Jump to content

[prywata doradztwo] plus LTE radiówka

Recommended Posts

Na nowej melinie chcę zainstalować radiówkę plusa z tym LTE - ktoś ma przećwiczone jaki router do tego dobrać aby ewentualnie jakąś antenę do tego dokoptować dla polepszenia odbioru ? Jakieś praktyczne rady ? Bo nie chcę się na minę wsadzić ...

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna na http://foodphotos.eu/ :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

U mnie PLUS pomimo nadajnika to wielka klapa

mieszkam ok 2 km od nadajnika PLUSA, z LTE korzystam jako z internetu mobilnego, czasami tworze w telefonie punk dostępowy WiFi i podłączam laptop. Jest jak najbardziej OK. W biurze i w domu mam światłowodowy od lokalnego dostawcy więc nie powiem nic o routerze.

re287am9.jpg

Na nowej melinie chcę zainstalować radiówkę plusa z tym LTE

Sprawdź jaki mają zasięg dla tej lokalizacji. Moim zdaniem antena zewnętrzna obowiązkowa, z tego względu urządzenie musi mieć gniazdko do anteny zewnętrznej. Ja mam antenę chyba 15 db ale kupowałem parę lat temu, nie pamiętam. Kierujesz ją na ichny nadajnik, modem integrujesz z wifi (chyba, że masz 2 w 1) i powinno działać dobrze :)

Pamiętaj tylko o zmianie hasła co jakiś czas. Podobno dzieciaki w miastach lubią się podłączać.

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Posiadam Power LTE w CyfrowymPolsacie (25GB na miesiąc, po przekroczeniu spada prędkość do 20mb/s, abonament w SmartDom 34,95zł) czyli to samo co Plus (ta sama infrastruktura / oferta).

Mój zestaw: antena dualna http://www.cybertech.com.pl/p114,antena-dualna-lte-4g-15dbi-mimo-do-zte-mf823-mf821.html (trzeba dokupić za jakieś 20zł dwa inne konektory do routera; i polecane są właśnie anteny Cybertecha) + routero - modem B593-22s. Antena na dachu łapie 3/5 kreski zasięgu LTE z BTSa oddalonego o 4,5km (jeszcze mam z pół kilometra lasów po drodze), moc/jakość zasięgu -75dBm (czyli bardzo dobra).

Zawsze u nich możesz wziąć na 7 dni testów.

3628642427.png

Edited by noupe
  • Like 1

Max pewnie tak jest ale u mnie niestety nie choć z mojego pola widać drugą co do wysokości wieżę przekaźnikową w kraju

160px-Wichow_wieza_TV.jpg

Przy samej wieży bez zarzutów, maks zasięg wszystko rozsadza, im dalej tym problem, niestety PLUS pomimo swojego nadajnika nie planuje modernizacji (byłem i się pytałem)

• Like 1

Najlepsze i najtańsze Teksty SEO

Napisze wszystkie Teksty zapleczowe i najtańsze Teksty na strony

Moze kup startera plusa net na kartę i zobaczysz w telefonie lub tablecie jaki będzie net, bo do LTE chyba potrzeba mocnego sygnału.

HTTP 200 usługi IT - Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL
- Full Stack Developer - :chatownik:

W sumie to centrum miasta (Gdańska) ale melina nowa i jak na razie brak możliwości pociągnięcia kabla ...

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna na http://foodphotos.eu/ :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Pisać, dzwonić, marudzić i narzekać..

To nie tak - brak możliwości przebicia się przez 3 stropy, a remont kapitalny kamienicy dopiero za 2 lata ustaliła wspólnota, w drugim mieszkaniu mam kabel bez problemów.

Max pewnie tak jest ale u mnie niestety nie choć z mojego pola widać drugą co do wysokości wieżę przekaźnikową w kraju

160px-Wichow_wieza_TV.jpg

To nie jest BTS ... na tym maszcie niewolno instalować rzeczy od operatorów komórkowych ...

• Like 1

Blog seo.zgred.pl inclick przestał istnieć, teraz wszystko jest na Zgred.pl no i powstał Semgence

To nie tak - brak możliwości przebicia się przez 3 stropy
Nie takie trudności operatorzy omijają tylko musi być odpowiednie lobby od grupy potencjalnych klientów.

HTTP 200 usługi IT - Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL
- Full Stack Developer - :chatownik: