Jump to content

Zmiana Firmy Pozycjonującej


Recommended Posts

Witam wszystkich.


Jestem tu pierwszy raz i jestem zielony jeżeli chodzi o pozycjonowanie, więc wielkie sorry jeżeli coś poprzekręcam.


Potrzebuje pomocy a mianowicie chodzi nałożony filtr w październiku zeszłego roku z powodu "nienaturalnych linków kierujących"


Mieliśmy podpisaną umowę z firmą na pozycjonowanie od początku 2012r do czasu nałożenia filtru było wszystko ok pozycje w top10 wahały się od 4 do 6 miejsca, zamówienia schodziły, interes się kręcił. Działamy w branży podręcznikowej, po zakończeniu sezony i wyciszeniu się sprzedaży na przełomie 2012/2013 roku Szef postanowił ograniczyć fundusze na pozycjonowanie tak by tylko podtrzymywać obecną pozycję witryny a na trzy miesiące przed rozpoczęciem nowego sezony (który zazwyczaj trwa od lipca do września włącznie) zwiększyć fundusze i ruszyć pełną parą z pozycjonowaniem. Sprawdziło się to i rzeczywiście witryna przynosiła niezłe zyski, do czasu nałożenia filtra. Firma pozycjonująca twierdzy iż to jest przyczyna nałożenia filtra (duże wahania w atrakcyjności strony - czy jakoś tak) . Od czasu nałożenia filtra jest tragedia. Strona spadła na 80-90 pozycję i tak się utrzymuje. Firma nas zapewniała że poprawi tą sytuację lecz od tamtego czasu nie widać poprawy. Filtr udało im się zdjąć pod koniec listopada.


Szef postanowił o zerwaniu umowy z obecną firmą i podpisaniu umowy z nową gdyż zapewniają nas że poprawią naszą sytuację gdyż już znaleźli pełno niedociągnięć w kodzie naszej witryny.Mniej więcej naświetliłem całą sytuację, teraz pytanie jest następujące:


- czy jeżeli zakończymy współpracę z obecną firmą co nastąpi z początkiem maja. Firma zaprzestanie wszelkich działań, odetną wszystkie linki strona jeszcze bardziej straci na wartości i w tym momencie wkroczy nowa rozpoczną działania podepną całe swoje zaplecze + pełno płatnych branżowych katalogów i strona znów zacznie nabierać na wartości. Czy taka sytuacje nie zwróci uwagi Googla na nienaturalne zachowanie witryny.


- czy zakończenie współpracy powinno się odbyć w czasie na przykład 1 miesiąca tak by powoli poprzednia firma odcinała swoje działania i po ich zakończeniu zacznie działać nowa firma, by nie zwrócić uwagi Googla.


- czy można to zrobić szybko jedna firma kończy mija tydzień wchodzi nowa.Przepraszam że tak trochę zawile.


Będę bardzo wdzięczny za wszelkie uwagi. Jeżeli będą jakieś pytania odpowiem na każde jeżeli tylko będę potrafił.Link to post
Share on other sites

Każde pozycjonowanie niesie ze sobą ryzyko kar ze strony googla. Więc nikt nie zna odpowiedzi na pytanie czy z powodu zmiany firmy znowu nie dostaniecie kary. Z resztą w tym wypadku to trudno mówić o tym, aby coś więcej wam groziło - skoro miejsca są na pozycji 80-90 to co za różnica czy spadną na poz. 100. I tak nikt tam nie zagląda.

Nowa firma może wejść w trakcie trwającej umowy w okresie biegu wypowiedzenia umowy z dotychczasową firmą, lecz obie firmy powinny wiedzieć o takiej sytuacji.

Bez względu na to jak szybko nowa firma wejdzie i tak nie nastawiajcie się zbyt optymistycznie do radykalnej poprawy pozycji w krótkim czasie. Sam jestem w bardzo podobnej sytuacji. Również w październiku filtr, zdjęcie filtra, zmiana firmy SEO - pozycje ani drgną do góry. W marcu umowa z 'firmą topową' - wzrost w zasadzie na jedną frazę, ale i tak poza 10-tką.

Obawiam się więc, że strony dotknięte październikowymi filtrami mają jakiś hamulec od Googla co do wzrostu pozycji. Wielu na tym forum pisało, że łatwiej zmienić domenę niż walczyć o pozycję takiej strony po filtrze.

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

1.tak strona może stracić

2. bez różnicy, chyba że jadą na swl, wtedy może być tak, że linki znikają z dnia na dzień, jeśli są inne linki, to zanim google je przemieli minie sporo czasu

3. firma niech wejdzie od razu, po co czekać ;)

Natomiast przyczyna filtra powinna być dość jasno określona, za wahania atrakcyjności raczej się nie dostaje ;)

Co do poprawy po filtrze, to aby go zdjąć, a najpewniej był on za nienaturalne linki prowadzące do witryny - musieli wyciąć trochę lub i wszystkie spamowe linki, przez co teraz strona nie ma pompy, żeby iść w górę, gdy dodacie nowe linki, powiedzmy lepsze ;) sytuacja powinna się poprawić. Natomiast zwróć uwagę ile czekałeś na efekt na początku? Tydzień, dwa? Miesiąc może dłużej, tutaj wygląda to podobnie, po zdjęciu filtra wszystko może wrócić do normy, lub i możesz zaczynać od zera ;) więc i efekty przyjdą z czasem, ale to już chyba problem nowej firmy.

Ci, którzy potrafią postępować niekonwencjonalnie, są nieskończeni niczym niebo i ziemia, niewyczerpani niczym wielkie rzeki. Gdy nadchodzi ich koniec, zaczynają się znowu, jak dni i miesiące. Umierają i rodzą się na nowo, niczym cztery pory roku...
ejedrek.eu | crmcube.pl | z229.pl

Link to post
Share on other sites

Jeżeli zależy Wam na efektach tylko w sezonie, warto zrobić stronę przekierowującą. Pozycjonowanie takiej domeny można zacząć powiedzmy w połowie czerwca, efekty top1-5 powinny pojawić się w ciągu 10 dni i następnie wykonać przekierowanie na Waszą stronę sprzedażową.

Najtańsze domeny w Polsce - 13685790121473354021 -3% kod na dowolny serwer wirtualny.

Link to post
Share on other sites

"Zdejmowanie filtra" to nic innego jak usuwanie i odrzucanie linków prowadzących do strony. Linki to główny i obecnie najbardziej istotny składnik algorytmu którym Google kieruje się przy umieszczaniu strony w TOP.

W Twojej sytuacji najlepszą strategią jest stawianiu stron które będę kierować ruch na Twoja stronę główna i te strony będą oczywiście narażone na konsekwencje Google ale Ciebie ma interesować tylko to kiedy kolejna strona postawiona na miejsce zafiltrowanej wejdzie w TOP. Nie polecam wieżyc tym co opowiadają bajki o bezpiecznym i "legalnym" pozycjonowaniu, Takie "pozycjonowanie" to nic nie robienie i czekanie na cud. Każde skuteczne pozycjonowanie oprócz nic nie robienia jest niezgodne z wytycznymi wyszukiwarki.

  • Like 2

re287am9.jpg

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy