Jump to content
libra

Pytanie do wydawców chwilówek

Recommended Posts

@Convertiser napisałeś:

"Niestety największe braki są po stronie Wydawców."

Dlaczego Wydawca ma według ciebie/Was najwięcej winy, w rozwijaniu się afilacji w Polsce? Przecież jego/moim/ich/ czy obecnych w tym watku zadaniem, jest dostarczenie leada. Czy zdajesz sobie sprawę, że na Crediteo napisałem sam 274 wpisy, z czego ponad 200 to recenzje i poradniki? Wiesz ile czasu poświęcam na to, abyście zarobili - zupełnie "za darmo" także na mojej pracy? Zdarzały się dni, że siedziałem po 10,14 godzin bo coś nie działało. Gdzieś były błędy, zmieniła sie ustawa i musiałem słowo "parabanki" wyłapać na wszystkich recenzjach z firmami, bo już miałem wezwania do usunięcia itp...

Oczekuje tylko spłaty zapłaty za zaległe leady. Nawet jak one maja wartość 100 -200 zł, to JA WAM je dostarczyłem, tak samo jak INNI. To oni wykonują najcięższą pracę - nie WY. Napiszę więcej, to wasze środowisko, wchodzące między.... firmom, doprowadziło do takich stawek i takich warunków. Co najgorze, normalnością stały się "zaległości", które mogą/ nie mogą zostać zapłacone. I nie jest wina WASZA, tylko większości afilantów. Całego środowiska. 

Jeszcze w nawiązaniu do współpracy afilant/wydawca

I co mam jeszcze robić? Wkleić wasz baner sidebarze, bo za mało z Wami współpracuje?

--edit---

Jak My mamy się angażować w wasze działania? Bo nie rozumiem. Jak chcecie rozmawiać z innymi afilantami? Pan T jedźi na konferencję tych firm i robi sobie z nimi fotki. Założył w między czasie spółkę, konkurencyjną dla was i ma programy na wyłączność, tylko u niego. Tak się robi biznes w Polsce, którego ostatnim ogniwem jest wydawca, jak rozumiem z posta twojego - najmniej zaangażowany i wymagający zarazem.

Edited by Hicarian

Ładowanie strony w 2 sekundy, polecam: Lh.pl . Test

Niedobrze mi sie robi jak słyszę że zawsze wydawca jest winny

Zacytuj proszę, gdzie mówimy o tym, że wydawca jest czemuś winny. Mówimy jedynie o brakach wiedzy na rynku. Jeśli mamy mówić konkretnie, to zadam kilka pytań:

1. Ilu wydawców działa na feedach produktowych i buduje strony rzędu domodi & allani czy homebook w Polsce? (Nawet ostatnio wypuściliśmy API które mocno ułatwia pracę w tym temacie...)
  2. Ilu wydawców pracuje wyłącznie na arbitrażu ruchu?
  3. Ile serwisów wykonanych pod afiliację, to profesjonalnie wykonane serwisy, ze świetnie przygotowanym kontentem dla użytkownika i nie wyglądające jak doorway?
  4. Ilu wydawców buduje i monetyzuje bazy mailingowe?
  5. Ilu wydawców specjalizuje się w niszy cashbackowej, a ilu w kodach rabatowych?
  6. Ilu wydawców zarabia powyżej 1K PLN/dzień?
  7. Ilu wydawców z Polski odwiedza konferencje t.j. https://www.performancemarketinginsights.com/ ?
  8. Ilu wydawców z Polski działa międzynarodowo?
  9. ...

Odpowiedź praktycznie na każde z tych pytań: <20, nie 100, nie 1K nie 10K jak na każdym rozwiniętym rynku. Na dojrzałym rynku (UK/US/DE) przeciętny sklep otrzymuje ~60% sprzedaży z afiliacji. W Polsce ~7%. Czy reklamodawcy nie chcą więcej? Chcą. Czy mają słabsze stawki i bardziej rygorystyczną walidację niż zagranicą? Otóż nie, jest m.w. tak samo. To dlaczego jest tylko 7%? Na to pytanie każdy może sobie odpowiedzieć sprawdzając strony pojawiające się w Google na hasła produktowe. 

@Hicarian, wydaje mi się, że dyskutujemy o branży, a nie o Twoim konkretnym przypadku (który już jest w trakcie rozwiązania). To świetnie, że podchodzisz poważnie do swojego projektu. Ale mówiąc o braku wiedzy, mamy na myśli ogół wydawców, a nie Ciebie.

• Like 1

Programy Partnerskie v2.0 - Najwięksi Reklamodawcy. Minimum formalności. Maksimum zysku dla Wydawcy. Zaawansowane API. 1mln produktów. Kupony. Unikatowe narzędzia. Unikatowy widget porównywarki.

Wydawcy są źli, wydawcy są be. Prawda leży gdzieś po środku. Zaproponujcie stawki jakie są na zachodzie a każdy pojedzie na wspomniane PMI do Londynu za 4000+ zł. Inna sprawa, że sam mam wiele pomysłów, ale są one kosztowne to jeden, dwa że brakuje jednak na rynku ludzi, którzy mogli by ogarnąć temat nie rujnując budżetu. Takie zamknięte koło.

Wspomniałeś o Allani. Inwestycja rzędu kilkunastu mln zł. Temat nie na dyskusję na tym forum

Przy okazji, w Convertiser nie można się zarejestrować mając włączonego AdBlocka

Wspomniałeś o Allani. Inwestycja rzędu kilkunastu mln zł. Temat nie na dyskusję na tym forum

Ale raczej nie w development :) Mam multum przykładów gdzie uruchomienie fajnego serwisu to inwestycja kilkunastu K na design & development (które wielu robi in-house). Np.: https://www.similarweb.com/website/shopomio.ru#overview 

Przy okazji, w Convertiser nie można się zarejestrować mając włączonego AdBlocka

Pojawia się smutna buźka? :) Adblock blokuje ładowanie czegokolwiek z prefiksem "advert". Np. GET /advertisers/list; Wystarczy dodać wyjątek dla całej domeny.

Programy Partnerskie v2.0 - Najwięksi Reklamodawcy. Minimum formalności. Maksimum zysku dla Wydawcy. Zaawansowane API. 1mln produktów. Kupony. Unikatowe narzędzia. Unikatowy widget porównywarki.

Ale raczej nie w development :) Mam multum przykładów gdzie uruchomienie fajnego serwisu to inwestycja kilkunastu K na design & development (które wielu robi in-house). Np.: https://www.similarweb.com/website/shopomio.ru#overview

Pojawia się smutna buźka? :) Adblock blokuje ładowanie czegokolwiek z prefiksem "advert". Np. GET /advertisers/list; Wystarczy dodać wyjątek dla całej domeny.

Też się zdziwiłem jak nie załadowało obrazków layoutu ze ścieżką /reklama/1.jpg :P

forum zdrowotne - dodaj ogłoszenie za darmo!

naprawiasz elektronikę? - dodaj ogłoszenie za darmo!

masz kwiaciarnię? - dodaj ogłoszenie za darmo!

Ale wiecie @Convertiser że Wydawca z Wami podpisał umowę i to wy musicie Wydawcy wypłacić pieniądze na czas, wydawcę nie interesuje to, że wam Reklamowadca nie zapłacił (do tego sieć powinna mieć zaplecze finansowe, by móc spełnić warunki umowy z wydawcą na właśnie takie przypadki). Wydawca może egzekwować od Was pieniądze, dlatego tłumaczenie, że Reklamodawca nam jeszcze nie zapłacił jest nie na miejscu.

Bo tu nie chodzi o to, że Reklamodawca nie dostarczył do Sieci jeszcze raportów za dany miesiąc. W sytuacji jaka jest opisana wyżej: leady są zatwierdzone, przelewu brak. Za te cztery miesiące opóźnienia to Wydawca może oczekiwać od was nawet odsetek. Wyobrażacie sobie sytuację, że cztery miesiące zwlekacie ze spłatą pożyczki w jednej z tych firm? Tłumaczenie, że pracodawca nie wypłacił mi jeszcze pieniędzy takich firm nie interesuje.

Jak już ktoś wyżej wspomniał: Reklamodawcy mają w d*** wydawców i Sieci. Wystarczy spojrzeć na informacje w Sieciach o tym kto znowu w danym miesiącu nie dostarczył Raportu na czas...

dobrze powiedziane, pieniądze muszą być na czas dla wydawców, a jak nie są to współpraca z kimś innym, jest w czym wybierać, sieci afiliacyjnych jest mnóstwo

Witam.Mam pytanie, ponieważ moja firma musi przejść na podatek vat i do tej pory wystawiałem rachunki a teraz muszę wystawiać faktury. chodzi mi o Paaydaya jak to ogarnąć? Oni nie są płatnikami vatu. Dzięki i pozdrawiam.

@up a księgowa(y) nie wie?;) to Ty wystawiasz fakturę, więc co Cię obchodzi "druga strona"?

Dokładnie. Tak jak się wystawia fakturę guglowi za adsensa. Możesz se ją wrzucić w kosz :)

Witam.Mam pytanie, ponieważ moja firma musi przejść na podatek vat i do tej pory wystawiałem rachunki a teraz muszę wystawiać faktury. chodzi mi o Paaydaya jak to ogarnąć? Oni nie są płatnikami vatu. Dzięki i pozdrawiam.

Domyślam się że firma PayDay spoza Polski? Wystawiasz fakturę z 0% Vat bo nie są podatnikami więc jak go mają potem odprowadzić do polskiego US?

Forum o pożyczkach

Szybka pożyczka online                                                     

Tak się domyślałem ze Cypr, chyba PaydayMansion?Nie ważne, w każdym razie faktura z 0% Vat bo oni nie odprowadzają Vatu.Zresztą jak księgowa tego nie wie to jak najszybciej bym ją zmieniał.

Forum o pożyczkach

Szybka pożyczka online