Jump to content

Pytanie o strategię działania

Recommended Posts

Witajcie,

zarejestrowałem się na tym forum aby zapytać o strategię działania.

Mam sklep internetowy z oprogramowaniem. Ostatnimi czasy kupiłem prawa do produktów konkurencji oraz ich domenę. I teraz moje pytanie o strategię działania.

Domena była pozycjonowana na podobne frazy jak mój sklep. Wymyśliłem że mogę zrobić 3 opcje:

1. Przekierowanie. Jeżeli tak to jakie, aby przekazywało moc pozycjonerską na moją domenę?

2. Postawić na tej domenie bloga, wyposażyć go w kontent i traktować jako stronę zapleczową do mojego sklepu.

3. Postawić drugi sklep pod inną marką i wyposażyć go w te same produkty. Oczywiście inne opisy i grafika.

Celem jest maksymalizacja zysku.

Co proponujecie i dlaczego?

Zakładając, że konkurencja nie była w czarnej d..ie z pozycjami,ruchem i marką, podmień tylko nr konta i dane kontaktowe. Jeśli przekierujesz stracisz wizerunek który zdążyli sobie wypracować.

Jeden seo rabin powie tak, a inny powie nie.

Zostałem SEMitą, żeby nawet w pracy siedzieć przy komputerze B)

moim zdaniem jeżeli chcesz kreować markę to potraktuj tą domenę jako zaplecze lub jeżeli generuje ruch to jako stronę główną sklepu. Jeżeli zależy ci na zwiększeniu sprzedaży to postaw drugi sklep

Au Pair to nie tylko nauka języka obcego ale także wspaniała przygoda:)

Zwróć uwagę na np The Coca-Cola company- posiadają marki Cola, Fanta, Sprite.. Nie sprzedają wszystkiego jako colę tylko dywersyfikują marki. IMO powinieneś zrobić podobnie. Nikt nie musi wiedzieć, że teraz Ty zgarniasz cash z obu sklepów.

Jeden seo rabin powie tak, a inny powie nie.

Zostałem SEMitą, żeby nawet w pracy siedzieć przy komputerze B)

lepiej mieć dwa sklepy, o ile domena coś jest warta, w przypadku gdyby się ci przytrafił jakiś filtr na obecnym sklepie A, masz szanse zgarniać ruch z sklepu B. A wiadomo jak G teraz lubi motywować do wykupu adwordsów.

pieniądze nie śmierdzą