Jump to content
andrew313

Testuje Nas Google - Przetestujmy I Jego - Bojkot Adwords

Recommended Posts

Witam,

Ktoś tu juz pisał że widać wyraźnie trend wycinania blogów i małych stron hobbystycznych zarabiajacych na reklamach i programach afiliacyjnych. Jeżeli nic z tym nie zrobimy bedzie trzeba zmienić robotę a za sprawą Google któremu nie podoba się że za dużo Polacy zarabiają wszyscy skończymy na zmywaku w UK (czego zapewne UE sobie życzy:(

Ktoś też napisał że nie mamy szans z wielkimi korpo wydającymi po 100 000 zł na reklamy Adwords miesięcznie. To nieprawda. Na forum jest nas wielu - kilkaset może kilka tysięcy ludzi z branży. Niech każdy przestanie opłacać swoje AdWords i swoich klientów (pewnie dadzą sie przekonać na rzecz innych reklam) i zobaczycie że w jedności siła i szybko Google odczuje odpływ większej kasy niż 100 000 zł miesięcznie.

Wydawcy Adsense też dochodu nie przyniosą bo zostali wycięci, większe firmy adsense na swoich stronach nie dają ze względu na przekliki na konkurencję.

No to jak, właśnie zatrzymałem przelew co miesięczny 800 zł na Adwords do skutku, kto bedzie drugi:)?

Wielki brat patrzy;)

Bardziej wina webmasteroseowca nie dostosowania strony i przoptymalizowania.

"Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać innych rezultatów": Albert Einstein

Trochę jak z przysłowiową motyką na słońce... nawet jakby jakimś cudem większość z forum odpuściła adwordsy na jakiś czas to G pewnie nawet by tego nie odczuło

• Like 1

Człowieku...gdyby nie Google to o tych " blogach i małych stronach hobbystycznych" się nie dowiedziałby się pies z kulawą noga. Z resztą w wiekszości nigdy nie powstałyby gdyby nie to, że Google zapweniło sieci egalitaryzm.

Dlaczego by nikt się o nich nie dowiedział?

kiss-me.info.pl  Google chroni Twoją witrynę przed obniżaniem jej pozycji w rankingu i usunięciem jej z indeksu w wyniku działania innych webmasterów :] 

Bo nie byłoby ich stać na kampanię bilboardową. Kto pamieta czasy końcówki zeszłego wieku, wie o czym mówię. Wszyscy którzy gardłują na Google, ponieważ różnią się z nim w ocenie jakości swojego serwisu, niech wyobrażą sobie sieć bez Google. Nie mieliby wtedy problemu, bo najpewniej nie mieliby wcale żadbego serwisu. Kogo stac na chwilę refleksji poza wścieklizną, że SPAM nie działa już w tak banalny sposób jak 5 lat temu, musi przyznać, że to Google było motorem napędowym zmian i rozwoju internetu.

wszyscy skończymy na zmywaku w UK (czego zapewne UE sobie życzy:(

Właśnie dlatego korzystam również z AW bo liczy się skuteczność i dotarcie klienta czyli byt mojej firmy. W ramach protestu możesz sobie na złość pupę odmrozić lub uszy ;) Pewnie Google się przerazi :D

Boże, co niektórzy chyba robią "interesy" na podwórku w piaskownicy a nie w realnym dorosłym Świecie.

• Like 5

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Boże, co niektórzy chyba robią "interesy" na podwórku w piaskownicy a nie w realnym dorosłym Świecie.

Nikoś, jakby tak upublicznić średnią prawdziwego wieku użytkowników forum wyszłoby jakieś 18-20 - i to tylko dzięki Beerbant'owi :P

• Like 7

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Tak, Beer zawyża średnią pod wieloma względami, pewnie spożyciem też :D

• Like 1

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

pewnie spożyciem też :D

............fioletowych ;)

• Like 1

Znając polskie realia, pewnie znalazłoby się parunastu cwaniaków, którzy chcieliby zarobić na braku konkurencji w tym momencie.

Pomysł wg mnie bez sensu.

Czas na testy.

Ha, ha widzę że mobilizacji by nie było jak w 1944... już nie to pokolenie. Ludzie tylko narzekają a sami nic nie robią... no może z wyjątkiem Intrudera....

Panowie to jest pierwszy etap bardzo prosty. Drugi jest trudniejszy:

1. Proponuję zrobić na PiO wtyczkę Donation Trackera z zrzutką na polską wyszukiwarkę. Sam w miarę możliwości mogę wpłacić parę stówek docelowo parę kawałków. Zbiórka z Donation Trackera powinna byc jak na Wiki "publiczna" - konto powinna założyć jakaś zaufana osoba lub fundacja.

2. Polska wyszukiwarka powinna:

a) - być Polska - nigdy się nie sprzedać w przypadku SA zawsze trzymać 51%.

B) wyszukiwarka na razie pokazywałaby tylko wyniki z .pl co mocno odciążyłoby serwery, albo po domenach *.pl albo po kodowaniu, znaczniku pl-PL, albo rozpoznawanie tekstu.

B) - pokazywać wyniki dla mocno obleganych fraz naprzemiennie - każda firma jest raz w top1 potem stopniowo spada aby za powiedzmy pół roku rok znów być w top 1 -

c) Mocno oblegane frazy komercyjne tylko dla firm po NIP.

d) zasada 1 firma - jeden nip - jedna strona

Firmy które nie chciały by czekać na rotację i ponowny Top1 płacą odpowiednik Adwordsa.

Reszta do uzgodnienia. Tylko proszę nie pisać że się nie uda bo się nie uda. Pan który pisał że w PL jest mały rynek ma rację, dlatego jak ty nie zadbasz o swoje podwórko to bedą na nim biegały psy sąsiada które też nie pogardzą twoją jak to rzekłeś "pupą".

No chyba że umiecie tylko narzekać, jak tak to przpraszam od 2006 mogło się wiele zmienić, niekoniecznie na lepsze.

• Like 1

Wielki brat patrzy;)

Nikoś, jakby tak upublicznić średnią prawdziwego wieku użytkowników forum wyszłoby jakieś 18-20 - i to tylko dzięki Beerbant'owi :P

Nie tylko Beerbant'owi. :jezyk1:

@up no dobraaaaaa.. niech Ci będzie.. wapniaku :P

/edyta/ szczerze mówiąc to ja też najmłodszy już nie jestem :D ale grunt to się odmłodzić i mentalnie mieć dużo mniej :P

Edited by mcmagik

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy