merys

Linki z anchorem - skąd, gdzie, jak?

Polecane posty

Heja. Potrzebuję zrobić sobie listę samych stronek, gdzie można robić linki z anchor textem. Potrzebuję dopalić stronę na kilka nowych anchorów. Mam różne listy stronek ale na nich różne linki można zrobić, nie ma takiej kategorii by na każdej stronie z listy można było sobie zrobić link z anchorem do swojej strony.

Na forach - czasem w stopce można, czasem stopki używać nie można.. Na blogach -w komentarzach - raz nick można mieć ze słowem kluczowym ale innym razem nie. Na blogach dodatkowo zawsze link ma być do strony głównej a przydało by mi się do robienia linków do podstron na konkretne anchory.. Różne social media czy social bookmarks to też tylko niektóre pozwolą na zrobienie linka z anchorem.

Jedyna taka pewna kategoria, która w tej kwestii jest to blogi i na darmowych platformach blogowych. Bo w blogach można robić swoją dowolną treść z dowolnymi linkami o dowolnym wyglądzie.

Żadna inna kategoria nie przychodzi mi tutaj do głowy.. Podzielcie się swoimi poradami, gdzie i jak harvestować takie coś, aby mieć dużą listę stron do robienia anchorów :)

Mam różne listy stronek ale na nich różne linki można zrobić

każdy pisze że ma a nie ma. jak masz to pokaż ;)

przydają się różne linki, te z url też jak będziesz miał tylko z anchorem, to masz większą szanse na jakiś filtr. Nikt rozsądny nie da ci swojej bazy miejscówek, bo zasada jest prosta, im mniej osób tam linkuje tym lepsza to miejscówka.

W części ksiąg gości linkujesz z dowolnym anchorem- ale te z założenia są na maxa zaspamowane, często też znikają. Mi z listy 300 po kilku miesiącach została mniej niż połowa działających

Edytowano przez Arkaszka

czasy szybkiego pozycjonowania  się skończyły,  na topy wchodzi się powoli, szybko to są adwordsy 

Mam ...

to do dowcipów przenieść :)

• Like 1

Ekologiczne i najtańsze torby papierowe. Wysoka jakość!

Każdy ma jakieś listy stronek gdzie linki można dodać. Na pewno znaczna część osób ma takie same lub pokrywające się. :)

Prawdopodobnie najlepszy blog na temat SEO SzlafRock.pl -   Certyfikat SSL

Każdy ma jakieś listy stronek gdzie linki można dodać

taaa ... tylko czy aby aktualna ? :)

Niecały rok temu robiłem sobie taką listę - pięknie posegregowana, w wordzie, z kolorowo zaznaczonym urlem . Na listę trafiały tylko podstrony z PR . Jak PR był 5 to max 50 linków wychodzących , jak PR podstrony 4 to max 40 linków wychodzących itd, itp .... Jak teraz sprawdzam to coś się pozmieniało. Albo PR z 5 na 0, albo strony już nie ma , albo komentarzy przybyło 600 ... Nie wiem tylko czemu ocalały strony o pedałach i lesbijkach wegetariankach ....Chyba google się boi mniejszości sexualnych ;)

znaczna część osób ma takie same lub pokrywające się.

no na "mniejszościach" widziałem kilku rodaków zupełnie nie zainteresowanych tematem tylko linkami :)

To już nie te czasy kiedy waliło się linki do stopek i komentarzy stron niezwiązanych tematycznie. Google posiada szereg klasyfikatorów tego typu linków, które sprawdzają praktycznie wszystkie cechy danego odnośnika. Bardzo łatwo jest odróżnić takie linki na podstawie czynników takich jak choćby dane routingu, odległość kosinusowa tekstu do anchora bądź tekstu strony docelowej, kod html segmentu otaczającego link. Ponadto, odkąd zaczęli oni renderować strony, sam wygląd linku i jego otoczenia dostarcza dużej pewności co do jego spamowatości.

Nawet jeżeli moc tych linków w krótkim okresie przejdzie, to kiedy algorytmy typu pingwin się odświeżą, strona dostanie po tyłku za zbyt dużą ilośc tego typu odnośników. Każdy kto wysyłał linki do disavow zaoszczędził googlowi kupę roboty przygotowywując sety do treningu modeli :) Część ludzi może obserwować skoki pozycji dzięki stosowaniu tego typu linków ponieważ algorytm jest rozbity na 2 główne cześci: analizy grafów ( przepływ mocy przez linki ) i modeli klasyfikujących strony oraz odnośniki. Analiza przepływu odbywa się o wiele częściej niż odświeżenia klasyfikacji dlatego też przed ewentualnym klapsem można obserwować częściowe poprawy pozycji. Googiel dokręca śrubkę z update na update więc ta granica będzie już tylko coraz niższa.

Edytowano przez cenzura
  • Like 2

Ciemna strona mocy!

(...) lesbijkach wegetariankach (...)

Są fotki? No to nie chwal się, że masz tylko zarzuć linkiem ;)

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

cezura, myślisz że G nie szkoda mocy obliczeniowej na klasyfikację i porównywanie treści strony i odnośników, w końcu jest kilkaset mln działających stron x ilość podstron, a serwery się grzeją... , łatwiej jest im im wycinać spamowe linki prostym algorytmem ilość tekstu do ilości linków czy podobnym prawie mechanicznym klasyfikatorem

czasy szybkiego pozycjonowania  się skończyły,  na topy wchodzi się powoli, szybko to są adwordsy 

Arkaszka, myślę, że przez to te updaty występują w miesięcznych odstępach. Zresztą rendering strony zajmuje więcej czasu niż porównywanie podobieństwa tekstu. Poza tym wszystkie te cechy są łączone razem, nawet takie informacje jak ilość linków do ilości tekstu ma znaczenie i pomaga w klasyfikacji. Te wszystkie dane się dopełniają i pomagają podjąć modelowi decyzję czy coś jest spamowym linkiem.

Ciemna strona mocy!

Kolega dał listę katalogów ale to chyba nie o to chodziło ;) Ja też jestem tym zaciekawiony, bo czasem chciałbym dopalić anchorami. Tak by po prostu zrobić porcję np 20 anchorów na jakąś/jakieś frazy.

Ale zwykle wychodzi na to, że lecę strona po stronie i robię różne linki, bo na większości się nie da...

Gdy chcę robić same anchory to i tak się okazuje, że 10 razy więcej różnego rodzaju linków zrobię a nie anchory, których chciałem.

Kategorie, które są pod tym względem dobre to fora - ale raz się da a raz juz nie, katalogi - ale wiadomo jak to jest z katalogami, własne blogi zapleczowe i różne artykuły preclowe - a z nimi też wiadomo jak jest.

Więc praktycznie pozostaje robić bloga za blogiem jak się chce przyrostu anchorów...

Kiedyś na forach na skrypcie expression engine można było zawsze pisać w "bio" ale przez to stały się bardzo popularne w pozycjonowaniu i ten moduł był coraz częściej odłączany od forum.

Podobnie na takich forach jak to w vBulletin - w strona o mnie. No ale też na skutek spamowania większość adminów wyłączała tę opcję..

Mam różne listy stronek ale na nich różne linki można zrobić

Mam swoje listy robione od ponad roku i załatwiłam sobie ostatnio dobrą listę. Co do tego robienia linków wg jakiś list, to moja lista była oparta na tym co wcześniej znalezione w internecie. Jestem przekonana, że te same adresy są na tysiącach list. Zaczęłam teraz pozycjonować nowego bloga lecąc tymi starymi przerobionymi listami i co...? Idzie bardzo dobrze.

A jak można znaleźć strony o dobrych parametrach tak by pozycjonerzy nie mieli ich na swoich listach..? Skoro oni szukają akurat tych stron z dobrymi parametrami? Też tak kiedyś myślałam ale to głupie myślenie. Jak dobry adres url to na pewno już jest na jakiejś liście :D

Odległość cosinusowa, kod otaczający link i różne inne czynniki, to jak roboty oceniają wygląd strony i charakter linków na niej. To co jest tak traktowane algorytmicznie jako sposób analizy jak i prezentacji danych na stronie dla maszyn.

My to widzimy od razu gołym okiem. Czy jest to link na pośród tekstu z anchorem, czy jest w stopce, czy w profilu. Czy strona jest ok czy jest bardzo zaspamowana i inne czynniki.

Akurat pod tym względem linki z forów prezentują się nieźle. Bo raz się uda zrobić anchor a raz nie uda w stopce. Dochodzą dodatkowe linki czasami w postaci przycisków. Można zrobić urozmaicenie na różne anchory i różne podstrony by było lepiej widoczne.Na większości da się robić link w profilu.

Są nietypowe fora, będące częścią większego serwisu, gdzie można dołączyć do tego jakiś swój miniblog z dodatkowymi anchorami.

Linki można robić z forów na różnych skryptach dla większego urozmaicenia.

Czasem jak można mieć linki zarówno ze stopek jak i przycisków, to szybko można zrobić duży przyrost liczby linków, poprzez napisanie kilku postów.

Co prawda to są linki site wide z jednej strony i nie jest to tak samo wartościowe jak ta sama liczba linków z różnych stron ale pod niektórymi parametrami dla google wciąż istotny wskaźnik to jest liczba wszystkich linków..

W jednym wzorze widnieje np liczba wszystkich domen linkujących, w innym liczba wszystkich stron i podstron a w jeszcze innym ogólna liczba linków.

Więc co by tam niemówić to i tak lepiej mieć więcej linków z jednej strony niż tylko 1 i wygląda to naturalniej niż profile, które zostały tylko założone i nie pisały postów..

Linki ze stopek wcale nie są nieskuteczne albo szkodliwe. Wiele razy dopalałem strony robiąc dużo linków w stopkach na forach i efekty były bardzo dobre. Może być źle jeśli będzie za dużo linków z forów ale za dużo - względnie. Aby były dobre proporcje to wystarczy w między czasie robić linki z innych źródeł.

Na niektórych forach uda się zrobić linki w treści postów. Z wielu for gdzie jest powiązanie tematyczne i te same słowa kluczowe - to warto narobić sobie dużo linków :)

Także fora są bardzo dobre do robienia anchorów. Można też zrobić wyciąg z linków do strony konkurencji, ze wskazaniem tych miejsc gdzie są anchory i na tych samych stronach robić anchory do swojej strony. Jeszcze można kupować linki z anchorami. To są najlepsze rozwiązania na anchory :)

A strony te, które są od lat i bardzo popularne w świecie, z dużym PR i TR rządzą się innymi prawami. Gdy jednocześnie są tam miliony linków normalnych i spamujących, gdy tyle się zmienia każdego dnia, one są nie do zbanowania, nie do ukarania. Google ma problem taki, że niektórych nie może ukarać. Np jak facebook albo google plus może stracić na wartości. Jak google mogło by ukarać linki od siebie samego.

Strony najmocniejsze są na licznych listach i wciąż dobre od lat. Im dłużej strona istnieje tym większe zaufanie i tym trudniej aby google karało za spamujące linki niektórych użytkowników.

Wcale nie chodzi o to by nie dzielić się listami. Ktoś ma na liście twittera i nie chce się podzielić i myśli, że dzięki temu jego linki są mocniejsze i ukrył bloggera i goldenline przed całym światem..

Edytowano przez silverhaze

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez Beltan
      Jak w temacie, macie jakieś doświadczenia w układzie że za SEO/SEM na sklepie internetowym dostajecie % z obrotów jako należność za swoją pracę i jak w takim rozliczeniu pracujecie/chcieli byście pracować?
      Rozliczanie za frazy przestało być takie atrakcyjne, fraza frazie nie równa co powoduje różne konsekwencje, konkurencja też nie śpi. Z kolei pozycjonowanie abonamentowe pozostawia luźną furtkę interpretacjom co i za ile się należy.
      Wiadomo że za skuteczność klient zapłaci więcej na udziałach, ale na pewno nie padnie ofiarą dobierania kiepskich fraz, generowania sztucznego ruchu, ani pójścia na łatwiznę na inne sposoby, tylko podbije efektywność sprzedaży z jak najlepszym przebiciem (w założeniu). Nie musi zastanawiać się nad SEO/SEM na którym się nie zna, czy wszystkie "efekty specjalne" w kampaniach są uzupełniane, analityka, konwersje, jest dużo dodatkowej pracy za którą trzeba płacić i poświęcać dodatkowy czas na to, a wiadomo choćby taki etat analityka ruchu na stronach internetowych, mediana 7 tys zł/mc, kto na to nastarczy jak rozkręca młody biznes, a jeszcze dodatkowa optymalizacja, zaangażowanie w rozbudowywanie treści i dodatkowe usprawnienia podnoszące jakość i skuteczność. Taki układ może być sprzyjający.
      Zastanawiam się jakie są minusy takiego układu, co może przeszkadzać, budzić wątpliwości, o co należy zadbać przy nawiązywaniu współpracy tego typu?
      Jakie macie myśli na ten temat?
    • Przez seo-synonimy
      Wykonam Audyty SEO + optymalizacja stron!

Obszerny Audyt i optymalizacja strony!

Zapraszam do skorzystania z oferty dotyczącej optymalizacja stron. Wiele testów, wielu ekspertów, nawet same wytyczne twórców algorytmów wyszukiwarek potwierdzają - strona musi być przyjazna dla użytkownika i dla robotów odwiedzających stronę. Jeżeli taka nie będzie - wysokie pozycje staną się tylko mrzonką.
      Oferuję profesjonalną pomoc w optymalizacji stron opartych na autorskich lub darmowych CMS, stron HTML, blogów, sklepów online i stron firmowych. Do każdego zlecenia podchodzę z należytą starannością, przyglądając się stronie pod kątem optymalizacji SEO i wdrażając wymagane poprawki. Wszystkie prace zostaną udokumentowane audytem SEO (zwykle od 20 do 50 stron A4) - profesjonalnie przygotowany, opisujący wszystkie poprawki i zmiany wdrożone na stronie.
      Zapraszam do skorzystania z oferty. Koszty optymalizacji strony ustalane są indywidualnie.
      Kontakt: damian@seo-synonimy.pl

Zapraszam do współpracy!
    • Przez Miyagi
      Posiadasz stronę internetową, ale nie realizuje ona Twojego celu biznesowego? Chcesz oferować usługi przez Internet, jednak nikt nie odwiedza Twojej witryny?

Pozycjonowanie stron internetowych, to jedna z najbardziej skutecznych form reklamy w Internecie. Wynika to m.in. z popularności wyszukiwarki Google, a także nieinwazyjności. To potencjalni klienci sami znajdują stronę lub sklep internetowy, którego produktami lub usługami są zainteresowani.

Dzięki usłudze pozycjonowania jesteśmy w stanie sprowadzić wartościowy ruch na Twoją stronę internetową i zamienić go w potencjalnych klientów.

Dlaczego warto ze mną współpracować?
      skuteczność potwierdzona pozytywnymi opiniami Klientów,
      indywidualna wycena na podstawie branży oraz oczekiwań,
      konkurencyjne ceny,
      nie zawieram długoterminowych umów - miesiąc wypowiedzenia,
      co miesiąc przesyłam statystyki wraz z podsumowaniem,
      wystawiam FV VAT.

Więcej informacji: http://marketing-sensei.pl/uslugi/pozycjonowanie/pozycjonowanie-stron-internetowych/

Zapraszam do kontaktu!

Dane firmy:
      Marketing Sensei
      ul. Mickiewicza 81/31
      60-837 Poznań
      NIP: 6652737988
      e-mail: hello@marketing-sensei.pl
      www: marketing-sensei.pl
    • Przez Seochess.pl

Wykonam kompleksowe usługi SEO dla klienta indywidualnego jak i firm. Link Building najwyższej klasy. Seo jest jak partia szachów. Rozegraj swoją konkurencję już teraz. Zobacz moje usługi!

STRATEGICZNE PLANOWANIE

Twoja strona potrzebuje strategicznego planowania i dobrze zoptymalizowanej kampanii backlinkowej. W dzisiejszych czasach odpowiednia optymalizacja i kampania backlinkowa to podstawa. 80 % sukcesu. Brak odpowiedniego zaplecza nigdy nie pozwoli Ci dostać się na sam szczyt wyszukiwarek. Współpracując ze mną masz pewność, że otrzymujesz usługę czy produkt, który pozwoli ci na optymalizację i backlinking 21 wieku. Rozegraj przeciwnika razem z nami !

CZAS TO PIENIĄDZ

Twój czas to pieniądz. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę. Dlatego każde zlecenie wykonujemy w tempie ekspresowym! Maksymalny czas wykonania usługi to 10 dni, jednak nasza średnia jest dużo lepsza! Robimy wszystko, abyś był zadowolony. Bardzo istotny jest dla nas także fakt, abyś brał czynny udział w tym co robimy i nanosił zmiany czy poprawki. Współpraca popłaca! Nie zapomnij również dobrze zoptymalizować swojego zamówienia pod względem logistycznym, tak aby miało ono sens.Każdy detal ma znaczenie…

EFEKT GWARANTOWANY

Wszystko co robimy, to najwyższej jakości usługi Backlinkowe. Link building ma swoje wady i zalety, ale jest niezbędny abyś zaistniał w wyszukiwarce i pokonał swoją konkurencję. Nasza rola polga na tym, aby nawigować twój ruch na szachownicy wyszukiwarek i prowadzić Cię krok po kroku do zwycięstwa. Warto pamiętać, że kampania backlinkowa powinna być przeprowadzona w odpowiedni i zrównoważony sposób.

Rozegraj przeciwnika razem z nami!

Oferta detaliczna :

Profile forumowe :

- Polskie
      - Zagraniczne (język angielski)
      - do 3 komentarzy na każde konto
      - wybrany anchor text i słowo kluczowe

Blogi Expires :

a) Blogi Tumblr 

- PA>27 + 10 zespinowanych artykułów + anchor text
      - PA>30-34 + 10 zespinowanych artykułów + anchor text
      - PA>35 + 10 zespinowanych artykułów + anchor text
      - PA>40 + 10 zespinowanych artykułów + anchor text
      * PA >35 ORAZ PA>40 nie zawsze dostępne!

Blogi Wordpress

c) Blogi Weebly

d) Blogi Webnode
      -

e) Blogi Over-blog

- Content building - artykuły wysokiej jakości, opytmalizacja wordpressa pod szybkość i seo, proste landing page pod proste produkty które dobrze konwertują.

- Trust Ranki - serwisy internetowe o wysokim PA ORAZ DA - czyli tworzymy konto i zostawiamy link w sygnaturce/strona internetowa/about

- Optymalizacja - Seo Audyt + monitoring pozycji w google (Rank Tracking via Scrapebox ) + raport

Proszę zapytać o ofertę na dane kontaktowe. 

Dane kontaktowe:

Tomasz Roman
      support@seochess.pl
      info@seochess.pl
    • Przez SEOsklep24.pl
      Z przyjemnością prezentujemy nową usługę - tematyczny content marketing. Zdobędziemy dla Państwa wysokiej jakości linki z prywatnej grupy domen, których jesteśmy właścicielami. Tą ofertę dedykujemy dla właścicieli stron o tematyce Budownictwo, Nieruchomości, Ogród, Dom. Pozycjonują Państwo stronę firmy budowlanej lub architekta ogrodów? Prowadzą Państwo blog budowlany lub lifestylowy? Doskonale - linki content marketingowe z naszych witryn na pewno wpłyną pozytywnie nie tylko na pozycje witryny w wyszukiwarce Google, ale także pozwolą na zbudowanie i umocnienie wizerunku firmy/portalu wśród internautów.

Co oferujemy?

W ramach usługi tworzymy wysokiej jakości artykuł poradnikowy/branżowy (oczywiście dotyczący tematyki linkowanej witryny) i publikujemy go na jednej z 10 domen z grupy Budownictwo, Nieruchomości, Ogród, Dom. Oczywiście po publikacji wysyłamy link prowadzący do dodanego artykułu wraz z odnośnikiem kierującym do Państwa strony.

Podana cena dotyczy jednej publikacji (w cenę wliczony jest unikalny artykuł 3000 znaków napisany przez profesjonalnego copywritera).

Oto, dlaczego warto skorzystać!

Podczas budowy grupy stron skupiliśmy się na jakości - zarówno tej związanej z internautami oraz wyszukiwarką Google. Na stronach opublikowana jest pokaźna baza artykułów i poradników bez linków.
      Poniżej lista dokładnie opisująca domeny:

Grupa składa się z domen z historią ( 2001 – 2013 )
       Artykuły są tak tworzone aby przynosiły również ruch organiczny z Google! Wszystkie domeny są osadzone na nazwach .pl
      Każda domena posiada unikalny szablon
      Domeny pochodzą z przechwycenia (strony nigdy nie miały filtrów/banów)
      Wszystkie domeny są systematycznie linkowane z różnych miejsc
      Żadna z domen nigdy nie zostanie (i nie była) podpięta pod Systemy Wymiany Linków (SWL)!
      Na stronie opublikowane są wysokiej jakości poradnikowe (przydatne dla użytkownika) teksty
      Każdy artykuł będzie miał miniaturkę przesłaną przez klienta lub dodaną z darmowej bazy zdjęć
      W każdym miesiącu staramy się dodać 1-2 artykuły bez linków, tak aby zaplecze wyglądało na jak najbardziej naturalne
      Wszystkie domeny mają różne IP!
      Wskaźniki TF i CF sprawdzane były w majestic.com, a ilość BL na ahrefs.com. Wskaźniki wahają się w przedziale 10-40.

Aktualizacja danych dla domen na dzień 21.11:

Osoby, które są zainteresowane zakupem tej usługi zapraszamy do kontaktu mailowego w celu zaprezentowania 1-2 przykładowych adresów w celu weryfikacji ich!

Czego potrzebujemy do realizacji zamówienia?

- adresu linkowanej domeny (może być również podstrona)
      - słowa kluczowego (akceptujemy anchory lub linki pod postacią URL/brand)
      - dodatkowych informacji (na przykład na czym skupić się w pisanym artykule lub jak podlinkować pozycjonowaną stronę - z przypisu pod artykułem lub z treści artykułu)

Link do oferty: http://seosklep24.pl/472-10-linkow-budownictwo-nieruchomosci-dom.html
      Cena: 30zł brutto / 1 artykuł
      Cena z Twoim artykułem: 15zł brutto!

Kontakt:

GG: 4826437
      mail: j.brozyna@seosklep24.pl
      tel. 796 451 740

Dane Firmy:

J&J Jakub Brożyna
      ul. Wałowa 12
      38-230 Nowy Żmigród
      NIP: 6852245474