Jump to content

Czy jest jeszcze jakiś powód, dla ktorego warto używać Chrome?

Recommended Posts

Powód....

Robiłem prywatny eksperyment, ale podzielę się wynikami, chociaż nie jasnymi. Postanowiłem pozycjonować 2 strony o identycznej tematyce, w identyczny sposób, jedną z PC, gdzie nie miałem nawet zainstalowanego chrome, używałem firefoxa.

Drugą z laptopa z internetem mobilnym używając tylko google chrome.

Więc podsumowując:

2 różne urządzenia, 2 różne ip u 2 różnych dostawców

Serwisy na tym samym hostingu, każda domena miała w nazwie słowo klucz.

2 różne narzędzia dla webmasterów (w sensie konta), pierwsza strona z mailem z wp, druga z gmail.

2 nowe domeny zarejestrowane u tego samego operatora, ale każda na inną osobę

SSL na każdej domenie, ale pakiet podstawowy

Obie strony na wordpress, z tym samym szablonem. Treść oczywiście nie identyczna ale podobna.

Wynik po 4 miesiącach:

Pierwsza strona:

(od firefoxa) po 4 miesiącach fraza kluczowa na pozycji 18

(od chrome) po 4 miesiącach na pozycji 5

Wniosek... W terii plusuje google za używanie ich produktów, a praktyce może to być przypadek. Zresztą tu trudno o jakieś inne wnioski. Może coś konkretnego by wyszło na teście na 100 stron.

Darmowa porównywarka pożyczek online.

Polecam także: zdjęcia Świdnica

oraz pamiątki Świdnica - sklep online

To teraz zacznij stosować inne przeglądarki i zobaczysz jaki będzie to miało wpływ ;) Jeszcze trochę i spotkamy się z teoriami, że ilość pamięci RAM z urządzenia z którego linkujemy ma wpływ na moc linków...

ilość pamięci RAM z urządzenia z którego linkujemy ma wpływ na moc linków

to znaczy, że nie ma??

załamałeś mi świat.. znieczulico Ty..

..idę się ciąć.

• Like 1

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Wynik po 4 miesiącach:

Pierwsza strona:

(od firefoxa) po 4 miesiącach fraza kluczowa na pozycji 18
(od chrome) po 4 miesiącach na pozycji 5

Pewnie google uznało cię za White Seo Master :ph34r: długo zajmujesz się pozycjonowaniem?

@marcin89 ciekawe jest to co napisałeś. Jeśli faktycznie obie strony zrobiłeś identycznie ciekawe skąd ta różnica.

Producent zbiorników ze stali nierdzewnej. Indywidualne podejście,doświadczenie, wysoka jakość obsługi i produkowanych zbiorników. Skontaktuj się z nami!

Tak jak ktoś napisał Netflix działa po HTML5 bez problemu na Chrome. Poza tym powinniśmy zmierzać w kierunku HTML5 i zostawiać daleko w tyle przeżytki typu Flash, Silverlight, itp.

Jeszcze trochę i spotkamy się z teoriami, że ilość pamięci RAM z urządzenia z którego linkujemy ma wpływ na moc linków...

A ja specjalnie zamówiłem 4 takie kości:

http://www.komputerswiat.pl/nowosci/sprzet/2014/15/128-gb-ramu-w-jednej-kosci.aspx

Przy takiej kości pozycje błyskawicznie będą leciały w górę ;)

Ciekawe jak wygląda moc linków z komputerów spełniających wysokie wymagania pod Wiedźmina ? Coś czuję, że wiedźmińskie znaki przy takiej mocy się chowają