Jump to content

Czy Google rozpoznaje fora dyskusyjne ?

Recommended Posts

Witam

Mam forum dyskusyjne podpięte pod portal. Kilka miesięcy temu zmieniłem skrypt forum z php by Przemo na autorski. Przekierowanie 301 zostało zrobione, ale zaraz po zmianie forum wypadło ze wszystkich znanych mi topowych fraz z wyników wyszukiwania i niestety nie powróciło. Zauważyłem też, że w zapytaniach na temat postu + forum w wynikach wyszukiwania nie pojawiają się dla forum dodatkowe informacje tj. Liczba postów i Liczba autorów.

Czy Google rozpoznaje fora dyskusyjne ? Czy jest jakiś sposób na sprawdzenie czy Google klasyfikuje forum jako forum czy jako zwykłą stronę ?

Wszystkie stare posty mają przekierowania. Rzecz w tym, że w wynikach wyszukiwania na konkretną frazę (temat postu) pod adresem www nie ma info o Liczbie postów i Liczbie autorów i tyczy się to zarówno przekierowanych postów i nowych, znajdujące się niżej wyniki wyszukiwania pokazują inne fora właśnie z tymi informacjami. Przemawiałoby za tym, że Google jednak nie widzi tego jako forum.

Musiałbyś wiedzieć w jaki sposób Google rozpoznaje liczbę postów, czy tez autorów. Bo być może coś się u ciebie przestawiło i informacja ta jest w innym miejscu i już google tego nie kuma. Albo po prostu jak widzi nieznany skrypt to z przezorności nie traktuje go jak te znane skrypty.

Tak sobie wymyślam.

A gdy wpisze się pasek adresu w przeglądarce stary adres url jakiegoś tematu na forum to przekierowuje na nowy adres url tego tematu?

Będzie już z 8 miesięcy

czyli zamienił stryjek siekierkę na kijek.. prawdopodobnie autorskie rozwiązanie dla algorytmu jest słabsze niż przemo.

daj urla forum - bez tego bawimy się w ciuciubabkę

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Mam kilka skrytpów for przemo. Kilka lata na nim działam i powiem ci tak jeśli nie zainstalujesz moda Spider Friendly to możesz zapomnieć o jakiś wynikach w gogle. Bez tej optymaliazji moda forum ma marne szanse na wybicie się w góre. Wrzuć moda a za jakiś czas zobaczysz efekty. :)

Edited by jezyk403

odnoszę nieodparte wrażenie, że czytać ze zrozumieniem w gimnazjum już nie uczą..

• Like 1

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy