Jump to content

Recommended Posts

O tym, że google wystawiło fakturę z 0% VAT i ten VAT jako powinien być odprowadzony w kraju (mając firmę jest to tylko w papierach, z tego co mi powiedzieli w pomocy nie ma różnicy czy firma ma NIP EU), a jako osoba bez dz. gosp. nie mam jak tego VATu odprowadzić.

A google nie zgodziło się na konto niekomercyjne, wtedy wystawili by fakturę z VAT obowiązującym w Irlandii i nie było by kłopotu.

• Replies 31
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

@Blake: tak - odliczasz po obu stronach ale to w firmie i ibowiązkowo trzeba to wykazywać.

Dokładnie jeśli osoba prywatna dostaje fakturę 0% to musi odprowadzić podatek. W firmie jeśli nie wrzucisz faktury w koszty to też musisz odprowadzić podatek. Zeruje się tylko w przypadku firmy z NIP EU i wrzuceniu faktury w koszty!!

Miałem sytuację, że nie wprowadziłem w koszty faktury 0% (z Dropped chyba?) i dostałem pisemko z wezwaniem :) Wystarczyło zrobić xx korekt i po problemie, ale bez wrzucenia w koszty nie ma możliwości nie zapłacenia tego VATu.

Faktura jest z Irlandii nie z USA.

Nie ma znaczenia :P Mnie 2 lata temu US wzywał z podobnego powodu - Google kopnęło się przy VATcie. Jazda była ostra.

Wzywali Cię jako firmę czy osobę fizyczną?

Zacytuję całość

Sami nei wiedzieli bo Google przesłało dane prywatne z EU NIPem - nie było nazwy firmy tylko imię i nazwisko. US miał podjąć decyzję czy zostanie mi to zaliczone na VAT czy na PIT. POnieważ kwota nie przekraczała chyba 400 zł to możliwe że umorzyli.

@blake: możliwe że wszyscy tutaj nie mamy racji ale jeśli kolega dostał fakturę 0% to ma obowiazek VAT rozliczyć w Polsce (napis o dyrektywie jest specjalny: odbiorca musi samodzielnie obliczyć podatek VAT, zgodnie z art. 196 dyrektywy Rady 2006/112/WE.)

Jeśli tego nie zrobi w razie kontroli ma od razu postępowanie karno-skarbowe. i pewniedo 50 tys kary na dzięn dobry...

Blog seo.zgred.pl inclick przestał istnieć, teraz wszystko jest na Zgred.pl ; test linka ze stopki o audytach seo stron www - zobaczymy co wyjdzie.

jeśli kolega dostał fakturę 0% to ma obowiazek VAT rozliczyć w Polsce

Nie wiem, nie znam się na tym, bo nigdy nie zarabiałem jako osoba prywatna, a na firmę przyjmując taką fakturę VAT naliczasz i jednocześnie odliczasz i jego w praktyce nie ma (jest tylko w papierkach). Wiem tylko tyle, że jak w koszty się ją wrzuca to VATu ani się nie płaci ani nie ma go do zwrotu a kwota z faktury w całości idzie w koszty jako kwota netto.

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

@Blake: tak - odliczasz po obu stronach ale to w firmie i ibowiązkowo trzeba to wykazywać.

• Like 1

Blog seo.zgred.pl inclick przestał istnieć, teraz wszystko jest na Zgred.pl ; test linka ze stopki o audytach seo stron www - zobaczymy co wyjdzie.

ibowiązkowo trzeba to wykazywać

No tak, do tego jest chyba osobna deklaracja VAT EU, ale od tego jest księgowy żeby to wiedzieć i się tym przejmować, nie ja ;)

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Jeśli nabyłeś usługi po zerowej stawce to wg mnie będziesz ten podatek musiał zapłacić u nas.

Swoją droga jeśli faktycznie reklamujesz usługi dla kogoś to może warto konto założyć na niego, jeśli ma firmę wtedy wrzuci to sobie dodatkowo w koszty. Jeśli nie na niego to na kogoś kto ma firmę. Kosztami nikt nie pogardzi

:)

Edited by jakubwlodarczyk

To i ja się podepnę pod temat ;)

A co oznaczają faktury VAT od googla na kwotę 0 zł ?

Mam jakieś stare (sprzed 7 lat) konto firmowe i na nim aktywne środki z kuponu (chyba kiedyś rozdawali 250 zł za darmo). Na koncie jest wykonana kampania na całe 14 zł tyle że na fakturze za dany miesiąc mam 0 zł... i się zastanawiam czy jest to spowodowane doładowaniem konta poprzez kupon czy nie wpisaniem w zakładce płatności eu-nipu?

Michał Kryński
Zapraszam na moje forum akwarystyczne  ;-) 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Kuba007
      Witam forumowiczów mam MCK konto menedzerskie  więc stabilnie i dużo trace na reklamy guglowskie jednym z ratunkiem zmniejszenia kosztów to kody promocyjne które wysyła Google i myślałem że więcej opcji nie ma jednak ostatnio koleżanka z Krakowa była na kolejnych targach eHandlu w Krakowie i pisze mi na fejsa że jest niby teraz  nowe serwisy którzy na stałe zwraca % od wydatków w adwordsach na konto bankowe i jedyne co trzeba zrobić tak zrozumiałem z ich instrukcji to podpiąć swoje MCK konto w ich serwisie jak zrozumiałem podpinam pod ich MCK konto i  regularnie otrzymuje z tej okazji wynagrodzenie?
      Koleżanka skusiła się i podłączyła swoje konto bo na żywo miała okazję spotkać sie z ich ekipą na targach  no póki co jeszcze nie wypłacała wynagrodzenia. 
      Czy ktoś korzystał z tego typu serwisów ? 
    • By pavlo911
      Oferuje usługi z zakresu:

optymalizacji i pozycjonowania stron WWW audytowania pod kątem SEO prowadzenia kampanii AdWords  
      Do wyceny potrzebuję adresu Twojej strony WWW (oraz proponowanych przez Ciebie fraz, ale nie jest to warunek konieczny) - w odpowiedzi otrzymasz moją propozycję dotyczącą słów kluczowych, strategii działań oraz wycenę.

Jeśli poszukujesz specjalisty do obsługi kampani Google Ads to trafiłeś doskonale. Podaj jak najwięcej informacji na temat tego, co chcesz osiągnąć, a ja pomogę Ci to zrobić. 

Zapraszam do kontaktu mailowego  : biuro@paveumedia.pl
    • By CinematicVR
      Proszę o pomoc w przygotowaniu wyceny:

Przeprowadzenie promocji transmisji na kanale YouTube Klienta, w celu
      zwiększenia liczby widzów. Kampania reklamowa Google AdWords planowanego
      streamingu 360 na portalu społecznościowym YouTube z wykorzystaniem:

- emisji banera reklamowego nad listą proponowanych pozycji wideo z prawej
      strony okna,

- emisji reklamy tekstowo-graficznej w postaci nakładki na wideo w dolnej
      części okna filmu,

- wyświetlania filmów promocyjnych na YouTube oraz na witrynach i w
      aplikacjach w sieci reklamowej Google, obok niekomercyjnych treści w postaci
      reklamy True View In-Stream w modelu CPV, gdzie użytkownik po kliknięciu w
      film reklamowy wyświetlany przed docelowym filmem wideo przejdzie do
      odpowiedniej podstrony strony internetowej serwisu Klienta.

- materiały kampanii AdWords zostaną wytworzone oraz przekazane przez
      Klienta, który będzie dysponował prawami autorskimi oraz udzieli licencji na emisję.

Parametry planowanej kampanii:

- Start kampanii AdWords to 14.08.2018 godz. 7.00, a zakończenie to
      15.08.2018 godzina 12.00.

- Słowa kluczowe promujące wydarzenie - zostaną ustalone z Klientem w trybie
      roboczym.

- Ustawienie polecenia wydarzenia na kanale YouTube Klienta.

- Otagowanie wydarzenia zapewniające szybką identyfikację i łatwe
      wyszukanie  wydarzenia na platformie YouTube.
    • By plaxton
      Jak prawidłowo mierzyć współczynnik odrzuceń ?

Jeśli użytkownik wchodzi na stronę, przegląda ją i potem z niej wychodzi nie dokonując kliknięcia - wtedy będzie w statystykach jako wejście odrzucone.
      Czyli jeśli ktoś ma stronę one page / landing page , to współczynnik odrzuceń będzie w zasadzie 100% , zatem jest to nie miarodajne.

Jakie zatem interakcje wpływają na uznanie przez analystic jako wejście bez odrzucenia ?
      OK - na pewno przeładowanie strony i na pewno przejście na podstronę w domenie
      ? - kliknięcie na zdjęcie i otworzenie go w lightbox ?
      ? - scrolowanie ?
      ? - kliknięcie w odnośnik do kotwicy # na tej samej stronie ?
      ? - kliknięcie w zamknij popup Cookies ?

Czy google Analystic i Adwords mierzą ten współczynnik tak samo ?
      Czy Adwords używa tego współczynnika do określania jakości strony bo jeśli mam onepage ze współczynnikiem 95%, to kiepsko :-(
      Czy jest sposób aby zmusić do innego obliczania tego współczynnika ? Czy jest jakiś trick który pozwoli na jego miarodajne mierzenie ? W rej chwili to jedyne co mi przychodzi do głowy do duży popup z info o cookies na środku strony i kliknięcie powodujące przeładowanie strony.

• By Boltron
      Pytanie jak w temacie, jak to zrobić? Właśnie wyczytałem, że tylko firmy mogą korzystać z usług AdWords.

Z chęcią komuś zlecę, poleci ktoś coś. Jestem w tym dziewicą mentalną...

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy