Jump to content

Recommended Posts

Macie dobre doświadczenia związane z serwisem Freelancer.pl? Ostatnio wystawiłem kilka zleceń i okropnie to wygląda, masa hindusów zgłosiła się jako wykonawcy(chyba nawet nie czytając treści zlecenia). Polaków jakoś nie widać..

Ktoś próbował z Was anglojęzycznej wersji portalu, jakie wrażenia odnośnie wykonania zlecenia przez azjatów?

Link to post
Share on other sites

Trudno tak naprawdę mi na świecie znaleźć wśród anglojęzycznych wykonawców na tego typu portalach ludzi tańszych niż Polacy. :) Jak ktoś ma jakiś sposób to bardzo chętnie przeczytam.

A Hindusi bombardują zautomatyzowanymi zapytaniami. Jest na to sposób. W opisie zlecenia wpiszcie: "Proszę użyć słowa 'abc'. To zabezpieczenie antyspamowe.' i wiecie kto przeczytał Wasze zlecenie.

Link to post
Share on other sites

jakie wrażenia odnośnie wykonania zlecenia przez azjatów?

Gdyby jeszcze ci Hindusi robili coś dobrze. Z doświadczenia wiem, że gadają, jak to oni wiele nie potrafią, a gdy przychodzi co do czego, to syf, kiła i mogiła. A nikt ich uczyć fachu (jakiegokolwiek) nie będzie, za darmo zwłaszcza. Chińczycy są o niebo lepsi.

Na tego typu portalach można wypatrzeć dwie grupy ludzi - tych pracujących na legalnym sofcie, i tych drugich. Ci drudzy niejednokrotnie będą tańsi od Polaków pracujących na legalnym sofcie, np. na pakiecie Adobe CS.

Edited by rcolly
  • Like 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Niestety Hindusi to wielkie utrapienie w tego typu portalach. Ciężko się o cokolwiek bić jak oni oferują pracę $1/h ...

To fakt, tylko że klienci zwykle webmasterzy) dość szybko się orintują jak utopią kasę. Gorzej, że wśród tych nacji (ogólnie mówiąc) jest tez dużo zwykłych złodziei. Coś obiecają, wezmą kasę i tyle ich widzisz. Coś ukradną i sprzedają dalej, nie mając nawet pojęcia co sprzedają.

Utalentowaną programistycznie nacją są też Rumuni. I naprawdę potrafią coś sensownego zrobić, ale są mało solidni w relacjach biznesowych.

Ale najgorsi to jednak bywają sami klienci!

Najczęściej kompletni nowicjusze, którzy i tak nigdy niczego nie ogarną. Tłumaczenie im czegokolwiek to droga przez mękę, a sytuacja pogarsza się z roku na rok.

Sorry, nie odpowiadam na PMy

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy