Jump to content

pomoc przy optymalizacji i pozycjonowaniu

Recommended Posts

to jeden z bardziej budujących wątków, jestem pod wrażeniem wykładu Dirty Frank, Brawo - wydrukowałem sobie treść i zamierzam systematycznie pracować!

czy naprawde na allegro w ktegorii linki 1000 ofert to tylko piękne obrazki, nic tam nie na wrtościowego? niemożliwe.... Czy nie ma żadnego typu ofert na alledrogo - narzedzi pomagajacych pozycjonowaniu, które są warościwe?

zapewne i są, ale my w większości z nich nie korzystamy, a oferty mega promocyjne to przeważnie jakiś gimbus który za kasę którą dostał na komunię kupił soft za 300 zł staje się sełoekspełtem i łowi a alledrogo jeleni. Jak mu się uda, to ma na frytki w szkolnym bufecie...

pieniądze nie śmierdzą

Dirty Frank - a kiedy w taki sposób wypozycjonowałeś sobie stronę ? Bo kiedyś wystarczył SWL i były TOPy teraz SWL i mas BANa :) Może zamierzchłe czasy to były :)

Co do wymagania pozycji to też chyba nie do końca, przynajmniej nie tak szybko, bo nie raz tu już było o takich co wbijali w TOPy szybko, a Google potem szybko stronę uwalało, to trochę szkoda kasy i czasu na taką współpracę.

Co do allegro to na pewno coś się znajdzie ciekawego, ale coś tam trzeba wiedzieć, bo inaczej to się łyknie wszystko i potem zrobisz sobie krzywdę. Chociaż widzę, że niektórzy już ostrzegają przed np. blastem na główną stroną, bo niby za dużo linków na raz, ale ostrzegają.

A Ci co zapewniają TOPy, wiem że są tacy którzy umieją to zrobić z każdą stroną, ale ich jest niewielu i raczej się nie reklamują na allegro, bo roboty im nie brakuje, a tam głównie Ci co coś oferują to za jakieś śmieszne pieniądze, które Ci co umieją zarabiają w sekundę.

Tak że głównie nie ma co patrzeć na propozycje typu: 40 tys najmocniejszych linków z 9.99zł - termin wykonania 3 dni. I pojechali po wiki :)

Wiele osób posiadających strony nie wie nawet że istnieje takie coś jak pozycjonowanie, a zasoby internetu kończą się im na przeglądarce google i allegro. A skoro na allegro można także kupić "pozycjonowanie" to kupują, często nie wiedząc nawet co.

fotowojtkowiak.pl  -  fotograf ślubny oborniki | lifesgood.pl - naturalny blog

Wiele osób posiadających strony nie wie nawet że istnieje takie coś jak pozycjonowanie, a zasoby internetu kończą się im na przeglądarce google i allegro.

Dokładnie tak. Ostatnio przeglądałem znajomemu stronę bo pomimo łatwych fraz jest w otchłani. Tak na szybko to brak jest 301 z www na bez, mało tekstu, a jak już to skopiowany, linków do strony praktycznie wcale, treści i meta powtarzają się na stronach i mnóstwo innych błędów. Ten znajomy ma w firmie kogoś kto się tym zajmuje i jakieś tam pojęcie o tworzeniu stron ma, no więc mu przekazał uwagi.

No to strasznie się obruszył że wszystko jest ok, przecież strona wizualnie wygląda bardzo ładnie (rzeczywiście tak jest), a na 301 powiedział że to głupota przecież lepiej jak będą 2 strony w Google.

Postanowiłem więcej nie tłumaczyć bo ręce opadają.

• Like 1

Portal dla lekarzy i pacjentów - wkrótce start.

Wiele osób posiadających strony nie wie nawet że istnieje takie coś jak pozycjonowanie, a zasoby internetu kończą się im na przeglądarce google i allegro.

Dokładnie tak. Ostatnio przeglądałem znajomemu stronę bo pomimo łatwych fraz jest w otchłani. Tak na szybko to brak jest 301 z www na bez, mało tekstu, a jak już to skopiowany, linków do strony praktycznie wcale, treści i meta powtarzają się na stronach i mnóstwo innych błędów. Ten znajomy ma w firmie kogoś kto się tym zajmuje i jakieś tam pojęcie o tworzeniu stron ma, no więc mu przekazał uwagi.

No to strasznie się obruszył że wszystko jest ok, przecież strona wizualnie wygląda bardzo ładnie (rzeczywiście tak jest), a na 301 powiedział że to głupota przecież lepiej jak będą 2 strony w Google.

Postanowiłem więcej nie tłumaczyć bo ręce opadają.

Bo to był informatyk programista a nie "pozycjoner" :P Są firmy które zajmują się tworzeniem www a są które te strony optymalizują pod kątem SEO :P

No nie był to pozycjoner, ale chodzi o to że nie przyjmuje uwag. Strona jest ładna to ma być wszystko ok i już i jak mu śmiem uwagi zwracać.

Skoro wszystko i tak wie lepiej od Ciebie, to właściwie po co mu Twoja pomoc? Machnij na to ręką i daj sobie spokój. Nie ma się co stresować pierdołami

fotowojtkowiak.pl  -  fotograf ślubny oborniki | lifesgood.pl - naturalny blog