozostałe nie mają żadnego problemu. Co najmniej jedna na parę prób wejścia na https://slowianskibestiariusz.pl/bogowie/ kończy się brakiem przekierowania. Wystarczy parę prób z Ctrl+F5 lub wyczyszczeniem pamięci przeglądarki, żeby przekierowanie zadziałało, lub na odwrót - jeśli działa, możemy w ten sposób je rozsypać. Pozostałe przekierowania związane z tą podstroną będą działać.

Na serwerze zainstalowany jest WodrPress i PrestaShop.
      Serwer Litespeed z PHP 7.2, WWW error log nie wyrzuca nic specjalnego. Do edycji używam Notepad ++ z kodowaniem UTF-8 (without BOM).

Chciałbym zrobić stabilne przekierowania z domain.pl do domain.pl/blog/.
    • By znakzapytania
      Witajcie według wszelkich informacji takie działanie promocyjne  jest szkodliwe i  niby nic nie daje w rankingach.Każdy blog o pozycjonowani mówi ze takie blasty już poszły dawno w zapomnienie.   Jednak cały czas widać jak każdego dnia są palone setki miejscówek przez takich własnie toksycznych spamerów. Treść i wartość to ma żadną oczywiście jeśli kiedyś mieliśmy linki na takiej stronie no to ich rating natychmiast spada i stają się zamiast pomocą to naszym przekleństwem. Taki spamer potrafi zabić stronkę w ciągu kilku dni produkując i 20 000 postów. Po tym czasie następują już problemy z indeksowaniem i strona jest bezużyteczna. Pomimo ze próbują robić przeplatanki i inne techniki,które maja nakierować boty Googlerskie na ich śmieciowe strony.  Najwięcej w tej branży to jest mimo wszystko niebieskich tabletek. Mechanizm działa w ten sposób ze jest przejście na stronę i po kilku sekundach  następuje przekierowanie na sklep sieci partnerskiej. Domeny są dziesiątki jak nie setki + wzajemne zapętlanie. Idąc takim tropem przejrzałem chyba z 50 miejscówek i odkryłem ze wielu to jednak niestety Polacy. 

Moje pytanie jest następujące jak to niby ma działać. Szanse na trafienie na takie forum przez klienta są nikłe.  Jedyna opcja to ze robi jakieś chwilowe wybicie następuje ileś zakupów i banicja.
      Jednak każda domena to koszty programy to koszty. Każdy projekt trzeba przygotować lub zlecić więc koszty i jeszcze raz koszty.
      Nie pytam o to czy jest to etyczne bo kto w dzisiejszych czasach myśli o kimś innym niż jego czubek noska. 
    • By FLOWSEO
      Cześć, mam w konsoli info, że strona z powodu hacka ma założony filtr, ale nie na zweryfikowaną stronę, a subdomenę. Głównie się mówi o tym, że subdomena nie powinna zaszkodzić stronie, a jakie Wy macie doświadczenia? 
      Jakie czynności byście rekomendowali w takim przypadku i co sądzicie o powyższym zdaniu na temat wpływie subdomeny na domenę?

Pozdroo!
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy