Jump to content

Widoczny w google bez indeksowania


Recommended Posts

Witam,

Zmieniam oprogramowanie mojego sklepu - puki co nowy sklep działa pod techniczną domeną, produkty pomału dodaje do katalogów. Dzisiaj przez przypadek trafiłem w google na produkt, który niedawno dodałem do nowego sklepu. Produktów nie indeksowałem w WMT. Jak to jest możliwe, że produkt był on widoczny w wyszukiwarce? Czy google po przypisaniu domeny do sklepu od razu zaciąga wszystkie produkty?

Link to post
Share on other sites

Jak dodajesz linki do sklepu strony, to dzięki nim boty trafiają na Twoją stronę. A jak już trafi to chodzi po niej i indeksuje.

Tak na prawdę co zaindeksuje i się pojawi w wynikach wyszukania nie można na 100% przewidzieć. W teorii jak trafi bot na serwis to powinien przejść się po całości.

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Link to post
Share on other sites

Domeny testowe czy techniczne warto blokować np. w htaccess, by szło wejść tylko na hasło, I tak do czasu aż strona będzie mogła wyjść na świat czy testy wypadną pomyślnie.

Możliwą przyczyną odwiedzenia bota G mogło też być używanie szpiega zwanego Chrome. Wejście przez niego na domenę techniczną wystarczyło, by bot G polazł, gdzie nie był proszony.

Warto przyjąc zasadę - jeśli coś jest ogólnodostępne, boty wejdą tam prędzej czy później.

Link to post
Share on other sites

@up są takie teorie spiskowe ;)

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Link to post
Share on other sites

No to mnie tu trochę zaskoczyliście. Muszę w takim razie zablokować tą domenę przed dalszym indeksowaniem i wyrzucić to co już się w google znalazło zanim powstanie jakaś historia domeny :)

Ogólnie to wpadłem na ten link szukając w google produktu z głównego sklepu. No i moje wielkie zdziwienie, że na pierwszej stronie link do sklepu technicznego, a do sklepu który działa ponad 3 lata nie ma nic. Telefon do agencji SEO no i wyszło, że wpadłem w pande ze względu na duble content - bo ponoć jakaś aktualizacja była tego algorytmu w kontekście powielania treści. Google - nie nadążam za Wami...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy