Jump to content
andrew313

Testuje Nas Google - Przetestujmy I Jego - Bojkot Adwords

Recommended Posts

@andrew313 właśnie przekonałeś się dlaczego cieżko jest być buntownikiem - nie bez powodu wiele korporacje upodobałły sobie Polskę za swój główny cel (biedry, media markty) - to jest najbardziej bierny naród w Europie, dajemy sobie narobić na głowę i wmówić, że deszcz pada. Ja jestem zawsze "za" wszelakim działaniom przeciw gigantowi i nigdy nie dam sobie wmówić, że jestem za mały. Każda forma sprzeciwu = jestem za i pomogę na tyle na ile mogę. Mój pra dziadek walczył w legionach Piłsudzkiego - ostatniego prawdziwego dowódcy prawdziwej Polski - i chyba mam sporo jego genów we krwii :) Sprawa jest z góry przegrana ale ja i tak pójdę wlaczyć :)

ps. chciałem zrobić wtyczkę blokującą reklamy ale mam nowy pomysł - nie blokujmy reklam bo to jedyne co jeszcze w wynikach zostało - zmieńmy te kliki na takie, które nie będą przynosiły $ google, czyli bezpośrednie i bez ref'a :)

Edited by intruder2600
  • Like 1

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

@andrew313 właśnie przekonałeś się dlaczego cieżko jest być buntownikiem

Im więcej bajania o buncie bez konkretnej i relanej alternatywy dla Google tym mniejsze szanse na powodzenie. Na gadanie o rezygnacji z G. stać kogoś kto jest utrzymywany przez rodziców lub przez Państwo. Kurde, komuś nie wychodzi w istniejących warunkach to nawołuje innych do buntu :D

Dla jasnści, też chciałbym żeby funkcjonowała polska wyszukiwarka a kasa zostawała w kraju. Ale chcę to za mało- potrzeba dużo kasy i bardzo tęgiej gowy. A ja nie mam ani jednego ani drugiego ;)

e: literówka w słowie kurde ;)

Edited by Nikonem
  • Like 2

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Święte słowa Intruder2600, cieszę się, że jeszcze są ludzie którym się chce.

Dawanie linków do statystyk ile to duże firmy nie zarabiają jest deprecjacją swoich możliwości i ograniczaniem od razu swoich ambicji. Oni, ci którzy teraz zarabiają tysiące dolców na sekundę też zaczynali od zera, w garażu.

Każda kropla może drążyć skałę albo spłynąć do ścieków.

@Intruder2600 jakbyś znał podobnie myślących i wyliczył potrzebne finansowe wsparcie odezwij się andrew313[na]op.pl. Nawet jakbym stracił parę tysięcy czy nawet kilkanaście to kiedyś mógłbym powiedzieć że próbowałem coś zrobić. Lepiej wydać je na marzenia niż na nową furę.

Publiczna zbiórka ala na wiki nie jest złym pomysłem, gdyby udało się zebrać 100 tys zł można by zacząć. Reszta marketing szeptany i wśród naszych klientów... Ponieważ koszty przedsięwzięcia byłyby duże musiałby to byc projekt otwarty który wspierać by mogli rózni ludzie użyczając swoje serwery i moc obliczeniową.

Zasady wyszukiwarki byłyby proste jak drut. Każdy miałby dostęp nie do 200 czynników określających pozycje a do jawnych powiedzmy 10. Zamiast Doodle o jakiejś rocznicy wynalezienia spławika na Grenlandii - Każdego dnia ważna data z historii Polski np. 4 lipca data i opis bitwy pod Kłuszynem z 1610 a nie Dzień Niepodległości w USA ...

To co robisz z tymi ref'ami to tylko małe bitewki. Teraz czas wytoczyć ciężkie działa.

• Like 1

Wielki brat patrzy;)

Wyszukiwarki nie napiszesz - tzn napisać jest łatwo ale koszty utrzymania są gigantyczne. Po co pisać wyszukiwarkę jak jest całkiem niezły Bing ? :) Chodzi tylko o to, żeby przekonać do niego użytkowników. Przy rozkładzie 50/50 już skończyła by się okupacja Internetu przez google.

• Like 1

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

@intruder2600 - Twój zapał do tego zdaje się być o niebo większy niż tych z M$, mogliby wziąć z Ciebie przykład. Jednak nie wiem czy Bing na dziś dzień jest przygotowany na skierowanie na nich dział całego BHW.

SPRZEDAM ZAPLECZE LINKTAK

oferta

Osobom, które płacą AdWords po wycinaniu takich stronek może być tyko lepiej z uwagi na lepszy ruch, który wcześniej zabierały te małe stronki więc raczej zwiększą nakłady $$ niż będa buntowac się razem z Tobą. Zakładam, że jak miałeś te stronki afiliacyjne to AW nie brałeś wcale. Stąd chcesz by ktoś przestał zarabiać dla Twojej słusznej racji?? :D

To, że wycinają to fakt. I to nie jest wina przeoptymalizowania tylko ręcznych moderacji w niektórych branżach, gdzie wpływy są największe.

Robiłem chyba z 5 z czego 3 dostały, a 2 nadal mają się dobrze.

O_o

To nie są moje strony - po prostu widze co się w sieci zaczyna dziać. A co do projektu nekst to jest to przedsięwzięcie finansowane z Unii a w kredyty łatwo sie wchodzi trudniej wychodzi.

100 000 zł to kwestia startu i zaindeksowania tylko firm w PL, przetestowania algorytmu i wykupienia kilku serwerów. Potem utrzymanie serwerów w róznych lokalizacjach wraz z postepujacą indeksacją PL to ok. 60 tys. miesięcznie więc na początek wykorzystalibysmy podstawę istnienia Internetu - brak wymogu centralnej jednostki. Wystarczyłoby aby kilkaset osób udostępniło pasma na swoich dedykach - patriotycznie, bezpłatnie i projekt by ruszył.

Wielki brat patrzy;)

Tak, Beer zawyża średnią pod wieloma względami, pewnie spożyciem też :D

Nie moja wina, że młodzież mamy kiepską :P

Sam kiedyś myślałem nad wyszukiwarką PL ale tutaj potrzebne było by poparcie niestety polityczne a z szambem chcę mieć jak najmniej do czynienia ...

• Like 2

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna na http://foodphotos.eu/ :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Boże, co niektórzy chyba robią "interesy" na podwórku w piaskownicy a nie w realnym dorosłym Świecie.

Nikoś, jakby tak upublicznić średnią prawdziwego wieku użytkowników forum wyszłoby jakieś 18-20 - i to tylko dzięki Beerbant'owi :P

dodaj jeszcze moja skromną i wiekową ( na tle forum ) osobę . Zarówno wiekiem jak i spożyciem :)

zmieńmy te kliki na takie, które nie będą przynosiły $ google, czyli bezpośrednie i bez ref'a

Robię tak już od kilku lat z prostego powodu - nie chcę narażać na koszty reklamodawców jak jestem czymś zainteresowany ;)

• Like 1

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna na http://foodphotos.eu/ :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

najbardziej bierny naród w Europie

najbardziej bierni są Białorusini

co do Polaków to bierni nie są (ile to powstań było), tylko na razie uśpieni i ogłupiali, ale to z czasem minie

Piłsudzkiego

Piłsudskiego

Po co pisać wyszukiwarkę jak jest całkiem niezły Bing ? :) Chodzi tylko o to, żeby przekonać do niego użytkowników.

Można by pomyśleć, ze jesteś jakimś klakierem Microsoftu ;) Przeskakiwać z jednej korporacji na drugą? Choć muszę przyznać, że Microsoft przymykał oczy na pirackie kopie, co dodaje mu trochę ludzkiej twarzy. To co piszesz ma sens, aby powstała konkurencja, bo monopol jaki ma Google jest bardzo niezdrowy.

Zgodnie z opublikowanym wczoraj ratingiem Millward Brown brand Google obecnie najdroższy na świecie i jego wartość za ostatni rok wzrosła o 40% i wart teraz jest 148 mlrd USD

re287am9.jpg

... gdyby udało się zebrać 100 tys zł można by zacząć ...

... brand Google ... wart teraz jest 148 mlrd USD ...

No to ja nie mam pytań ale będę kibicował nowej polskiej wyszukiwarce ;)

• Like 2

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

No to ja nie mam pytań ale będę kibicował nowej polskiej wyszukiwarce

bo google jak większość internetowych gigantów zaczynał od miliardów dolarów wydanych na projekt? a po drugie to wartość marki a nie wartość wyszukiwarki

akurat w dobie fejsbuka bardzo łatwo coś wypromować jeżeli jest dobre

Edited by bori79

Pomóż mojej córce - 1% z podatku dla Oli. Wypełniając PIT wpisz w rubryki:

KRS: 0000050135 CEL SZCZEGÓŁOWY: BORI Ola na Fecebooku