Jump to content
quba

[pomysł] Nowe funkcjonalności w Piwiku

Recommended Posts

Cześć,

od jakiegoś czasu zajmuję się rozszerzaniem funkcjonalności Piwika (wtyczki, rozwiązania bazujące na Piwiku). Z moich wcześniejszych doświadczeń wiem, że narzędzie to było dosyć popularne na tym forum (i ogólnie w branży SEO - nawet wtedy, gdy jeszcze raczkowało). Zastanawiam się, co mogło by sprawić, by te statystyki były jeszcze bardziej użyteczne - względem SEO, jak również normalnego użytkowania. Byłbym wdzięczny za garść pomysłów - czego wam brakuje w Piwiku, albo co jest killer featurem, który nie pozwala się oderwać od alternatyw?

Może będę zbierał tutaj pomysły:

- statystyki ruchu botów internetowych (indeksacja, wykrywanie co należałoby blokować).

BTW. nie wiem czy wiecie, ale Piwik to w dużej mierze polski soft. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

przeniosłem temat do pogaduszek.

Google załatwiło pod względem seo praktycznie wszystkie statystyki wraz ze swoją, wstrzymując informacje o frazach z których było wejście

 • Like 1

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wtyczka do Wordpressa z 'łatwym' podpinaniem zdarzeń


Kody -25% na hosting w biznes-host.pl
 

@mcmagik ~ maszyna jest tak głupia, jak jej użytkownik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja od chyba ponad roku korzystam z piwika. Nawet sobie zainstalowałem 5 jego kopie na dedyku (tak by pracowały na 5 bazach).

Niestety statystyki są strasznie zasobożerne - w efekcie działają BARDZO wolno. Z jakieś 3 miesiące ustawiłem kasowanie historii (w opcjach) i przechowuje chyba z 3 mc ostatnich dane szczegółowe.

Jednak mimo tego wczytywanie się tablicy początkowej (z listą wszystkich stron) trwa zazwyczaj 2-3min a czasem nawet więcej! A nieraz się w ogóle nie wczytuję - to trochę dyskredytuję to rozwiązanie w moich oczach.

Dodam jeszcze, że moja największa instalka piwika nie posiada jakiś setek dodanych stron... tylko 26 generując ok. 5000 odsłon (ok. 1000 uu). To są malutkie liczby, pozostałe instalki piwika są mniejsze, a wczytują się niewiele krócej :/

Szybkość działania jest tragiczna... ostatnio gwóźdź do trumny wbiła aktualizacja 2.5.0 która niby dobrze się wgrała - piwik się ładnie (choć bardzo wolno) uruchomił... poprawnie wszystko zliczył. Aż nastała północ i wszystkie dane z dnia poprzedniego zniknęły i kolejnego dnia jakby nigdy nic od początku się zlicza.

Tu screen jak wyglądaja po update staty:

pi2ik.png

Na tle się zraziłem, że nawet nie próbuje tego już naprawiać - cofać się do starszych wersji tylko po prostu szukam innych statystyk.

Więc tak w skrócie mówiąc - dalsze rozwijanie statystyk, bo jakaś kosmetyka mogą by się przydać ale to jest DETAL - bez optymalizacji pod kątem wydajności staty stają się dla osób posiadających kilkadziesiąt/kilkaset stron... nieopłacalne i niepraktyczne.

Edited by Ptaq

http://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: http://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | http://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ptaq - mam doświadczenie w pracy ze stronami generujacymi 200 000 wizyt dziennie (przy 6 milionach odsłon) i panele ładują się tam bez najmniejszego problemu. Sytuacja, którą opisujesz, możliwa jest tylko przy Piwiku ustawionym z archiwizacją na żądanie (w oknie przeglądarki). Dużo lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie ze skryptu archiwizującego i odpalanie go np. raz na godzinę.

Bardzo ciekawy wpis na ten temat jest tutaj:

http://piwik.org/docs/setup-auto-archiving/

Dodatkowo nie sądzę, żeby usuwanie surowych danych było konieczne przy takim trafficu. To ma tylko sens, gdy surowe dane stają się problemem ze względu na pojemność dysków. Przy tej skali odradzałbym zupełnie takie ustawienie (nie będziesz np. w stanie wygenerować historycznych raportów w momencie instalacji jakiegoś dodatkowego plug-ina, itp.).

W razie jakichś problemów - służę pomocą.

Edited by quba
 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzieki quba po tej zmianie - faktycznie tablica początkowa wczytuję się.

Teraz walczę jeszcze z tymi tracącymi się raportami (ale to już jak coś na PW ;) )

generalsettings.png


http://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: http://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | http://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zmienilem staty z piwika na clicky tylko dlatego ze piwik nie potrafi o zgrozo poprawnie zliczac goalsow bo nie zlicza ich gdy uzytkownik wykona jakas akcje np kliknie w link PRAWYM przyciskiem myszki i otworzy ten link w nowym oknie lub zakladce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By Seochess.pl
   1. Skąd pochodzą linki ?
    
   Linki pochodzą w głównej mierze z Zagranicznych, ale także Polskich stron
   z rozszerzeniem Edu bądź Gov. Staramy się zawsze dobierać mieszankę unikalnych oraz skutecznych stron.
    
   2. Czy linki pochodzą ze stron za spamowanych?
    
   Nie, unikamy stron blogowych zaśmieconych przez setki komentarzy z Backlinkiem. Dodajemy tylko wartościowe backlinki oraz staramy się segregować linki, które będą pochodziły z takich domen. OBL jest bardzo racjonalny.
    
   3. Jak indeksujemy i jak długo trwa indeksacja linków?
    
   Indeksacja linków trwa w zależności od Google (bądź innej wyszukiwarki). Nie mamy na to realnego wpływu. Linki indeksujemy darmowymi indekserami typu linklicious czy indexification.
    
   4. Jak przygotowujemy i wysyłamy Raport?
    
   Raport przygotowujemy w Excelu. Znajduje się tam Tematyka, anchor texty twojego zlecenia oraz parametry konkretnej domeny.
    
   5. Czy Kampanie przyniesie efekty?
    
   Nasze linki ZAWSZE charakteryzują się wysoką jakością wykonania, stąd też nigdy nie gwarantujemy efektów, ale możemy zapewnić, że efekty mogą być ZNAKOMITE! 
    
   Cena : 3 zł / Sztuka. Maksymalne zamówienie to 40 linków Edu-Gov, z tym że około 30 to linki z końcówką EDU BĄDŹ GOV, RESZTA TO LINKI MOCNO ZWIĄZANE Z EDU/GOV. 
    
    
   Dane kontaktowe:
    
    MAIL : support@seochess.pl
    
    
   NIP: 8681944685
   REGON: 384986615
    
    
  • By Seochess.pl
   Q&A
    
   1. Co zawiera usługa?
    
   Plan linkowania rozłożony w czasie.Pierwszy miesiąc to 25 linków, drugi miesiąc to 50 linków. Trzeci to 75 linków, czwarty to 100 linków.
   Na sam koniec generujemy 200 linków które powinny wypozycjonować stronę już do top 10 na nawet trudnych frazach. UR sięga aż 40, 3 na 5 stron wbija do top 10!
    
   2. Z Jakich profili korzystamy
    
   Korzystamy z mieszanki najsilniejszych możliwych profili Trust Flow. Od Social Bookmarks, profili, profili forumowych po blogi, profile branżowe i komentarze blogowe. 
   Głęboka dywersyfikacja linków sprawia, że jest to bezpieczna i naturalna metoda na wygenerowanie doskonałych rezultatów. Nasze linki posiadają wysoki Trust Flow, UR oraz
   niski spam flow - zdecydowanie najważniejsze parametry z przeprowadzonych przez nas badań. 
    
   3. Czy to daje efekty
    
   Google faworyzuje trendujące i nowe strony. Ich ostatnie aktualizacje sprawiają, że nowi mają lepiej. To nie znaczy że po wykonaniu pakietu można usiąść i nic nie robić ciesząc 
   się nieograniczonych przypływem fraz i skokiem słów kluczowych. Linkować trzeba zawsze, regularnie i dywersyfikować to linkowanie MAKSYMALNIE.
    
   4. Jak dywersyfikować pakiet?
    
   Pakiet można dywersyfikować na różne sposoby. W tym samym czasie gdy wykonujemy usługę, warto pomyśleć na dorabianiu "na boku" zaplecz, artykułów sponsorowanych czy 
   linków autorytatywnych. Takie linkowanie jest wręcz wzorowe i Google z pewnością zauważy i wynagrodzi twoją stronę. Wraz z linkowaniem jednak w parze...
    
   5. Treść
    
   Musi iść treść. Jeśli twoja strona jest bezwartościowa, nie pomaga użytkownikowi w rozwiązaniu jego problemu - nic z tego nie będzie. Dlatego zawsze sugerujemy
   prowadzenie bloga, wypełnienie strony czytelną, pomocną i aktualną treścią. To klucz do sukcesu w seo. Tak samo jak aspekt techniczny - prędkość, mobile first index oraz mapa strony. 

   6. Linkowanie Abonamentowe
    
   Nasze linkowanie sięga jednak dalej - możemy budować trwałe, tematyczne linki do twojej strony. Pozyskiwać je z różnych źródeł i po wykonaniu oficjalnego pakietu linkować dalej. 
   Jeśli życzysz sobie także aby podczas wykonywania linków do konkretnego pakietu dodatkowo budować "na boku" zaplecza, pozyskiwać artykuły sponsorowane oraz linki - jest też taka możliwość!
   Skontaktuj się z nami i ustal szczegóły. 
    
   7. Płatność
    
   Płatność za pakiet przyjmujemy w małych "ratach". Czyli każdego kolejnego miesiąca płacisz za koleją porcję linków. Jeśli w grudniu kupiłeś 25 linków to w styczniu możesz kupić 50! 
   Jest też możliwość wykupienia całego pakietu "od razu".  

   Cena za 1 link: 1.5 zł / szt
   Cena za pakiet: 599 zł ( 450 linków)
   Cena za pakiet + Linkowanie poboczne: Do ustalenia
   Cena za 1 link tematyczny: 2.5 zł / szt
    
   Kontakt: support@seochess.pl
    
   NIP: 8681944685
   REGON: 384986615
    
  • By Seochess.pl
   Q&A
    
   Jak wygląda Trust Flow Trust Ranków?
    
   Trust Flow waha się między 30 a 100. Większa część Trust Ranków posiada Trust Flow powyżej 50. Dotyczy to zamówienia do 100 Trust Ranków
    
   Jak wygląda Trust Flow/Citation Flow ratio?
    
   40% Trust Ranków posiada Trust Flow wyższy niż Citation Flow. To bardzo dobry wskaźnik który pomoże ci wybić się w google.
    
   Z jakich stron pochodzą linki ?
    
   Wiele linków pochodzi ze stron takich jak Adobe, Microsoft, Linkedln, Yelp, Ted, National Geographic czy Klut. Nasze linki posiadają bardzo wysokie Page Authority.
    
   Jak wyglądają linki? 
    
   Trust Ranki to mieszanka linków wychodzących z stron typu social bookmarks, edu, profili forumowych i wielu innych.
    
   Jak wysyłamy raport?
    
   Raport wysyłamy w Excel z bardzo szczegółowymi statystykami linków.
    
   Czy dodajemy rozbudowany opis do Backlinku (podnosi skuteczność indeksacji)?
    
   Na życzenie klienta dobudowujemy tekst do każdego backlinka. Tekst jest związany z tematyką. 
    
   Jak wygląda cena Trust Ranka? 
    
   Cena za 1 Trust Rank to : 1.50 zł / szt. Przy zamówieniach powyżej 150 Trust Ranków - 20% do zlecenia!
    
      Dane kontaktowe:
    
    MAIL : support@seochess.pl
    
    
   NIP: 8681944685
   REGON: 384986615
  • By pavlo911
   Oferuję skuteczne pozycjonowanie stron internetowych. Przy ograniczonym budżecie mogę zaoferować ciekawie rozwiązane pakiety "na każdą kieszeń". 
    
   Moja oferta działań obejmuje: 
    
   Audyt SEO Optymalizacja techniczna Optymalizacja i planowanie treści Linkbuilding (strategia zależna od budżetu) Wdrożenie podstawowej analityki (wraz z określeniem i konfiguracją celów)  Raportowanie Konsultacje  
    
   Kontakt: 
   biuro@paveumedia.pl
   504-981-543
    
   Paveu Media - Paweł Cybulko
   1 maja 4/21, 83-000 Pruszcz Gdański
   NIP: 6040092804
  • By Seochess.pl
   Q&A
    
   1. Jak Wykonujemy Audyt?
    
   Wykonujemy kompleksowy Audyt z wykorzystaniem narzędzi takich jak Ahrefs Czy
   Moz. Skupiamy głównie uwagę na 
    
   - Parametry domen z Top 10
   - Strukturę Logistyczną i Semantyczną Top 10
   - Słowa kluczowe Top 10
   - Linki Które Domeny Te Wykorzystują
   Czas wykonania Zlecenia to 4 dni (w zależności od słowa kluczowego). 
    
   2. Jak Wykonujemy Re-Linking?
    
   Na podstawie Audytu Seo wykonujemy Re-linking czyli Programowanie zwrotne
   większości linków które buduje konkurencja. Stosujemy głównie linki z wysokim DR, eliminując słabe linki. Linki będą pochodzić z For, Social Bookmarks, Komentarzy blogowych, Guest Post oraz Blogów. Na życznie możemy również wykonać zaplecza Domenowe podobne do tych z konkurencji. 
   Czas wykonania zlecenia to 5-15 dni (w zależności od słowa kluczowego)
    
   3. Jak Podbijamy Parametry?
    
   Na podstawie znalezionych linków budujemy silne zaplecze linkowe które podbije każdy parametr na Moz, Ahrefs bądź Majestic. Czas wykonania zlecenia to 5-15 dni (w zależności od słowa kluczowego).
    
   4. Jak Wyrównujemy Strukture Słów Kluczowych?
    
   Wykonując zlecenie na Re-Linking jednocześnie możemy wyrównać niesymetryczność słów kluczowych. Czas wykonania zlecenia to 5-15 dni (w zależności od słowa kluczowego).
    
   Po więcej informacji proszę zapytać na maila. Aby wycenić cenę pakietu potrzebujemy zobaczyć wielkość projektu. 
    
   Dane kontaktowe:
    
    MAIL : support@seochess.pl
        
    
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy