Jump to content
Sign in to follow this  
Ernii

Drastyczny spadek zarobków po zmianie szablonu na responsywny

Recommended Posts

Zmieniłem szablon na responsywny, by strony lepiej wyświetlały się na urządzeniach mobilnych i tym samym zwiększyć ruch... i rzeczywiscie ilosć użytkowników mobilnych znacząco poszła w góre, czas przebywania na stronie też, współczynnik odruceń zmalał, ale zarobki z adsense mocno spadły. CTR, RPM poleciały masakrycznie w dół.. z urządzeń mobilnych nie ma ani jednego koiknięcia..

Mobilni nie klikają w reklamy, czy jak?

Zmieniłem szablon na responsywny, by strony lepiej wyświetlały się na urządzeniach mobilnych i tym samym zwiększyć ruch... i rzeczywiscie ilosć użytkowników mobilnych znacząco poszła w góre, czas przebywania na stronie też, współczynnik odruceń zmalał, ale zarobki z adsense mocno spadły. CTR, RPM poleciały masakrycznie w dół.. z urządzeń mobilnych nie ma ani jednego koiknięcia..

Mobilni nie klikają w reklamy, czy jak?

nie klikają :) a jeżeli już to przez przypadek...

• Like 1

Ekologiczne torby papierowe z nadrukiem. Wysoka jakość! Chyba, że wolicie torby w Gdańsku ...
Siemianice to taka mała słoneczna miejscowość :)

nie klikają :) a jeżeli już to przez przypadek...

To po co te całe gadanie o mobilności?

To po co te całe gadanie o mobilności?

ilosć użytkowników mobilnych znacząco poszła w góre, czas przebywania na stronie też, współczynnik odruceń zmalał

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Jakie zarobki? Przecież stron nie robi się pod zarabianie na reklamach. Jeżeli strony są robione tylko w tym celu to chyba jest to nawet niezgodne z regulaminem adsense.

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

No to w czym masz problem? Masz większy ruch, lepszy współczynnik odrzuceń, więcej czasu spędzonego w witrynie. Czyli jednak pomogło wprowadzenie wersji na komórki?

• Like 1

Podniesienie Twoich zarobków ??? No nie - jest odwrotie - Ty masz zarabiać jak najmniej.

Mobilni nie klikają w reklamy - używam telefonu komórkowego przez cały dzień - reklamy zamykam lub pomijam szerokoim łukiem. Klient mobilny jest specyficzny: potrzebuje dostac informację szybko, ma być treściwa, nie za długa aby nie było tl;dr, odpowiednio sformatowana .. i tyle.

Mobilni nie klikają w reklamy na komórkach. Na tabletach już tak ale to nie to sao co desktop.

POczytaj sobie o eyetrakingu :)

• Like 1

Blog seo.zgred.pl inclick przestał istnieć, teraz wszystko jest na Zgred.pl no i powstał Semgence

Może zastosowałeś jednostki elastyczne? Wróć do klasycznych i sprawdź. Responsywność sama w sobie nie jest złem;) A że klikalność spadła, to wiadomo, ale nie jest to wina responsywności.

Mobilni nie klikają w reklamy

Coś chyba klikają. CTR z wczoraj:

Komputer - 0,53%

Zaawansowane urządzenia przenośne - 0,82%

Urządzenia typu tablet - 0,24%

Mobilni nie klikają w reklamy na komórkach. Na tabletach już tak ale to nie to sao co desktop.

Ja co prawda od niedawna bawię się w adsense, ale za ostatnie 28 dni wyniki mam takie:

wszystkie: 10,98 zł, z tego mobilni: 0,03 zł

aczkolwiek dane nie są wiarygodne, bo analitycs coś ostatnio świruje, jednego dnia mam 113 wejść, a drugiego 0, by w kolejnym mieć np 60... poza tym mam ostatnio zarobek w adsense 0,03zł w danym dniu, a kliknięć 0 :( więc dziwne rzeczy się dzieją ...

Ekologiczne torby papierowe z nadrukiem. Wysoka jakość! Chyba, że wolicie torby w Gdańsku ...
Siemianice to taka mała słoneczna miejscowość :)

Nie. Klasyczne są.

A czy zmieniły Ci się miejsca reklam? Moja strona po zmianie na responsywną, miała nadal podobną strukturę (wygląd i miejsca reklam). Odnotowałam spory wzrost kliknięć i zarobków, no ale wszystko zaczęło lecieć z początkiem roku. Więc bycia responsywną za to nie winię. Jako ciekawostkę mogę podać, że od kilku dni byłam na nich wkurzona i posprzątałam stronę z reklam (zostały dwie - na początku i na końcu wpisu). RPM cały czas podobny...

Do M0drzew:

To za mało wejść, żeby coś powiedzieć na pewno. Poczekaj aż będziesz miał przynajmniej 1 000 dziennie na daną stronę.

Edited by Cairns

Jeśli teraz masz mniej mimo/dzięki responsywnemu designowi to znaczy, że wcześniej miałeś dużo przypadkowych kliknięć mobilnych i teraz jest prawidłowo.. nie pociesza ale taki jest wniosek.