Jump to content

AdWords czy pozycjonowanie w co zainwestować 2000zł?


Recommended Posts

Na początek witam wszystkich forumowiczów. :)

Jestem nowy w temacie promowania świeżego biznesu w google. Od paru dni pręznie szukam i wchłaniam nowe informacje na temat sztuki SEO. Naczytałem się:

 • o firmach pozycjonujących pod którymi kryją się gimbusy
 • oferentach z allegro (jw)
 • stosowanych maszynkach od masowego dodawania bezwartościowych linków do strony,
 • banów, filtrach w które moża za to wpaść,
 • obiecankach firm, które nie znając nawet fraz, oczekiwań kilenta oferują z góry ustalone pozycje w wyszukiwarce w krótkim czasie
 • albo firmach które usówają dodane linki po zakończeniu trwania umowy

Przyznam że, nie wiem czy dla osoby niezorientowanej do końca jak odróżnić uczciwych od naciągaczy, jest sens wogóloe wydawać na to całe SEO pieniądze. Nie dysponuję dużą kwotą bo 2000zł, a za te pieniądze odnosze wrażenie, że raczejnatrafię jedynie na naciągacza i wyrzucę pieniądze w błoto, albo jeszcze narobię sobie kłopotów w postaci wspomnianych banów.

1. Czy optymalizacja i jenorazowe pozycjonowanie nowej domeny za 1500zł ma sens?

2. Czy lepiej przeznaczyć calośc na AdWordsy?

Link to post
Share on other sites

Ad 1. NIE MA JEDNORAZOWEGO POZYCJONOWANIA - sorry ale musiałem wielkimi literami :)

Ad 2. AdWordsy hehehe pewnie miałoby to sens, przy niektórych frazach - chociaż wątpliwe.

2000 zł czasami może wystarczyć jeśli masz 2 frazy do pozycjonowania i nie ma na nie konkurencji.

Link to post
Share on other sites

Boguś, jest dużo firm/osób które przytulą Twoje 2k - podpisz taki papierek, żeby się nie przytulili jeśli nic nie zrobią.

A co do filtra - nie znajdziesz firmy, która da Ci gwarancję uniknięcia filtra, choć niektóre mogą tak naciągać. A jeśli już, to znów zabezpiecz się papierkiem.

Link to post
Share on other sites

Zapomniałem o najważniejszym. Frazy:

Dwie główne frazy które chciałbym pozycjonować: plecak atmosphere, plecak aztec

Opcjonalnie dodatkowo mniej popularne: plecak blogerski, plecak hipsterski,

Budżet mam ograniczony do 2000pln. Zastanawiam się czy za powyższą kwotę znajdzie się osoba rzetelna, którą nie zamierzam cisnać o szybkie wyniki. Zależy mi bardziej nad trwalością efektów.

Link to post
Share on other sites

Te dane pochodzą z panelu adwords

plecak hipsterski Śr. miesięczna liczba wyszukiwań 70 i stawka za klikniecie 0,45 zł

plecak aztec Śr. miesięczna liczba wyszukiwań 210 i stawka za klikniecie 0,60 zł

plecak atmosphere Śr. miesięczna liczba wyszukiwań 390 i stawka za klikniecie 0,59 zł

Opłaca się na dwie frazy które są najbardziej popularne być w top ale tylko 1 lub 2 bo inaczej nie zdobędziesz dużego ruchu wgl to są frazy mało wyszukiwane więc na razie na początek możesz wypróbować linki sponsorowane i zobaczysz ile kliknieć będzie na miesiąc i czy lepiej pozycjonować czy wykupić reklame adwords

Web News - ranking smartfonów

Link to post
Share on other sites

Ale to musisz przy pozycjonowanie liczyć sie z opłatami miesięcznymi a nie jednorazowymi.

Reasumujac to kwotę masz mała chyba ze chcesz sie przez jaki czas tylko na adwordsach pokazać.

Pozycjonowanie i frazy to ok 200zł/mc za 1-3 poz. lub 120zł 3-10poz. W tym rozliczeniu stać mnie moze na pół roku wspołpracy. Dlatego skłaniać się będę za AdWordsami. Chociaż w tym przypadku też wolę to zlecić.

Link to post
Share on other sites

Przyznam że,

Po pierwsze: Przyznam, że...

jak odróżnić uczciwych od naciągaczy

Nie dasz rady, bo nie masz żadnego rozeznania.

jest sens wogóloe wydawać na to całe SEO pieniądze

Jest.

odnosze wrażenie, że raczejnatrafię jedynie na naciągacza

Wystaw ofertę pozycjonowania na tym forum w odpowiednim dziale. Zaznacz, że oferty jedynie na PW. Podeślij mi później te oferty a ja Ci powiem kto jest naciągacz a kto zrobi dobrze robotę.

PS. Ja już nie przyjmuję klientów, nie mam na nich czasu a tym bardziej na klientów z takim budżetem i na takie frazy :)

PS2. Za usługę "doradztwa" nie oczekuję i nie przyjmuję żadnych korzyści materialnych. (czytaj: masz ją za free).

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Link to post
Share on other sites

Boguś, frazy które podałeś nie należą do najtrudniejszych. Nie trzeba być specjalistą - wystarczy spojrzeć na strony w TOP10. Podejrzewam, że znajdą się osoby, które wypozycjonują Ci to za niewielkie pieniądze. Zresztą tak jak dentro napisał - za wiele konwersji/wyświetleń to ty z tego nie będziesz miał.

Kocham Polskę

Link to post
Share on other sites

Plecaki bedą troche inne od typowych, bo raczej miejscie niż sportowe, czy szkolne. Frazy zatem też są niszowe, jednocześnie najlepiej opisujące produkt. Tych fraz trzymałem się handlując plecakami na allegro i szło to dobrze, pomimo że konkurencja była spora, ale używała bardziej popularnych nazw. Wiem, że wyniki z Google wskazują na znikomy ruch dla tych fraz, dlatego może jeszcze poszukam innych, również pasujących do produktu, ale cześciej wyszukiwanych.

W każdym razie dziekuje wszystkim za pomoc i chęć wyjaśnienia że za 2000zł za dużo nie powojuję. Powalcze jeszcze o dodatkowe środki na promocję, tak żeby połaczyć AdWordsy z pozycjonowaniem.

Link to post
Share on other sites

Plecaki bedą troche inne od typowych, bo raczej miejscie niż sportowe, czy szkolne. Frazy zatem też są niszowe, jednocześnie najlepiej opisujące produkt. Tych fraz trzymałem się handlując plecakami na allegro i szło to dobrze, pomimo że konkurencja była spora, ale używała bardziej popularnych nazw. Wiem, że wyniki z Google wskazują na znikomy ruch dla tych fraz, dlatego może jeszcze poszukam innych, również pasujących do produktu, ale cześciej wyszukiwanych.

W każdym razie dziekuje wszystkim za pomoc i chęć wyjaśnienia że za 2000zł za dużo nie powojuję. Powalcze jeszcze o dodatkowe środki na promocję, tak żeby połaczyć AdWordsy z pozycjonowaniem.

Budżet na poziomie 150- 200 PLN za tak wyrafinowane hasła wystarczy spokojnie. Co do adwordsa, przy takich frazach uważam że nie warto w niego inwestować, po chwili okaże się ze połowa kliknięć to konkurencja, dodatkowo sporo osób omija adwordsy, szczególnie te na panelu bocznym,

pieniądze nie śmierdzą

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By s_matysik
   Wykonamy kompleksowe pozycjonowanie sklepów i serwisów internetowych - czyli z wykonaniem pełnego audytu, przygotowaniem strategii Contentowej, opracowaniem fraz kluczowych, przygotowaniem skutecznej strategii LinkBuildingowej. Mamy doświadczenie w pozycjonowaniu różnych branż w Polsce.
    
   Ile trwa pozycjonowanie?
   W pozycjonowaniu sklepów lub portali internetowych skupiamy się przede wszystkim budowaniu widoczności na dużą liczbę wraz oraz na wzroście ruchu. Efekty wzrostu widoczności oraz ruchu sklepu lub portalu osiągamy po 3-4 miesiącach współpracy. W pierwszym miesiącu wykonujemy audyt, przygotowujemy strategię Contentową i LinkBuildingową. W drugim i kolejnych miesiącach piszemy teksty, które bardzo dobrze rankują i linkujemy według przybranej strategii.
    
   Jakie są ceny?
   Ceny uzależnione są przede wszystkim od branży oraz trudności fraz kluczowych, które są dostosowywane do potrzeb związanych z branżą klienta.  Kluczowym czynnikiem, który obecnie decyduje o kosztach oraz o poziomie trudności działań, które należy wykonać, jest wiek domen znajdujących się w top 10 wyszukiwań bezpośrednio powiązanych z daną domeną. W przypadku sklepów i portali staramy się pozycjonować domenę na wszystkie frazy w danej branży co przynosi bardzo dobre efekty.
   Cena pozycjonowania sklepów i serwisów internetowych zaczyna się u nas od 1500 zł netto miesięcznie. Ostateczna cena zależna jest od ilości tesktów do napisania, wielkości serwisu/sklepu i ilości pracy do wykonania przy nim, kosztów linkowania.
    
   Co nas cechuje?
   CZAS - Skracamy czas pozycjonowania stron www do maksimum RZETELNOŚĆ - Wywiązujemy się z powierzonych nam zadań wspólnie ustalonych z klientem STABILNE POZYCJE - Wszystkie nasze metody są na bieżąco testowane i przynoszą stabilne efekty NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI USŁUGI - Stale monitorujemy algorytm, zmieniający się z miesiąca na miesiąc.  
    
   Najnowszy Test SEO Część 2 który pokazuje jakie wyniki osiągamy -> https://seomood.pl/test-seo-linkowanie-tylko-z-pbn-i-techniczna-optymalizacja-czesc-2/
    
   Obecny wykres wzrostu fraz top3 i top10 z Ahrefs - marzec 2021:
    

    
    
   Zapraszam do kontaktu!
    
   Dane kontaktowe:
   tel. +48 736 090 601
   e-mail: biuro@seomood.pl
    

   Dane firmy:
   SEOMOOD sp. z o.o. sp.k.
   Cyfrowa 6
   71-441 Szczecin
   NIP: 8513218429
  • By seo-synonimy
   Wykonam Audyty SEO + optymalizacja stron!


    
   Obszerny Audyt i optymalizacja strony!

   Zapraszam do skorzystania z oferty dotyczącej optymalizacja stron. Wiele testów, wielu ekspertów, nawet same wytyczne twórców algorytmów wyszukiwarek potwierdzają - strona musi być przyjazna dla użytkownika i dla robotów odwiedzających stronę. Jeżeli taka nie będzie - wysokie pozycje staną się tylko mrzonką.
   Oferuję profesjonalną pomoc w optymalizacji stron opartych na autorskich lub darmowych CMS, stron HTML, blogów, sklepów online i stron firmowych. Do każdego zlecenia podchodzę z należytą starannością, przyglądając się stronie pod kątem optymalizacji SEO i wdrażając wymagane poprawki. Wszystkie prace zostaną udokumentowane audytem SEO (zwykle od 20 do 60 stron A4) - profesjonalnie przygotowany, opisujący wszystkie poprawki i zmiany wdrożone na stronie.
   Zapraszam do skorzystania z oferty. Koszty optymalizacji strony ustalane są indywidualnie.
   Kontakt: damian@seo-synonimy.pl

    

    
   Zapraszam do współpracy!
  • By s_matysik
   Wykonamy kompleksowe pozycjonowanie sklepów i serwisów internetowych - czyli z wykonaniem pełnego audytu, przygotowaniem strategii Contentowej, opracowaniem fraz kluczowych, przygotowaniem skutecznej strategii LinkBuildingowej. Mamy doświadczenie w pozycjonowaniu różnych branż w Polsce.
    
   Ile trwa pozycjonowanie?
   W pozycjonowaniu sklepów lub portali internetowych skupiamy się przede wszystkim budowaniu widoczności na dużą liczbę wraz oraz na wzroście ruchu. Efekty wzrostu widoczności oraz ruchu sklepu lub portalu osiągamy po 3-4 miesiącach współpracy. W pierwszym miesiącu wykonujemy audyt, przygotowujemy strategię Contentową i LinkBuildingową. W drugim i kolejnych miesiącach piszemy teksty, które bardzo dobrze rankują i linkujemy według przybranej strategii.
    
   Jakie są ceny?
   Ceny uzależnione są przede wszystkim od branży oraz trudności fraz kluczowych, które są dostosowywane do potrzeb związanych z branżą klienta.  Kluczowym czynnikiem, który obecnie decyduje o kosztach oraz o poziomie trudności działań, które należy wykonać, jest wiek domen znajdujących się w top 10 wyszukiwań bezpośrednio powiązanych z daną domeną. W przypadku sklepów i portali staramy się pozycjonować domenę na wszystkie frazy w danej branży co przynosi bardzo dobre efekty.
   Cena pozycjonowania sklepów i serwisów internetowych zaczyna się u nas od 1500 zł netto miesięcznie. Ostateczna cena zależna jest od ilości tesktów do napisania, wielkości serwisu/sklepu i ilości pracy do wykonania przy nim, kosztów linkowania.
    
   Co nas cechuje?
   CZAS - Skracamy czas pozycjonowania stron www do maksimum RZETELNOŚĆ - Wywiązujemy się z powierzonych nam zadań wspólnie ustalonych z klientem STABILNE POZYCJE - Wszystkie nasze metody są na bieżąco testowane i przynoszą stabilne efekty NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI USŁUGI - Stale monitorujemy algorytm, zmieniający się z miesiąca na miesiąc.  
    
   Najnowszy Test SEO Część 2 który pokazuje jakie wyniki osiągamy -> https://seomood.pl/test-seo-linkowanie-tylko-z-pbn-i-techniczna-optymalizacja-czesc-2/
    
   Obecny wykres wzrostu fraz top3 i top10 z Ahrefs - luty 2021:
    

    
    
   Zapraszam do kontaktu!
    
   Dane kontaktowe:
   tel. +48 736 090 601
   e-mail: biuro@seomood.pl
    

   Dane firmy:
   SEOMOOD sp. z o.o. sp.k.
   Cyfrowa 6
   71-441 Szczecin
   NIP: 8513218429
      
  • By seo-synonimy
   Wykonam Audyty SEO + optymalizacja stron!


    
   Obszerny Audyt i optymalizacja strony!

   Zapraszam do skorzystania z oferty dotyczącej optymalizacja stron. Wiele testów, wielu ekspertów, nawet same wytyczne twórców algorytmów wyszukiwarek potwierdzają - strona musi być przyjazna dla użytkownika i dla robotów odwiedzających stronę. Jeżeli taka nie będzie - wysokie pozycje staną się tylko mrzonką.
   Oferuję profesjonalną pomoc w optymalizacji stron opartych na autorskich lub darmowych CMS, stron HTML, blogów, sklepów online i stron firmowych. Do każdego zlecenia podchodzę z należytą starannością, przyglądając się stronie pod kątem optymalizacji SEO i wdrażając wymagane poprawki. Wszystkie prace zostaną udokumentowane audytem SEO (zwykle od 20 do 60 stron A4) - profesjonalnie przygotowany, opisujący wszystkie poprawki i zmiany wdrożone na stronie.
   Zapraszam do skorzystania z oferty. Koszty optymalizacji strony ustalane są indywidualnie.
   Kontakt: damian@seo-synonimy.pl

    

    
   Zapraszam do współpracy!
  • By szuwar
   Publikacja artykułów sponsorowanych. Łącznie prawie 50 serwisów. Różnorodna tematyka. Maksymalne DR to aktualnie 39
    
   textpistols.pl
    
   Artykuły dostarczone przez klienta:
    
   Publikacja 1 artykułu - 30 zł netto
    
   Publikacja 10 artykułów - 250 zł netto
    
   Publikacja 20 artykułów - 400 zł netto
    
   Publkikacja 20+ artykułów - 15 zł netto/sztuka
    
   Publikacja w  40 serwisach: 500zł netto
    
   Istnieje możliwość zamówienia tekstów w zewnętrznych serwisach za dodatkową opłatą 20zł netto/artykuł
    

    
    
   Pełna lista domen dostępna na priv lub na e-mail.
    
   kontakt@braciamario.pl
    
   Dobiesław Pelczarski Bracia Mario
   ul.Kolejowa 17
   56-120 Brzeg Dolny
   NIP: 9880173400
   REGON: 363740282
    
   Statystyki domen: (adresy na priv)
    


   tematyka CF DR RD BL budownictwo, ogrodnictwo, dom, wnętrza 22 39 165 13217 budownictwo, ogrodnictwo, dom, wnętrza 13 38 175 12342 budownictwo, ogrodnictwo, dom, wnętrza 12 38 147 13942 lifestyle, moda/uroda, zdrowie, dzieci, sport 32 38 275 20884 ogólnotematyczny 24 38 144 14092 praca, finanse, biznes, IT, komputery, technologie 21 38 174 15447 ogólnotematyczny 4 37 42 11620 ogólnotematyczny 25 37 157 13467 ogólnotematyczny 23 37 140 12234 lifestyle, moda/uroda, zdrowie, dzieci, sport 10 36 126 13154 budownictwo, ogrodnictwo, dom, wnętrza 3 36 130 13785 motoryzacja 31 36 163 19120 ogólnotematyczny 37 36 229 21186 ogólnotematyczny 15 33 112 5687 ogólnotematyczny 39 30 107 6744 lifestyle, moda/uroda, zdrowie, sport 24 29 185 11984 motoryzacja 28 28 141 1915 lifestyle, moda/uroda, zdrowie, dzieci, sport 6 27 16 371 ogólnotematyczny 17 25 29 216 praca, finanse, biznes, IT, komputery, technologie 24 17 37 136 praca, finanse, biznes, IT, komputery, technologie 10 16 19 2646 motoryzacja 16 15 68 383 praca, finanse, biznes, IT, komputery, technologie 3 15 31 83 praca, finanse, biznes, IT, komputery, technologie 10 15 22 2349 budownictwo, ogrodnictwo, dom, wnętrza 25 14 312 8504 budownictwo, ogrodnictwo, dom, wnętrza 9 14 27 5682 lifestyle, moda/uroda, zdrowie, dzieci, sport 32 13 32 1403 ogólnotematyczny 22 12 239 12467 ogólnotematyczny 21 11 233 4208 budownictwo, ogrodnictwo, dom, wnętrza 16 10 150 7023 lifestyle, kultura, muzyka, sztuka, gry 14 10 125 3684 motoryzacja 13 9 42 299 lifestyle, moda/uroda, zdrowie, dzieci, sport 10 8 97 2512 motoryzacja 11 8 12 111 praca, finanse, biznes, IT, komputery, technologie 13 8 502 3 turystyka 8 6 5 236 ogólnotematyczny 10 5 36 69 ogólnotematyczny 20 4,5 82 1753  
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy