Jump to content
Sign in to follow this  
tobeadv

Brak Indeksowania Mapy Witryny

Recommended Posts

Witam,

Mam pewien problem. Jakiś czas temu dane w webmaster tools nie były w ogóle odświeżane. Wyglądało to tak jakby webmaster tools po prostu się zawiesił. Nie odświeżało najczęściej wyszukiwanych haseł oraz mapy witryny. Obecnie hasła są już odświeżane każdego dnia ale mapa witryny i liczba zaindeksowanych stron jak stanęła na 13 685 stronach tak stoi do dzisiaj - już chyba koło miesiąca. Nie mam żadnych błędów indeksowania, mapa nie zmieniła swojej formy - cały czas generują ją w poprzez gem rubiego sitemaps_generator. O co może chodzić?

Edited by tobeadv

ok dzięki, poczekam więc jeszcze chwilę. Ktoś na forum googla zaproponował abym podał nazwę strony to spojrzy jakiś pracownik na sytuację ale trochę się obawiam "sprawdzania" strony przez pracownika google :D niby nic złego nie robię ale po co ... :D

Problem pewnie już rozwiązany, bo ostatni post z marca 2014, ale dorzucę coś od siebie. Spotykam się z różnymi sytuacjami podczas audytów, więc to może być dla kogoś użyteczna informacja (choć pozornie banalna). Pierwsza rzecz do sprawdzenia to robots.txt, <meta name="robots"> i htaccess - zdarzało mi się trafiać na strony, które po wrzuceniu na produkcję miały dalej ustawienia blokujące przed botami. #truestory

Pozycjonuję serwisy internetowe, najchętniej e-commerce i serwisy contentowe. Robię audyty SEO, konsultuje projekty, szkolę wewnętrzne działy marketingu. Więcej o mnie na takaoto.pro i https://www.szymonslowik.pl/

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Boltron
      Mam taki problem, mam kilka domen .pl które zrobiłem podobnie i je wyświetla normalnie.

1. Pytanie:
      Jak mam domenę to co tam pisać w webmaster tools, jak najlepiej?
      http://www.domena.com
      http://domena.com
      http://domena.com/
      A może dać https?

Proszę o szczegółowe wyjaśnienie jak dla rolnika.
      Czy to jest bez różnicy bo niby wyskakuje mi cały czas ten sam kod/link weryfikacyjny. Wklejam go w domenę nawet jako ze znaczkiem meta, dodaję na stronie aftermarket pod txt i nic. Od tygodnia czekam na znalezienie i nie działa.

Czy jak serwery były na parkingu to mogło to mieć wpływ, że nie znaleziono rekordów?
    • By dioen
      Witam wszystkich w czarnych czapkach

Przejdę od razu do rzeczy, mianowicie poszukuję programu, który automatycznie wrzuca listę linków (obojętnie z pliku lub schowka) do narzędzia Indexującego w Google Webmaster Tools. Szukam takiego cudeńka od dłuższego czasu, jednak nici z tego. Wiem, wiem, ReCaptcha... Może być półautomat, i tak skróci pracę przynajmniej o połowę

Jeżeli czegoś takiego nie ma, czy ktoś planuje pracę nad takim softem? Osobiście dopiero jestem na podstawach programowania C++, także raczej za mała wiedza, aby samemu zabrać się za taki projekt. Jednak jak będę już co nieco umiał, to na pewno spróbuję napisać taki programik.

Z góry WIELKIE dzięki wszystkim chętnym służyć pomocą! Jeżeli ktoś chce wylać swoje żale w temacie (co na PiO jest popularne) proszę o zignorowanie tematu i spędzenie miłego niedzielnego popołudnia w rodzinnym gronie
    • By Coco_jambo
      mam pytanie czy istnieje jakieś API do webmaster tools? czy ktoś umie napisać do tego prosty skrypt obsługujący panel?
      Chodzi mi przede wszytskim o wyindeksowanie domeny. Po pierwsze szybkie i dużej ilości podstron. Mozna to zrobić z panelu w ramach usunięcia adresu URL z indeksu, ale trzeba kilka ręcznie, co przy np 2000 adresach jest problemem
      czy ktoś umie/może rozwiązać ten problem, jesli ktoś potrafi napisać taki prosty skrypt to prosze o info. Of course zapłace rozsądną cene;)
    • By Lars
      Jaka jest wasza opinia na temat dodawania stron do Google Webmaster Tools w aspekcie bezpieczeństwa. Czy nie jest to trochę wystawianie się, np w przypadku strony z ofertą pozycjonowania. Czy np Google chętniej nie przyjrzy się krytycznie linkowaniu takiej strony. Właściwie z ich punktu widzenia najlepiej byłoby sie pozbyć z indeksu takich stron. Pozostawić jedynie SEO rozumiane głównie jako optymalizacja witryn no i agencje AW.
      Jest późno , nie wiem czy wyraziłem sie składnie.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy