Jump to content

Pingwin 3.0 próba wyjścia


Recommended Posts

Jeden malutki serwis, którym administruje załapał się na Pingwina 3.0 i próbuję z niego wyjść. Google ucięło długi ogon. Serwis miał stały przyrost linków od dłuższego czasu(od użytkowników), stąd pod uwagę biorę historię strony i kilka elementów do przeanalizowania:

1. linki

- link sitewide (w serwisie tematycznie powiązanym, ale na kilku tys. stron..)

- link w stopce (w serwisie nietematycznie powiązanym)

- linki w katalogach (tylko kilku(nastu ;) ) najważniejszych moim zdaniem)

2 treść

- od kilku miesięcy był przestój w działaniu serwisu

Pytanie co jest najbardziej toksyczne dla Google według was i czy trzeba dziś zrezygnować z linków sitewide(może zastąpić banerem?).

Edited by makensis
 • Like 1
Link to post
Share on other sites

I to jest to że nigdy nie wiadomo dlaczego tak się stało. Wydaje mi się że najbardziej toksyczne jest linkowanie na frazy kluczowe, zamiast fraza kluczowa + cos tam, ja już mamy 20 czy 100 takich samych odnośników to już samo zaprzecza że do naszej strony linkują naturalnie.

Link to post
Share on other sites

A co dostałeś w komunikacie w GWT

Czysty spam, czy info że masz problem z linkami - tu masz początek odpowiedzi czy o treść czy o linki chodzi.

JAk o linki


link sitewide (w serwisie tematycznie powiązanym, ale na kilku tys. stron..)

- link w stopce (w serwisie nietematycznie powiązanym)

2 linki

+

kilka naście katalogów

Usuń wszystkie i napisz prośbę o rozpatrzenie

Link to post
Share on other sites

czarno widze wyjście z niego

Wy tak na serio?? Wyjście z filtra algorytmicznego jest proste jak ruchanie małolat, wystarczy odpowiednia ilość linków i trochę czasu.

- Przypadek? Wszechświat nie może sobie pozwolić na taki luksus.

Link to post
Share on other sites

A wręcz przeciwnie. Filtr z reguły zaczyna się właśnie od utraty długiego ogona. Potem lecą frazy główne. Powrót do żywych rozpoczyna się od powrotu długiego ogona, a potem wracają główne frazy. Taka sytuacja.

- Przypadek? Wszechświat nie może sobie pozwolić na taki luksus.

Link to post
Share on other sites

Zauważyłem, że na jednej z podstron zamieszczono link do katalogu zbanowanego przez Google.. czy myślicie, że złe sąsiedztwo mogło zadecydować o karze? Jeszcze żywię nadzieje, że dotychczasowy wynik to efekt caffeine i powrót do poprzedniego stylu publikacji treści wystarczy.

Edited by makensis
Link to post
Share on other sites

U mnie stało się to samo w tym samym okresie czasu.

Ciekawe że z każdego pakietu fraz wyleciała tylko jedna. Reszta jak opisaliście powyżej.

Pytanie, czy link tylko ze strony głównej serwisu powiązanego tematycznie, z sidebara może szkodzić?

Link to post
Share on other sites

To kwestia tego jaki jest ten sitewide, jaki anchor, follow/nofollow, itd itd...no i cała reszta linków do sprawdzenia. Potem treść, bo i ona może być słaba/kopiowana/2 zdania na krzyż by site nabić itp. Jak wszystko ogarniesz i naprawisz to wyjdziesz.

Troubles with google penalty? No problem - can fix it!

Link to post
Share on other sites
 • 2 weeks later...

I to jest to że nigdy nie wiadomo dlaczego tak się stało. Wydaje mi się że najbardziej toksyczne jest linkowanie na frazy kluczowe, zamiast fraza kluczowa + cos tam, ja już mamy 20 czy 100 takich samych odnośników to już samo zaprzecza że do naszej strony linkują naturalnie.

Zgadzam się z tym. Z tym, że to bardzo uproszczona instrukcja. Stopień dywersyfikacji zależy od trudności frazy. Na proste frazy można wejść i bez dywersyfikacji.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By FLOWSEO
   Cześć, mam w konsoli info, że strona z powodu hacka ma założony filtr, ale nie na zweryfikowaną stronę, a subdomenę. Głównie się mówi o tym, że subdomena nie powinna zaszkodzić stronie, a jakie Wy macie doświadczenia? 
   Jakie czynności byście rekomendowali w takim przypadku i co sądzicie o powyższym zdaniu na temat wpływie subdomeny na domenę?
    
    
   Pozdroo!
  • By oktus
   Cześć!
    
   Moja witryna zbudowała całkiem niezłą oglądalność i wysokie pozycje na kluczowe frazy. Niestety, na początku grudnia zauważyłem ok. 1100 linków w GSC prowadzących z 2 domen, każdy z unikalnej subdomeny. Od razu rzuciiły mi się w oczy owe domeny: dating-pl-anodynic.com oraz dating-pl-devalorizing.com. 
   Ciekawa sprawa, że po odwiedzeniu podstron, na których rzekomo zamieszczone były linki do mojego serwisu, nie znalazłem ich w kodzie. 
     Niestety, był to początek spadku widoczności. Strona z dnia na dzień traciła oglądalność coraz mocniej. Oczywiście po kilku dniach wszystko poszło do disavow. Jako, że linki szły z subdomen, prócz wykluczenia domen, profilaktycznie dodałem w disavow osobno każdy link. Żadna kara ręczna nigdy nie nadeszła. Po dwóch dniach, kolejna ciekawostka, na kilka dni witryna wróciła dla kilku fraz niekoniecznie powiązanych ze sobą, na trochę niższe pozycje. Był to jednak efekt chwilowy. Witryna traci do dzisiaj i choć odbudowała dla kilku kluczowych fraz 7-20 pozycje (A było tam TOP3/TOP5/TOP10), reszta albo się waha o dziesiątki w górę / w dół, albo nie może pójść dalej. Sytuacja trwa już 2 miesiące. W międzyczasie prowadzę dość ostrożny link building. Wykorzystałem ten czas na mocniejsze zasilenie witryny URLami oraz anchorami brandowymi (Choć nigdy w tym temacie nie było źle, wolę jednak nie narażać się teraz nadmiernie).
    
   Chciałbym zapytać o następujące rzeczy:
   - Czy spotkaliście się z podobną sytuacją i znaleźliście rozwiązanie?
   - Czy jest jakakolwiek metoda inna niż disavow walki z podobnymi sytuacjami? Próbowałem przez whois itp. znaleźć właściciela domen. Niestety dane nie są upublicznione. Gdyby to się udało... No właśnie? Linków przecież nie ma więc o co walczyć z właścicielami takich domen? 
   - Czy możliwe, że disavow jeszcze w pełni nie zadziałało? A może problem stanowi to, że roboty odwiedzając stronę nie widzą linków do mnie, choć te wciąż widnieją w GSC? 
    
   Będę ogromnie wdzięczny za pomoc. Niemiło patrzy się na spadek z 30 000 UU / mc do 4 000 oraz kiedy organic z 80% zaczyna stanowić zaledwie 30%. 
   Pozdrawiam!
  • By mks22
   Witam, zastanawiam się, czy na karę od Google może mieć wpływ zbyt duża liczba linków wewnętrznych na stronie głównej do innych podstron (w postaci dodania linków w postacci listy wszystkich artykułów blogowych). Załóżmy, że w sumie przybyło jednego dnia ponad 20 linków wewnętrznych - a sumarycznie z pozostałymi linkami jest ich około 50 na stronie głównej. Jak myślicie? 
  • By JaneSmith
   Od 04.05 zauważyłam dziwną przypadłość w wynikach wyszukiwania wiodącej dla mnie frazy (obrazek poniżej). Sprawdziłam google search console:
   - brak informacji o działaniach ręcznych , więc wykluczam bana lub filtr ręczny.
   - komenda site:www.wwwww.pl „fraza” - wyświetla stronę na 1 pozycji wyników Google

   Zastanawiam się czy to nie filtr algorytmiczny na daną frazę, bowiem tylko na tę frazę strona nie wyświetla się aktualnie w Google. Na wykresie z ostatnich 28 dni widać (zielona linia) że fraza wyświetlała się w wynikach na przemian / wraz ze spadkami poniżej 100 pozycji.

   Jakie są wasze doświadczenia w tego typu objawów?
    
    

  • By ciocia_hela
   Chciałbym poradzić się Was w następującej sprawie.
    
   Czy zamieszczanie na większości stron zapleczowych jednego kodu AdKontekst albo OnetKontekst zwiększa Waszym zdaniem realnie szanse powiązania ze sobą stron zapleczowych przez Google? Warto to robić, czy lepiej nie? Z jednej strony dobrze byłoby, aby zaplecze na siebie zarabiało, z drugiej ważne jest bezpieczeństwo pozycjonowania. Dotychczas nie zamieszczałem reklam na zapleczówkach.
    
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy