Jump to content

Przenosiny na nowy szablon


Recommended Posts

Słuchajcie mój blog (WordPress) działa sobie teraz na konkretnym szablonie, który chciałbym niebawem zmienić. Nowy szablon mam już wybrany, ale nie chcę go "upubliczniać" zanim nie poustawiam i nie dopieszczę wszystkiego do samego końca. Wchodząc w Panel Administracyjny WP klikając na Wygląd -> Personalizacja mam do wyboru zakupiony szablon, klikam Personalizuj i jest ok. Ustawiam sobie wygląd tak jak mi się podoba, ale nie mogę zapisać postępu bez Upubliczniania. Macie na to jakiś sposób?

Wszystko o kotach, rasy kotów oraz filmy o kotach znajdzecie na moim portalu Dookoła KotaTV. Zapraszam serdecznie!

Link to post
Share on other sites

Może za pomocą wtyczki (np. Duplicator) skopiować bloga na subdomenę lub do katalogu i tam podziałać z wyglądem. Jak będzie gotowy z pomocą Duplicatora przenieść z nowym wyglądem na domenę docelową.

Niech On już w takie wtyczki lepiej się nie bawi, bo zaraz będzie płacz że wszystko stracone. Zainstaluj sobie lepiej wtyczkę która daje możliwość tymczasowej przerwy pracy serwisu, i podmień sobie na spokojnie szablon. Najlepiej zrób to w nocy, wtedy jest najmniejszy ruch.

Jeżeli podmiana wtyczki ograniczy się do 1-2h to nawet nie instaluj żadnej wtyczki tylko zrób sobie to w nocy w godzinach w których masz najmniejszy ruch i będzie wszystko dobrze.

Jak będziesz ustawiał nowy szablon to nie dopieszczaj go od razu na cacy, zrób tak żeby serwis funkcjonował i żeby wszystko ładnie się wyświetlało, dopieścić możesz sobie w każdej chwili, nawet przy dużym ruchu nie wyłączając serwisu.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Jeśli ten serwis jest dla Ciebie ważny, możesz utworzyć dla niego drugie środowisko testowe na którym testowane będą zmiany w serwisie przed wdrożeniem ich we właściwym serwisie. Środowisko takie możesz utworzyć na subdomenie, na innej domenie lub na stacji roboczej. Dla tekiego drugiego środowiska tworzysz oczywiście drugą instancję bazy danych.

Po przetestowaniu wszystkiego na "środowisku testowym" migrujesz zmiany na "produkcję" :) Migrację robisz w czasie najmniejszego ruchu w serwisie.

Przed całą operacją proponuję zrobić backup plików i bazy danych, żeby było do czego wracać w przypadku wystąpienia problemów.

Prosty program do fakturowania: finansis.pl/faktury

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy